Dalším soupeřem HC Rodos je neoblíbený Děčín

sobota 6. října 2018, 17:00

Tým, se kterým máme nevyřízené účty z loňské sezony, nás čeká v 8. kole druhé ligy. V sobotu se vydáme na dlouhý výjezd do Děčína. Soupeře z Ústeckého kraje jsme ve druhé lize ještě neporazili. Medvědi jsou doma tradičně velmi silným protivníkem, letos vyhráli dva ze tří zápasů.

Po vysoké domácí porážce 4:9 s Mostem v prvním kole se Děčín dokázal oklepat a v následujících dvou domácích utkáních zvítězit. Porazil 7:4 Kobru Praha a udolali 3:2 také Řisuty. Na venkovních kluzištích mají medvědi zatím negativní bilanci, prohráli v Klatovech i Sokolově, naposledy si ale spravil chuť v Bílině.

Domácím uštědřili porážku 7:4. Vedli už po první dvacetiminutovce, rozhodující krok k vysokému vítězství udělali v poslední části. V ní Bílině nasázeli čtyři góly. Hattrick zaznamenal Petráš, dvakrát mířil do černého Kuchynka.

Tahouny Děčína jsou v posledních sezonách zkušení útočníci Daniel Volráb a Michal Oliverius, výrazně se ale také prosazují mladí hráči. Dvaadvacetiletý Roman Navarra, který ve své kariéře odehrál přes stovku zápasů v první lize, do utkání v Bílině vedl týmovou produktivitu (3+4). Velmi dobrý start do ročníku prožívá i o rok starší Ondřej Sýkora.

Hlavní tváří děčínské obrany je šestatřicetiletý rutinér Jan Kaltenböck, brankářskou jedničkou je stejně starý Martin Volke, který odchytal několik zápasů v extraligovém Litvínově a má bohaté zkušenosti z Chance ligy.

V loňském sezoně patřil Děčín k našim nejméně oblíbeným soupeřům. V základní části jsme poměrně jasně prohráli všechny čtyři vzájemné zápasy, v každém jsme inkasovali minimálně pět branek a pouze jednou vstřelili více než dva góly.