Dalším soupeřem budou zvedající se Řisuty

sobota 4. 11. 2017 17:00

Minisérii dvou porážek se pokusíme v sobotu zastavit na ledě posledních Řisut. Středočechům máme co vracet, doma jsme jim v prvním vzájemném duelu podlehli 1:3. Zatímco na cizích kluzištích se Řisuty trápí, před vlastními fanoušky v posledních zápasech podávají o poznání lepší výkony a dokázali si vyšlápnout i na nejlepší celky soutěže.

Náš sobotní soupeř nezačal sezonu vůbec dobře. Z úvodních sedmi kol šestkrát nebodoval, jedinou výjimkou bylo právě vítězství ve Dvoře Králové nad Labem. V posledních zápasech se ale Středočeši herně a především výsledkově zvedají. Poslední jsou pouze o skóre, na devátý Most ztrácejí jediný bod.

Favorizovaný Děčín a Kobru Praha porazili po samostatných nájezdech, doma také vydřeli fotbalovou výhru 1:0 nad Trutnovem. V posledním kole svěřenci bývalého reprezentanta Martina Procházky narazili v Bílině, kde prohráli 4:6.

Domácí udělali důležitý krok ke třem bodům už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Přestože Středočeši v prostřední části vstřelili dvě branky a v 54. minutě dokonce vyrovnali, na otočení utkání už neměli sílu. Vítězství Bíliny zařídil v 56. minutě Gevorkian.

Řisuty mají ze všech druholigových týmů největší rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami (-21). Obrana inkasovala už 59 gólů, hůře jsou na tom jen předposlední Letňany (62), které mají stejně jako jejich sousedé z tabulky 10 bodů. Mladý tým ve 12 zápasech nastřílel 38 branek, o dva více než Trutnov, který je v této statistice na úplném chvostu.

Na venkovních kluzištích se HC Rodos zatím příliš nedaří. Tři body jsme dokázali přivézt pouze z Letňan a Bíliny, v dalších čtyřech utkáních jsme vyšli bodově na prázdno. Naposledy jsme v Trutnově poprvé v sezoně nevstřelili ani branku a odvezli si porážku 0:5. Naopak Řisuty vyhráli doma už třikrát v řadě.

"Přestože máme za sebou dvě nepříjemné porážky s Trutnovem a Děčínem, jedeme do Řisut pro body. Víme, jak se na ně připravit a co hrát. Soupeř je sice poslední v tabulce, v téhle soutěži ale není slabý tým," říká trenér HC Rodos Ivan Houda.