To byla pánové jízda! Rodos sestřelil Medvědy. Desítku trefil v senzačním finiši Honza Ježek

Dvorští hokejisté vstoupili fantastickým způsobem do nového roku. Na domácím ledě svěřenci trenéra Jiřího Malinského rozstříleli Děčín 10:3, když ještě dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou vedli „jen“ o tři branky. Pak se ale v rozmezí 28 sekund (!) trefili Svoboda, Brokeš a Luštinec, aby 6,2 vteřiny před koncem přání skvěle zaplněných tribun, které se dožadovaly desítky, vyslyšel Honza Ježek.

TRADIČNĚ POVEDENÁ FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ V PODÁNÍ MILOSLAVA KNAPA

Zásluhou přímého přenosu na sociální síti sledoval utkání z nemocničního lůžka také prezident klubu Vasil Teodoridis a ihned po utkání se s námi podělil o dojmy z vítězného duelu. „Jsem samozřejmě moc spokojený s předvedenou hrou a neméně s výsledkem zápasu. Děkuji všem hráčům za zodpovědný výkon a stejně tak fanouškům za podporu, která byla slyšet. 560 diváků je skvělá návštěva a věřím, že podobné budou chodit i na další zápasy,“ vzkázal šéf Rodosu.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Děčín 10:3

Že jste se nemohli dočkat prvního zápasu po dlouhé pauze? Pak tohle představení muselo vaše očekávání splnit na 120 procent. Druhý tým tabulky skupiny Sever přivítal čtvrtého v pořadí a Děčínští nám hned na startu utkání dali najevo, že dlouhou štreku nehodlali vážit jen tak nadarmo.

Medvědi začali duel velmi aktivně a už po 153 vteřinách mohli slavit vedoucí branku. Zmatků v obraně Rodosu využil Kordule a domácí museli dotahovat. Stav 0:1 nás ale dlouho netrápil. Po sérii vyloučených se hrálo ve čtyřech na obou stranách, čehož dokonale využil obránce Martin Tondr, jenž si na modré udělal prostor k zakončení a parádní dělovkou vyhnal pavouky z Lavingerovy klece – 1:1.

Obrat ve skóre si vzala za svůj elitní dvorská formace. Ve 12. minutě se její šéf David Hrazdira vrátil s pukem do útočné třetiny, naprosto ideálně procedil přihrávku pro rozjetého Michala Petiru a i druhý gól Rodosu tak střelecky zařídil obránce. Aby toho nebylo málo, v čase 16:40 Hrazda nabíjel parťákovi Patriku Fořtovi a jeho blafák byl ukázkový.

Nutno dodat, že před gólem na 3:1 měli hosté dvě obrovské příležitosti, tutovky Petráše a Sýkory však fantasticky zneškodnil pozorný Pepa Čáp. V úplném závěru první dvacetiminutovky nám Severočeši nabídli výhodu přesilové hry, čtvrtý gól už ale Dvoráci nestihli.

UTKÁNÍ TRADIČNĚ SLEDOVAL PORTÁL WWW.ONLAJNY.COM

Co se nepovedlo v periodě první, na to nám stačilo 19 sekund třetiny druhé. Z obránců si kužele postavil Tomáš Brokeš, a kdo se ještě po přestávce nestihl vrátit na své místo, přišel o trefu na 4:1. Vynikající start do prostřední části potvrdil v čase 21:47 Dominik Dušek, jenž ač faulován, přesto dokázal zamést puk za Lavingera.

Za stavu 5:1 Rodosáci na chvíli přenechali iniciativu soupeři a v permanenci byl pozorný Čapíno. V oslabení pak byl šestému gólu blízko Hrazdira po nahrávce Fořta, gól na 6:1 ale přišel až v čase 37:58. V přesilovce rozpoutali naši borci v útočném pásmu doslova kolotoč, který po minutě a dvaceti vteřinách ukončil další dělovkou nejproduktivnější muž večera David Hrazdira.

Závěrečná perioda zpočátku vypadala jako typická „dohrávačka“. Velké uznání zaslouží kotel děčínských fanoušků, který i přes nepříznivý vývoj skóre neustále podporoval svůj tým. Gesto fair-play také předvedl hostující Pavel Zajan, jenž u rozhodčího odvolal trest pro našeho hráče, aby si následně vyslechl potlesk domácího publika. V 54. minutě už zvedal ruce nad hlavu útočník Medvědů Smola. Při přesilovce mířil přesně, zčistajasna ale vytáhl další exkluzivní zákrok Josef Čáp.

Ještě tři a půl minuty před koncem směřoval duel ke konečnému výsledku 6:1. Povedenou individuální akcí ale nejprve snížil Kordule a za pouhých 23 sekund využil nedbalosti naší defenzívy ještě Zajan (6:3).

