Cenný bod po prohře v nájezdech

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - HC Baník Sokolov 1:2 po s.n. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Velice kvalitní utkání, které nepřineslo mnoho branek, ale rozhodně se nikdo nenudil. Do branky se postavil Filip Landsman a do obrany se vrátil uzdravený Martin Tondr. Od začátku se hrálo v rychlém tempu a soupeř dokazoval svou kvalitu. Ta se však projevovala i na naší straně a tak to byl souboj vyrovnaný. Baník nám nabídl na hned na úvod třetiny přesilovou hru při vyloučení Přindiše. Na krátké chvíle jsme se dokázali usadit v pásmu soupeře, ale Závorka v brance hostí, který ještě nedávno chytal v extralize za Karlovy Vary, všechny naše pokusy likvidoval. Přesilovka nás nakopla a byli jsme aktivnějším týmem. Což se projevilo i výsledkově. Štěpán Sedláček si připsal cenný skalp, když ideálně trefil krásnou přihrávku od Kuby Luštince. Vedli jsme 1:0, hráli pečlivě, aktivně, u všech puků byli včas. A když už se soupeř dostal do šance, tak ztroskotal na pozorném golmanovi.

Druhá třetina začala naší početní výhodou, přenesenou z konce první třetiny a když byl po pár vteřinách vyloučen další hostující hráč, naskytla se nám krátká přesilovka 5 na 3. V té se nám nedařilo, soupeř se dostal do pěti a přidal na obrátkách. Z dosavadního průběhu bylo jasné, že budou rozhodovat maličkosti. Po pěti minutách hry byl vyloučen Jirka Matějíček a po krásné souhře celé pětky se podařilo Baníku vyrovnat. Cenné na našem výkonu bylo i to, že nás inkasovaný gól nepoložil a dále jsme poctivě pracovali a dřeli. Do šaten po druhé třetině se šlo za nerozhodnutého stavu a na hráčích bylo vidět, že je utkání stojí mnoho sil.

Závěrečná část přinesla šance na obou stranách, které ale oba brankáři dokázali likvidovat a čekalo se na chybu na jedné či druhé straně. Oba celky ovšem předvedly kvalitní výkon a tak se šlo do prodloužení. To se paradoxně odehrálo skoro celé ve 4 hráčích, protože na konci třetí třetiny byl vyloučen jeden hráč z každého celku za vzájemnou potyčku a velmi dlouho se hrálo bez přerušení. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak se muselo rozhodovat v samostatných nájezdech. Vedli jsme v nich po trefě Půhoného, soupeř dokázal otočit stav a v pátém nájezdu srovnal Kuba Luštinec. Až v sedmé sérii se rozhodlo a soupeř tak bere bod navíc.

Fakta - branky a nahrávky: 12. Sedláček (Luštinec) – 27. Čejka (Vrána, Čurda), rozh. náj. Kovařík. Rozhodčí: Markovský - Novotný, Šimčik. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0. Diváků: 522.

HC RODOS : Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, Franc, M. Tondr, Faltys, Vitebský, Hamerský – Sedláček, Valášek, Luštinec – Řepík, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Starosta, Zmítko, Řezníček.