Cenné vítězství a parádní výkon proto silnému soupeři

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - SC KOLÍN 7:3 (2:0, 5:0, 0:3)

Opět nám vyšel vstup do zápasu. Hned z prvního útoku se trefil Vojta Havlas, po přihrávce Kuby Luštince, střelou nad beton hostujícího golmana. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a to vyústilo na počátku 5. minuty v naši přesilovku. V ní si aktéři první branky vyměnili role a brzo jsme tak vedli 2:0. Kolínské jsme evidentně zaskočili a měli další šance. Každý z našich útoků se dokázal prosadit, hostující Martínek v brance však již do konce třetiny další branku nedovolil.

O osudu utkání rozhodla druhá třetina. I přesto, že Kolínští začali aktivněji, další branku přidal Dominik Dušek, který proměnil samostatný únik. A když se zhruba po třech minutách situace opakovala a Dominik opět unikl a vstřelil naší čtvrtou branku, tak vyhnal kolínského golmana z branky. Ten se však v brance ještě nezabydlel a zhruba po minutě už ho prostřelil Luštinec. Hra však byla vcelku vyrovnaná, kolínští nás v některých částech utkání na dlouhé minuty zatlačili do našeho obranného pásma. Naše obrana však byla pečlivá a když se dostal soupeř do zakončení, tak nás podržel skvělý Čapíno. A to nám dovolovalo pouštět se do rychlých protiútoků a vstřelit další branky. Do konce třetiny se ještě prosadil Faltys a parádní trefou Půhoný. Do šaten se tak šlo za stavu 7:0.

Do třetí třetiny jsme šli s tím, že již nechceme utkání zkomplikovat a soustředili se především na obranu. I tak se však soupeří dařilo zápas korigovat třemi brankami. Po brankách z naší strany volali především akce aktivní dvojice Ježek, Fořt, kterým se podařilo několikrát přečíslit obranu kolínských.

Vyhráli jsme podruhé v řadě, opět vstřelili hodně branek a v tabulce konečně opustili poslední místo. Dalším nepříjemným soupeřem bude Nymburk na jeho ledě a budeme chtít potvrdit stoupající tendenci.

Branky: 1. Havlas (Luštinec, Matějíček), 5. Luštinec (Havlas, Starosta), 23. Dušek (Půhoný), 25. Dušek (Půhoný, Hoskovec), 26. Luštinec (Havlas, Matějíček), 34. Faltys (Dušek, Půhoný), 40. Půhoný (Hoskovec, Dušek) – 44. Kozák (Kadlec), 55. Malý (Zumr), 55. Mlčoch (Malý, Hanzl). Rozhodčí: Smitka – Řezníček, Laczko. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 510. Třetiny: 2:0, 5:0, 0:3.

HC RODOS: Čáp – Karlík, Matějíček - Petira, Hamerský, Faltys, Tondr, Starosta - Řepík, Havlas, Luštinec - Kocian, Ježek, Fořt - Půhoný, Hoskovec, Dušek, Zmítko