DEBAKL. Dvoráci se z Mostu vrací s rekordní porážkou. Rozhodla hrozná druhá třetina

Takhle to nikdo nechtěl, takhle si to nikdo nepředstavoval. Dvoráci se z utkání na ledě Mosteckých Lvů vrací s rekordním výpraskem 1:10! Zatímco v úvodní a poslední třetině Malinského svěřenci inkasovali vždy po jedné brance, druhou dvacetiminutovku prohráli ostudně 8:0!

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové  nad Labem 10:1

Úvodní perioda středečního zápasu vůbec nenasvědčovala tomu, že by se měl v utkání zrodit tak divoký výsledek. Po vyrovnaném začátku si jako první zahráli přesilovou hru domácí hokejisté, vážnější šance ale přišla nejprve před mosteckým gólmanem Hosnedlem. To když se na něj řítil Tomáš Brokeš, jehož však v cestě za gólem zastavil čistý zákrok Kuncla.

V 15. minutě jsme šli do přesilovky my. Kuncl nedovoleně bránil, jeho vyloučení ale v největší příležitosti nepotrestal Kuba Luštinec. V pěti proti čtyřem jsme si zahráli jen 98 vteřin. Za nedovolenou výstroj byl totiž potrestán Dominik Dušek a při hře 4 na 4 propadla za záda Tomáše Vlka rána Micala.

Stav 1:0 vydržel až do přestávky, po ní ale přišly doslova hrozivé momenty pro naše mužstvo. Hned v 52. vteřině prostřední části zvýšil na 2:0 Drašar, a když na začátku sedmé minuty překonal Vlka i Bakrlík, došlo v brankovišti Rodosu ke střídání. Impuls málem vedl ke kontaktní brance, šanci Jirky Půhoného ale skvěle kryl domácí Hosnedl.

A pak to přišlo. 31., 34., 36., 37., 38. Co je to? To jsou minuty, v nichž za záda Pepy Čápa padal jeden puk za druhým. To už naše jednička nevydržela a do brány se vracel Tomáš Vlk. Aby toho ale pro znovu věrné dvorské fanoušky nebylo málo, v čase 39:24 zvýšil na šílených 9:0 Smolka.

Na dvacetiminutovku hrůzy se naši borci v kabině pokusili před návratem na led zapomenout a možná se jim to i povedlo. První šance třetí třetiny patřila Matějíčkovi a chvíli po něm už snížil Kuba Hoskovec. Byl to jen čestný úspěch, navíc potupné desítky jsme se neubránili. V 53. minutě ji trefil domácí kanonýr Mála a na výsledku 10:1 se do závěrečné sirény už nic nezměnilo.

Fakta – branky a asistence: 17. Mical (Havlůj, Urbánek), 21. Drašar (Mála, Bakrlík), 27. Bakrlík (Havlůj), 31. Čejka (Kýhos, Nedrda), 34. Mical, 36. Bakrlík (Havlůj, Urbánek), 37. Böhm (Čejka, Nedrda), 38. Bakrlík, 40. Smolka (Mical, Kýhos), 53. Mála (Drašar) – 42. Hoskovec (Půhoný, Franc). Rozhodčí: Luczków – Tichý, Janíček. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 200.

Mostečtí Lvi: Hosnedl – Havlík, Kuncl, Urbánek, Havlůj, Polák, Přibyl – Böhm, Čmolík, Kýhos – Drašar, Mála, Mical – Smolka, Bakrlík, Čejka – Nedrda. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Vlk (27. Čáp, 38. Vlk) – M. Tondr, Matějíček, Petira, Franc, Čáslava, D. Jirásek, Oliva – Brokeš, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Valášek, Hrazdira, Šedivý – Rozlílek, Ježek, Fořt.

Další výsledky 7. kola: Trutnov - Vrchlabí 2:1, Řisuty – Děčín 6:8, Jablonec nad Nisou – Bílina 3:4sn.

Program 8. kola - sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem - Jablonec nad Nisou, Nová Paka - Mostečtí Lvi. 17.30: Bílina - Trutnov. 18.00: Vrchlabí - Řisuty.