Bod s Vrchlabím je cenný, říká Jakub Hoskovec

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

Patří k nejpříjemnějším překvapením sestavy HC Rodos v úvodu sezony. Centr třetího útoku Jakub Hoskovec, který do Dvora Králové přišel v létě, v každém zápase hýří aktivitou, dostává se do šancí a také začíná střílet góly. V posledních třech utkáních dvakrát skóroval.

Jedenadvacetiletý odchovanec Pardubic se naposledy střelecky prosadil v derby s Vrchlabím, když už ve 2. minutě šťastnou střelou otevřel skóre. „Vedli jsme 3:0, porážka po nájezdech pro nás může být trochu zklamáním. Na druhou stranu jsme v situaci, kdy jsme rádi za každý bod. Obzvlášť s týmem, jako je Vrchlabí. Takže je to cenný bod. Doufám, že teď z nás spadne deka,“ hodnotil poslední utkání s lídrem soutěže Jakub Hoskovec.

Klíčem k dobrému výkonu proti Vrchlabí podle něj byla kvalitní obrana a organizace hry. „Oproti předchozím utkáním jsme lépe plnili taktické pokyny trenéra, hráli jsme organizovaněji, obrana celého mužstva byla podstatně lepší. Výborně zachytal Pepa Čáp, několikrát nás zachránil.“

Jakub Hoskovec vytvořil údernou formaci s Dominikem Duškem a Jirkou Půhoným na křídlech. Na ledě působí dojmem, jako kdyby spolu hráli odjakživa. Dostávají prostor na ledě v klíčových okamžicích, hrají přesilovky i oslabení.

„S Dominikem hraju od mládeže, známe se velmi dobře a s Jirkou Půhoným jsme si rychle sedli. Je to zkušený, vynikající hráč. Na ledě o sobě víme, snažíme se hodně bruslit a hrát rychle. Všichni tři jsme takoví hračičkové a vyhovíme si. Měli bychom ale ještě dávat víc branek, šancí si v každém zápase vypracujeme hodně,“ dodává centr HC Rodos.

Tags: