Boj nad koronavirem vyhrál i náš šéf. Sestřičkám z nemocnice se odměnil dortem

Obrázek uživatele HC Rodos

Včera jsme na vlastním ledě porazili Hronov a už tuto sobotu nás čeká další důležitý zápas na ledě Jablonce nad Nisou. Tím zakončíme první třetinu základní části druholigové skupiny Sever.

Nějak takhle mohl vypadat článek, který by dnes na našem webu vyšel v případě, že by i letošní hokejovou sezonu nepřerušily okolnosti spojené s nenáviděným koronavirem, který od března řádí po celém světě a vyvolává tisíce otázek, z nichž na řadu dodnes nikdo nenašel odpovědi.

Covid-19 trápí i náš klub. Led na zimním stadionu pod Hankovým domem je rozpuštěn, hráči A mužstva se už týdny neviděli a stojí i mládežnické celky. Smutná doba.

Do toho nás před časem opustila tvář Fanclubu Honza „Fantomas“ Florián, s nímž se ještě jeho kamarádi stihli důstojně rozloučit při jediném odehraném domácím utkání s Děčínem (9:0).

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU NAŠÍ PŘERUŠENÉ SOUTĚŽE

Zpět ale ke koronaviru. Ten už na začátku druhé vlny napadl část realizačního týmu, třeba si jím prošli i někteří hráči, v dnešní době ale někdy leckdo ani neví, zda jej nemoc navštívila bez vážnějších příznaků.

Kdo ale příznaky měl a do smrti na ně nezapomene, to byla osoba v našem oddílem nejvýše postavená. Majitele HC Rodos Vasila Teodoridise na přelomu října a listopadu stěží někdo ve městě potkal. I jeho totiž zlá nemoc potkala a teprve o víkendu jej opustila. Jak sám hokejový šéf doufá, snad nikdy už nic podobného nezažije.

Co jsem v posledních dnech prožil, nepřeji nikomu. Dávejte na sebe pozor!“ vzkázal přátelům a samozřejmě všem královédvorským hokejovým fanouškům.

Jsem konečně doma, včera jsem se po deseti dnech vrátil z nemocnice. Několik dní v řadě se mi horečky blížily ke čtyřicítce, sáhl jsem si na dno,“ sdělil Teodoridis ještě vyčerpaným hlasem, když Krkonošskému deníku popisoval, jak mu na začátku jedenáctého měsíce v roce bylo.

A překvapil snímkem krásného dortu, který nechal vyrobit a následně věnoval personálu královédvorské nemocnice. „Sestřičky si to zaslouží, mají mou úctu a obdiv. Několik dní se o mě báječně staraly, chodily v protivirovém oblečení a samy nejen kvůli mně, ale i dalším nemocným trpěly. Dort je tím nejmenším, jak jsem se jim mohl odvděčit,“ řekl také šéf dvorského hokeje.

Toho zdraví trápí už dlouho a nákaza se vměstnala zrovna do doby, kdy se dává do kupy po náročné operaci páteře. „Nyní mě čeká karanténa, při ní cvičím a čekám, až mě vezmou do Hostinného. Snad to dopadne,“ dodal.

Majitel našeho klubu také dennodenně řeší budoucnost hokeje a sám je zvědav, kam se jednání o znovuobnovení soutěžního dění posunou.

V sobotu 28. listopadu se má v Praze rozhodovat, kdy se naše soutěž znovu rozběhne. Musíme čekat. Jsem však v pravidelném kontaktu jak s trenérem A mužstva Zörklerem, tak s ředitelem technických služeb. Do týdne by měla být obnovena ledová plocha,“ naznačil Vasil Teodoridis, že se i ve zlé době věnuje nejen svému zdraví, ale i hokeji.

Jinak to ani nejde, starostí je řada. Od hráčů vím, že jsou zdraví, ale že jim hokej chybí. Denně myslím na naše sponzory. Věřím, že se jim v těchto chvílích daří a že už brzy společně budeme sledovat dvorský hokej a ten nám bude přinášet radost,“ dodal.

Věřme tedy společně, že se třeba ještě v tomto kalendářním roce na zimáku při druholigovém zápase, ale i při trénincích a duelech mládeže, potkáme a zase budeme mít z ledního hokeje a sportu všeobecně radost. Kdo by neměl chuť třeba na chutnou klobásku z pojízdného stánku nebo pivečko z kantýny na stadionu...

O případných novinkách z mužstva nebo ze svazu vás na našem webu budeme dál informovat. Buďme zdraví!!!

 

Tags: