Debakl v roli lídra tabulky. Dvoráci na ledě posíleného Hronova inkasovali desítku

Obrázek uživatele HC Rodos

Druhou nejtěžší porážku v sezoně si dnes připsali hokejisté dvorského Rodosu v hale Hronova. Tamní Wikov je vypráskal výsledkem 10:4, když hned dva domácí hráči v zápase dosáhli hattricku. Na straně hostů se střelecky prosadili Milan Valášek, Martin Tondr, Vojta Havlas a Michal Petira, pouze však mírnili vysokou porážku. Dvojciferným výsledkem náš tým prohrál teprve podruhé ve své druholigové historii. Prvně to bylo před dvěma lety v hale Mostu (1:10).

Hronovští si připsali osmou výhru v řadě a jen potvrdili, že ve zbytku sezony to s bojem o účast v play off myslí vážně. Dvůr i přes první porážku po šesti výhrách za sebou drží dál na čele tabulky pětibodový náskok, druhé Letňany totiž prohrály na vlastním ledě s Mostem 2:3.

HC Wikov Hronov – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 10:4

Oba soupeři šli do zápasu s šestizápasovou sérií výher, když ta Hronovská byla zahájena na ledě našeho mužstva, naopak šňůra Rodosu se začala počítat právě po smolné domácí porážce (1:2).

Pokračovat v úspěších tak mohl jen jeden z krajských rivalů a po právu to byl domácí Wikov.

Svěřenci trenéra Táborského do zápasu vlétli jako uragán a už po 44 vteřinách hry překonal Jardu Brázdila Kučera. Za dalších sedm minut se stejný hráč prosadil podruhé a v početném táboře fanoušků Rodosu už se mohlo řešit, kdo že tvoří druhou formaci soupeře. Šlo o pětici borců zapůjčených z partnerského Vrchlabí, jelikož Stadion měl ve středu v Chance lize volný program.

Nebyla to však pouze vrchlabská letka, která Rodos v úvodní periodě válcovala. V polovině třetiny přidali další dvě branky Heligr s Tyurinem a světelná tabule zářila hrozivým výsledkem 4:0.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ HRONOV VS. DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

Kdekdo si jistě vybavil hrůzostrašnou dvacetiminutovku na ledě Letňan, on podobného výsledku nás ale ochránila kontaktní trefa z hole Milana Valáška a několik zákroků Davida Marka, jenž po čtvrté brance vystřídal v brankovišti otráveného Brázdila.

Kdo z příznivců Rodosu čekal, že porada v kabině hostů pohne děním na ledě, musel být zklamán. V prostřední periodě domácí pokračovali v převaze a Kučera s Tyurinem nám dali honem rychle na vědomí, že nohy z plynu rozjetý Wikov sundávat nehodlá. Oba borci měli v polovině zápasu na svém kontě hattrick (!) a členy zelenožlutého kotle držely na značkách jen čestné úspěchy Martina Tondra a Vojty Havlase, jenž ve 35. minutě snižoval na 7:3.

V nástupu do závěrečné třetiny Dvoráci zamkli soupeře ve vlastním obranném pásmu, střelecky jim ale přáno nebylo. To naopak domácí byli v zápase maximálně produktivní a dalšími třemi góly potěšili početnější zástup v publiku, který se pochopitelně dožadoval pro Rodos potupné desítky.

Ta tedy přišla a věřme nebo ne, byla teprve druhou, jakou náš tým za dobu působení ve druhé lize inkasoval.

REFERÁT Z UTKÁNÍ NABÍDLY TAKÉ WEBOVÉ STRÁNKY NAŠEHO SOUPEŘE

Soupeři tak nezbývá než pogratulovat nejen k vysokému vítězství, ale hlavně k obzvlášť povedenému výkonu. Pokud takový Hronovští budou opakovat i v dalších zápasech, rozhodně tomuto týmu neunikne účast v play off.

Na to je však ještě hodně brzy. Základní část sezony není ani ve své polovině a již tuto sobotu pokračuje dalším kolem. Rodos doma přivítá poslední Děčín a my fanoušci budeme očekávat řádnou omluvenku za středeční trpký výjezd. Takže Dvoráci, v sobotu v 17.00 na značkách!

Fakta – branky a asistence: 1. Kučera (Moník, Chalupa), 8. Kučera (Oliva), 11. Heligr (Lavrenov, Matouš), 12. Ťjurin (Kozák, Šlaicher), 22. Kučera (Chalupa), 27. Ťjurin (Kozák), 32. Ťjurin (Kozák, Romanov), 43. Šlaicher (Kozák), 47. Ťjurin (Šlaicher, Kozák), 52. Duchan (Nazarov, Romanov) – 14. Valašek (Luštinec, Havlas), 31. Tondr (Bláha), 35. Havlas (Luštinec, Valašek), 56. Petira (Bláha). Rozhodčí: Červenka – Horažďovský, Brož. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 413. Třetiny: 4:1, 3:2, 3:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (12. Marek) – Vašíček, Muška, Franc, Matějíček, Voňka, Petira, M. Tondr – M. Procházka, Bláha, Dušek – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, J. Dvořák – Hašlar, J. Ježek, L. Vácha.

DĚNÍ V DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ SEVER MAPUJE PORTÁL LIVESPORT.CZ 

Další výsledky 16. kola: Letňany – Mostečtí Lvi 2:3, Jablonec nad Nisou – Nová Paka 2:3 po nájezdech. Utkání Děčín – Bílina bylo odloženo.

Program 17. kola – sobota 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Děčín, Nová Paka – Letňany. 17.30: Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou, Bílina – Hronov.

 

Tags: