Až zlepšený výkon od druhé třetiny vedl k prvnímu vítězství Rodosu z ledu soupeře

Dvorští hokejisté si ve středeční dohrávce 4. kola II. ligy skupiny Sever připsali první bodový zisk z ledu soupeře. V hale severočeské Bíliny svěřenci kouče Malinského vyhráli 6:4, když za vším stál především výkon v prostřední části hry. V té Dvoráci smazali dvoubrankový náskok soupeře a sami šli pěti góly do trháku. Dvěma trefami se v zápase prosadil Dominik Dušek, dvě asistence zaznamenali Petr Mocek a Jakub Hoskovec, útočník Tomáš Brokeš si z duelu odnáší bilanci 1+1.

HC Draci Bílina – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 4:6

Fakta – branky a asistence: 3. Běhula (Procházka, Šimeček), 16. Kanický (Řepík, Eliáš), 31. Šimeček (Procházka), 45. Šimeček (Procházka) – 24. Fořt (Tondr, Mocek), 27. Dušek (Hoskovec, Valašek), 31. Brokeš (Mocek), 39. Ježek (Luštinec, Brokeš), 39. Dušek, 55. Karlík (Půhoný, Hoskovec). Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Třetiny: 2:0, 1:5, 1:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Mocek, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Valášek, J. Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Šedivý.

ZDE NAJDETE AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU SKUPINY SEVER!

Dvoráci na led Bíliny cestovali bez zraněného útočníka Vojty Havlase a beka Petra Čáslavy, jenž si v Pardubicích po odvolání kouče Lubiny plní roli asistenta trenéra. Přesto se náš tým na dalekou cestu vydal s vítěznými plány, které měl podpořit i slušný počet fanoušků ve žlutozelených dresech.

Draci se před zápasem topili na poslední příčce tabulky, jenže některé jejich výsledky budily pořádný respekt. Tak například v 1. kole parta ze severu Čech slušně potrápila ambiciózní Vrchlabí, které na jeho ledě zaskočila vedením 2:0, 3:1 a 5:3, aby nakonec padla v prodloužení. Naposledy zase Bílinští vedli doma nad Trutnovem 6:4 a o body přišli až v úplném závěru utkání.

A vyšel jim i start do našeho vzájemného duelu. Domácích borců byl plný led, pomohl jim brzký gól z hole Běhuly, a když v 16. minutě zvyšoval Kanický na 2:0, s naším týmem to nevypadalo dobře. Dvoráci byli u všeho pozdě, zatímco jejich soupeř po ledové ploše doslova létal. Přesto jsme měli také šance. Kuba Luštinec ani Milan Valášek je však neproměnili a v závěru třetiny po pěkné kombinaci nedokázal zvednout puk mimo dosah gólmana Patrik Fořt.

Bylo to ale právě pravé křídlo naší první formace, kdo zavelel k obratu. V úvodu prostřední části jsme si vynutili faul Dominika Řepíka a přesilovku po minutě využili. Za další tři minutky už bylo srovnáno. Kuba Hoskovec nádherně předložil puk mezi kruhy Dominiku Duškovi a jeho rána nemohla být přesnější – 2:2.

Druhá dvacetiminutovka byla ze strany hostujícího celku diametrálně odlišná oproti té první. Sice jsme ještě jednou pustili soupeře do vedení, za dalších 22 vteřin však nahazoval puk na branku Tomáš Brokeš a s přispěním gólmana skončil kotouč v brance.

Rozhodující pro vývoj zápasu se ukázala být 39. minuta. V ní nejprve zavezl puk do útočné třetiny Jakub Luštinec, předal jej volnému Honzovi Ježkovi, jenž si ukázkově vybruslil před branku a nádhernou střelu pověsil přesně do horního růžku. Šlo o Jéžovu první trefu v sezoně! Za 25 vteřin ukradl puk soupeři Dominik Dušek, pláchl obráncům a se střelou neotálel – 3:5!

Euforii v rodosáckém táboře zmírnilo nepříjemné zranění Patrika Fořta, jehož trefil puk tak nešťastně, že pro něho duel skončil odjezdem do teplické nemocnice.

„Děkujeme, i slovy samotného hráče, dnes sloužícímu přítomnému zdravotníkovi Lukáši Ondrouškovi za poskytnutí první pomoci po Patrikově velmi nepříjemném a vážném zranění.“

Spoluhráči našeho nezkušenějšího borce si už ale vítězství vzít nenechali. Domácí nám v závěrečné periodě nabídli dvě přesilovky, místo abychom v nich ale výhru pečetili, snížil soupeř trefou v oslabení a od vyrovnání nás dvakrát uchránil skvělý Pepa Čáp v brance. Pak ale dobře hrající třetí lajna vymyslela střeleckou pozici pro Lukáše Karlíka a jeho dělovka z 55. minuty nám zajistila tříbodovou definitivu.