Hosté jako by rozdráždili hada bosou nohou. Za další půlminutu totiž rozparádil tribuny Dan Svoboda, jenž do útočného pásma vlétl jako blesk a suverénně zakončil. Hlasatel ještě ani nestihl oznámit jméno střelce a už na 8:3 zvyšoval dvogólový střelec večera Tomáš Brokeš. Zázračných 28 vteřin navíc devátou trefou vyšperkoval vysmátý Kuba Luštinec (předzápasový rozhovor s ním najdete ZDE).

V tu chvíli dostal duel úplně jiný rozměr. Ze stavu 6:3 tu bylo skóre 9:3 a velmi pěkná návštěva se hlasitě dožadovala desítky. Snaha byla, jubilejní gól však ne a ne přijít. Pouhých 6,2 vteřiny před koncem ale po přejetí modré čáry napřáhl Honza Ježek a přání diváků bylo vyslyšeno!

JEŠTĚ DŘÍVE NEŽ NAŠE STRÁNKY ZHODNOTIL DUEL WEB NAŠEHO SOUPEŘE

Do nového roku jsme tak vstoupili nejlépe, jak jen jsme mohli. Deset nastřílených branek, využité přesilovky, vynikající výkon brankáře Čápa a produktivita všech útoků Rodosu. Ke všemu gólový přínos obránců. A aby toho nebylo málo, potěšila i porážka třetího Mostu (doma s Trutnovem 3:6), která nám na druhém místě zajistila náskok čtyř bodů.

Ve středu však míříme na led suveréna soutěže. Ve Vrchlabí nás čeká rozjetá mašina a v ní strojvůdci Jaroslav Bednář, Tomáš Rolinek, Jan Hlaváč a nejlepší střelec soutěže Petr Sýkora, jenž si v sobotu na ledě Bíliny otevřel vlastní střelnici. Čtyřmi góly přispěl k vítězství svého mužstva 11:2. Pojeďte fandit, pojeďte si užít nevšední zápas a hokej v podání hokejových hvězd, jimž se naši borci pokusí překazit vítězné plány.

Fakta – branky a asistence: 7. Tondr (Brokeš), 12. Petira (Hrazdira), 17. Fořt (Hrazdira), 21. Brokeš (Hrazdira, Petira), 22. Dušek (Svoboda, Franc), 38. Hrazdira (Tondr, Brokeš), 58. Svoboda (Hoskovec, Dušek), 58. Brokeš (Fořt, Hrazdira), 58. Luštinec (Havlas), 60. Ježek (Luštinec) – 3. Kordule (Tůma), 57. Kordule, 58. Zajan (Petráš). Rozhodčí: Veinfurter – Urubčík, Bohuněk. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 560. Třetiny: 3:1, 3:0, 4:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Petira, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Mocek, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Ježek, Hoskovec, Dušek – Půhoný, Šedivý.

HC Děčín: Lavinger (od 41. minuty Brňák) – Loukota, Mareš, Kaltenböck, Černohorský, Zdvořáček, Tůma – Fojt, O. Sýkora, Petráš – Chovanec, Faigl, Dörner – Zajan, Kordule, Volráb – Smola.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU SKUPINY SEVER NABÍZÍ WWW.LIVESPORT.CZ

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Tak nějak podle naší tradice jsme měli úvod poněkud ospalý. Hned na startu jsme bohužel inkasovali branku, ale naštěstí se nám brzy podařilo skóre otočit. Máme v zápasech fáze, kde hrajeme ledabyle a nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Díky Čapínovi jsme ale tyto chvíle přečkali a naopak nám po našich gólech narostla křídla. Třetí třetina zpočátku vypadala tak, že zápas jen dohráváme. Pak jsme inkasovali dva takové blbé góly, ale záhy jsme předvedli něco neskutečného a během chvilky sami tři branky vstřelili. Závěr mě ohromně bavil. Kluci tu desítku chtěli trefit a povedlo se. Díky našemu ofenzivnímu stylu sledovali diváci krásný zápas. Za výsledek jsem hodně rád. Před utkáním tam bylo očekávání, co s námi udělá čtrnáctidenní pauza. Až na těch pomalých úvodních pět minut jsme ale předvedli hokej, jaký chceme hrát. Jsem s výsledkem i výkonem týmu samozřejmě spokojen.“

Další výsledky 29. kola: Bílina – Vrchlabí 2:11, Mostečtí Lvi – Trutnov 3:6, Nová Paka – Řisuty 4:5 po samostatných nájezdech.

HODNOCENÍ 29. KOLA POHLEDEM KRKONOŠSKÉHO DENÍKU

Program 30. kola – středa 8. ledna 18.00: Vrchlabí – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Jablonec nad Nisou, Děčín – Nová Paka, Řisuty – Mostečtí Lvi.