To byla paráda. Rodos na ledě Nymburka vyrovnal střelecký rekord sezony

Fantazie. Dvorští hokejisté slaví třetí výhru v řadě a pátou z posledních šesti utkání. Radost našim fanouškům Rodos udělal na ledě Nymburka, tedy soupeře, na něhož jsme v sezoně dlouho hleděli jako na hlavního konkurenta v boji o postup do play off.

Již několik kol před koncem základní části ale v naději na úspěšnou sezonu žili jen Středočeši. A právě v souboji s naším týmem mohli slavit postupovou definitivu. Jenže Dvoráci od úvodních minut plnili předzápasová slova útočníka Milana Valáška, jenž ve středečním rozhovoru pro náš web slíbil, že tým udělá vše pro to, aby soupeři cestu za postupem zkomplikoval.

Předzápasový rozhovor s Milanem Valáškem čtěte ZDE!

NED Hockey Nymburk – HC Rodos Dvůr Králové 4:8 (1:4, 1:1, 2:3)

Fakta – branky asistence: 12. Eis (Stehlík, Jirásek), 32. Stehlík (Josefus, Kříž), 50. Kolouch (Bičiště), 55. Stehlík (Kříž, Eis) – 5. Sedláček (Fořt, Ježek), 7. Ježek (Franc, Fořt), 7. Havlas (Luštinec, Valašek), 13. Pokorný (Půhoný, Dušek), 29. Valášek (Luštinec, Matějíček), 47. Luštinec (Franc, Havlas), 57. Dušek (trestné střílení), 59. Půhoný (Fořt, Pokorný). Rozhodčí: Škrobák – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:7, navíc Bičiště (N) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 179. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Franc, Petira, Karlík, Matějíček, Pokorný, Faltys – Sedláček, Ježek, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Machač.

Svěřenci trenéra Jiřího Malinského na soupeře neskutečně vlétli a s podporou nejvěrnějších Rodosáků udeřili už na začátku 5. minuty, kdy se golfovým úderem prosadil Štěpán Sedláček. Zmar domácích podtrhlo zanedlouho první vyloučení, které navíc po pěkné přesilovkové spolupráci s Francem a Fořtem proměnil v branku na 0:2 Honza Ježek. Aby toho pro Středočechy nebylo málo, za dalších 15 vteřin zakombinoval náš druhý útok a na konci pěkné spolupráce byla trefa z hole Vojty Havlase – 0:3.

Domácím trenérům nezbylo než si vzít oddechový čas. Ten přinesl na straně Nymburka zlepšení a ve 12. minutě i snížení zásluhou Eise. Kdo z diváků na nymburském stadionu větřil obrat, tomu zavřel ústa za dalších 50 sekund Míra Pokorný, jehož nenápadná střela po ledě prosvištěla až za záda zaskočeného gólmana Krofty – 1:4.

Na startu prostřední části nás skvělým zákrokem podržel Honza Janský, a když v polovině utkání Milan Valášek svým dvacátým letošním gólem zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl, zdálo se, že je rozhodnuto.

My toho ale v této sezoně s našimi hráči zažili hodně, proto kotel fandil dál a nic nepodceňovali ani sami hokejisté na ledě. Stehlík v našem oslabení snížil na 2:5 a druhá polovina druhé dvacetiminutovky patřila jasně Nymburku. Domácí už ale další gól nepřidali a závěrečná perioda už byla v režii hostů.

Kuba Luštinec hned na startu po svižné kličce zvýšil blafákem na 2:6. Trochu jsme znejistěli, když Nymburk snížil na dvoubrankový rozdíl a navíc měl k dispozici přesilovou hru.  V oslabení jsme si ale vynutili nejprve tutovku France a pak i trestné střílení a z něho Dominik Dušek definitivně zničil všechny obavy o výsledek. Závěrečné slovo ještě patřilo „hravé“ dvojici Fořt – Půhoný. Prvně jmenovaný pěkně přihrával do jízdy, nejproduktivnější Dvorák v sezoně pak bekhendem uzavřel stav na 4:8.

Domácí hokejisté od našeho týmu schytali pořádnou nakládačku, nakonec ale smutnit nemuseli. Výhra Jablonce nad Trutnovem (3:2 v prodloužení) jim zajistila jistotu postupu do play off. Nám vysoké vítězství zase šťastnou a veselou cestu domů. Vždyť osm branek jsme v sezoně nastříleli dosud jen jednou, v 10. kole na ledě Letňan.

Další výsledky 39. kola skupiny Střed: Kolín – Letňany 3:0, Vrchlabí mělo volno.

Program 40. kola skupiny Střed – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem - Jablonec nad Nisou, Letňany - Nymburk. 18.00: Trutnov – Vrchlabí.