O radost z výhry se dvorští hokejisté mohli podělit s táborem věrných fans a cesta zpět na východ Čech mohla být poprvé v sezoně veselá.

ODKAZ NA PRŮBĚH DUELU Z WWW.ONLAJNY.COM

Další výsledek dohrávky 4. kola: Děčín – Mostečtí Lvi 2:3.

Historická bilance Dvora Králové s Bílinou

• 27. 09. 2017: Bílina – HC Rodos 6:10 (třetinu jsme prohráli 3:0, Pozdnyakov 3+0, Hrazdira 2+3)
  • 08. 11. 2017: HC Rodos – Bílina 10:3 (nezapomenutelné čtyři trefy Pavla Pozdnyakova)
  • 20. 12. 2017: Bílina – HC Rodos 3:6 (hattrickem v Bílině zazářil Milan Valášek)
  • 07. 02. 2018: HC Rodos – Bílina 7:1 (dnešní střelec Jan Ježek vstřelil dvě branky)
  • 08. 12. 2018: HC Rodos – Bílina 6:2 (trefil se za nás i Dominik Řepík, dnes hráč soupeře)
  • 02. 02. 2019: Bílina – HC Rodos 7:3 (hattrickem nás zničil domácí Jakub Procházka)
  • 09. 10. 2019: Bílina – HC Rodos 4:6

Ihned po utkání obdržel tři otázky na zápas trenér HC Rodos JIŘÍ MALINSKÝ a zde přinášíme jeho odpovědi:

Kouči, jak byste krátce po zápase zhodnotil dnešní duel, ze kterého si odvážíme zasloužené tři body?

Jsem rád, že odsud můžeme odjíždět spokojeni. Od druhé třetiny se nám dařilo hrát náš hokej, předvádět hru, jakou bychom v sezoně chtěli hrát. Mělo to šťávu, byla tam spousta střel a z toho pramenily šance a góly.

Jak říkáte, svoji hru jste předváděli od druhé třetiny. Co se ale dělo v té první, která vám vůbec nevyšla.

Máte pravdu, nebylo to ono. Soupeř byl u všeho první a přehrával nás. Možná se na vstupu do utkání podepsala dlouhá cesta. Navíc v Bílině je užší kluziště, soupeř na nás nastoupil a z naší strany to nebylo ono.

Zbytek zápasu byl ale o něčem jiném a nejde si nevšimnout, že jste hráli pouze dvě oslabení.

Je to tak. Od druhé třetiny to byl od kluků zcela zodpovědný výkon, jemuž nechyběla obětavost, což se podepsalo na výsledku. Máte pravdu, že se hrálo disciplinovaně, ale počet vyloučených pramenil spíš z toho, že jsme byli více na kotouči. Tlačili jsme se do střelby a faulovat jsme vlastně ani nemuseli.

Zlou zprávou, která naše vítězství trochu kalí, je zranění Patrika Fořta. Můžete jeho okolnosti popsat?

Patrik je v Teplicích ve špitále. V prostřední části dostal nepříjemně kotoučem a sám nevím, jak na tom momentálně je. Zatím nechci dělat nějaké předčasné závěry, ale všichni věříme, že bude brzy v pořádku.

Poprvé jsme v sezoně vyhráli na ledě soupeře. To by mohla být před dalšími výjezdy příjemná vzpruha. Zvlášť, když nás v sobotu čeká cesta na led trutnovského rivala.

Jak velká je to pro tým vzpruha, to se uvidí až v sobotu. Snad hráčům v hlavách zůstane, jakým způsobem k tomu výsledku došli. Věřím, že i v Trutnově to bude pěkné utkání. Také tam je užší led, znovu to bude rychlý hokej a bude důležité, jak zodpovědný výkon předvedeme.

POTĚŠILA VÁS DNEŠNÍ ZPRÁVA OD SEVEROČESKÝCH MANTINELŮ? PAK NEVÁHEJTE ČLÁNEK OHODNOTIT. BUDEME RÁDI ZA JAKOUKOLIV REAKCI. A VÁŽENÍ, UŽ TUTO SOBOTU SE UVIDÍME NA ZIMNÍM STADIONU V TRUTNOVĚ, KDE NÁS ČEKÁ TAMNÍ RIVAL!