„Budu pokračovat,“ hlásí Vasil Teodoridis! „Nechci v tomto klubu končit s vědomím, že se mi nepodařilo splnit cíl.“

Obrázek uživatele HC Rodos

Dvorští hokejoví příznivci se dnes dočkali zprávy, na kterou čekali takřka měsíc. Prezident klubu a jeho generální sponzor VASIL TEODORIDIS se po vcelku dlouhém přemýšlení rozhodl pokračovat ve své funkci. Díky tomu se bude i v příští sezoně ve Dvoře Králové nad Labem hrát druhá liga!

Jak slíbil, tak i splnil. V pátek 25. ledna pan Teodoridis pro facebookový profil Fanclubu HC Rodos odpovídal na řadu otázek fanoušků. Mimo jiné také prozradil, že se vážně rozhoduje skončit u dvorského hokeje a dát šanci někomu jinému. Jedním z hlavních důvodů bylo vlastní zdraví, dále zklamání nad průběhem letošní sezony, které si prezident klubu bral jako osobní neúspěch. Svůj verdikt měl sdělit nejpozději ve středu 20. února a tak se dnes dopoledne i stalo.

„Nesluší se mi, abych odcházel od rozdělané práce. Nechci v tomto klubu končit s vědomím, že se mi nepodařilo splnit cíl. Cíl, jakým letos byla účast ve vyřazovacích bojích,“ prozradil na začátek středečního rozhovoru.

Zajímá vás, zda měly na rozhodnutí majitele firmy V+J Rodos podíl i výsledky mužstva z konce sezony? Přece jen tým i bez šance na účast v play off dál bojuje pod hlavičkou našeho klubu a z posledních sedmi utkání nasbíral šest vítězství! Hokej v podání našeho mužstva se divákům líbí.

„Mé rozhodnutí tím určitě podmíněno nebylo. Já věděl, co v tomto týmu je, jen se nám to nedařilo z hráčů dostat. Když jsme přišli o šanci na play off, byl jsem v kabině a hráčům jasně řekl, že si přeji, aby sezonu dohráli se vztyčenou hlavou. Samozřejmě jsem teď s hrou spokojený a může nás jen mrzet, že takové výsledky nepřišly dříve. Přece jen s výhrami vždycky roste sebevědomí, u nás to ale přišlo pozdě.“

Nyní se mužstvu opravdu daří. Vyhrálo poslední čtyři zápasy a jak sám Vasil Teodoridis říká, sezona se dohrává se ctí. Teď už jen zbývá třešnička na dortu v podobě dobře odehraných derby na ledě Vrchlabí a hlavně doma s Trutnovem.

Připomeňme si, co vše majitel královédvorské dopravní firmy řekl na konci ledna i poté:

  • K osobnímu zklamání: „Chtěl jsem skončit. Nic se mi nepodařilo. Skládal jsem mužstvo a věřil, že má potenciál. Ten ale tým neúspěchem v základní části nepotvrdil. Dali jsme si za cíl třetí místo a bohužel jsme se mu ani nepřiblížili. Asi to dělám špatně. Prohra přijít může, ale musí se tam dát duše.
  • K rozpočtu na sezonu: „Jde o velkou sumu. Druhá liga nás vyjde na 4,8 milionů korun, město nám dává 900 tisíc, přičemž 1600 korun nás stojí hodina ledu. Platí to tak, že co dostaneme od města, to automaticky vracíme. Jsou tu pak další sponzoři, které je ale těžké často přemlouvat a o něco prosit.“
  • K pivu TEO Rodos: „To je mé další zklamání. Před sezonou mě napadlo, že může pomoci Královédvorský pivovar. Vymysleli jsme naše vlastní pivo, ale vůbec se ten nápad neosvědčil. Ba naopak, spadli jsme ještě do propadu, který jsem z vlastní kapsy zaplatil. Jsem zklamaný, že tenhle krok nevyšel. V řadě měst a klubů to tak mají, jen u nás ve Dvoře Králové to nefunguje.“

  • K počtu odchovanců v týmu: „Dvoráků by v kádru mohlo být víc. Zatímco ale někteří snahu mají, jiní jdou raději hrát krajskou ligu. Nechtěli spolupracovat, raději si šli zahrát do kraje. Ta snaha tam prostě nebyla. Našli si jednodušší cestu. Každý ale přece musí pochopit, že se druhá liga nedá hrát jen s dvorskými hokejisty. Chtěl jsem hrát druhou ligu s místními, ale nejde to.“
  • K vábení do jiného klubu: „Ano, mohu potvrdit, měl jsem nabídku, abych přešel do jiného klubu, do jiného města. Já ale už dávno řekl, že pokud někdy ve dvorském hokeji skončím, půjdu do důchodu, ne jinam. A na tom se nic nemění.“
  • K případné spolupráci s Dynamem Pardubice: „Spolupráce s Dynamem Pardubice by měla spolupracovat i v další sezoně.“
  • K zavděčení se dvorské veřejnosti: „Dělat něco ve Dvoře Králové nad Labem, abyste uspokojili lidi, to je vážně problém. Já se tomu dál nebráním, ale chybí z toho taková ta opravdová radost. Je těžké tady shánět peníze. Někdo vám je slíbí, vy na něm pak žebráte, aby svůj slib vůbec splnil. Mám hokej rád a prozatím jsem se rozhodl pokračovat. Chtěl bych jen větší podporu okolí.“

Nyní nám v aktuální sezoně zbývají odehrát závěrečné dva zápasy. A nebudou to jen tak nějaká utkání. Už tuto sobotu nás od 18 hodin čeká nadmíru očekávaný výjezd do Vrchlabí. Vyprodaný fanouškovský autobus dává jistotu, že se Dvoráků ve vrchlabské DD Elektromont aréně sejdou desítky, možná i stovky.

Aby také ne. Vždyť za domácí tým, již jistého vítěze skupiny Střed, hrají hvězdy typu Jaroslava Bednáře a Jaroslava Hlinky. Byla by škoda je nevidět v akci! Taková šance tu už nemusí být. Vedle nich v kádru Stadionu působí posily z extraligového Hradce Jan Berger či Radek Pilař, zmiňovat dál ani nemusíme obránce Jiřího Vašíčka.

Ve Vrchlabí nás prostě čeká zápas jako řemen a už před ním nebo rovnou při něm můžeme soupeři pogratulovat ke splnění prvního sezonního cíle, jímž bylo vítězství v základní části. Tím dalším je postup do Chance ligy!

Úplnou derniérou pro náš tým a pro naše fanoušky bude středeční nadmíru prestižní derby s Trutnovem (18.00). Konec dobrý, všechno dobré? U řady fanoušků to tak možná bude. Vždyť s neúčastí v play off jsme se už smířili. Hráči v závěru sezony podávají skvělé výkony a třetí výhra nad Trutnovem během ročníku, to by mělo velký ohlas.

Poj(e)ďme si obě derby maximálně užít. Při domácím utkání obdrží 555. návštěvník stadionu voucher na pneuservis ve firmě Rodos, pro 888. diváka je připraven poukaz na mytí vozidla.

A co víc. Při utkání dojde k oficiálnímu rozloučení klubu s dlouholetým hráčem Ondřejem Hamerským. Jeho podepsaný dres obdrží vítěz přestávkové soutěže v házení pukem. Ten bude tentokrát v hodnotě pouhých čtyřiceti korun.

Tak ještě jednou: užijme si závěr sezony ve velkém stylu!

 

 

Tags: