Děčín vyrovnal v poslední vteřině, vezeme tak pouze jeden bod

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

Nezvládnuté závěry třetin nás stály vítězství v Děčíně. Ještě vteřinu před koncem zápasu jsme sahali po třech bodech, ale domácí medvědi dokázali na poslední chvíli vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o vítězství 4:3. Stejným výsledkem jsme prohráli potřetí v řadě a na první výhru si musíme počkat minimálně do příští středy, kdy jedeme do Letňan.

Už ve 2. minutě napálil Jakub Hoskovec tyč děčínské svatyně. Do vedení šli ale o tři minuty později domácí. Po pěkné kombinaci se přízemní střelou prosadil Roman Navarra 1:0. V polovině třetiny mohl zvýšit na dvougólový rozdíl Bárdoš, minul ale branku.

Na začátku 13. minutě se o vyrovnání postaral Jakub Hoskovec, svižnou střelou z pravé strany vymetl šibenici – 1:1. Vyrovnávací branka nás povzbudila a do děčínského obranného pásma se valil jeden útok za druhým.

V 15. minutě nechytatelnou trefou z mezikruží otočil vývoj utkání Jirka Půhoný, o necelou minutu později potrestal propadnutí domácí obrany Patrik Fořt, kterému Tadeáš Kocián postrčil puk. Rázem jsme vedli 3:1. Děčín ale ještě do konce třetiny dokázal snížit, pouhou sekundu před sirénou se štěstím skóroval Pavel Kordule.

V aktivním výkonu jsme pokračovali i po přestávce, v rychlém sledu jsme navíc dostali šanci hrát dvě přesilovky. Přidat čtvrtou branku se nám však nepodařilo. Šance si vytvořil i domácí tým, ve vlastním oslabení ujel kapitán Oliverius a minul odkrytou branku. Pohotový zákrok předvedl v polovině utkání Josef Čáp, když vychytal jedovku Petráše.

Tři minuty před koncem třetiny jsme bez úhony přečkali i skrumáž před jeho brankou. Zkraje poslední část jen těsně nad pálil znovu veterán Oliverius, chvíli na to Čáp lapil nájezd Korduleho. Na druhé straně tvrdě střílel Matějíček a po něm i Starosta. Velmi aktivní byl střelec druhé branky Pavel Kordule, dvorský gólman si poradil i s jeho dělovkou v 55. minutě.

V čase 56:16 jsme dostali možnost další přesilovky a zdálo se, že míříme za prvním vítězstvím v ročníku. Jenže jsme, stejně jako v Trutnově, neustáli závěrečný tlak soupeře. Děčín půl minuty před sirénou odvolal brankáře, usadil se v našem obranném pásmu a Kordule pouhou sekundu před koncem našel skulinku mezi pravou tyčkou a brankářovým betonem – 3:3.

Na řadu přišlo prodloužení se třemi hráči na každé straně. Po necelých dvou minutách dokonal obrat děčínský obránce Jan Kaltenböck, jenž zleva prostřelil Čápa. Po Vrchlabí a Trutnovu jsme tak opět prohráli poměrem 3:4. V tabulce skupiny Střed jsme se zlepšili na dva body, na šesté Letňany ztrácíme čtyři body. Právě letci budou naším dalším soupeřem, utkání v Praze je na programu ve středu 17. října.

HC DĚČÍN - HC RODOS 4:3 (2:3, 0:0, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Navarra (Kordule, Oliverius), 20. Kordule (Oliverius, Málek), 60. Kordule (Petráš, Hříbal), 62. Kaltenböck (Petráš, Tůma) – 13. Hoskovec (Půhoný), 15. Půhoný (Hoskovec, Faltys), 16. Fořt (Kocián, Starosta). Vyloučení: 8:6. Diváci: 335. Sestava HC RODOS: Čáp – Vitebský, Matějíček, Hamerský, Tondr, Faltys, Karlík – Luštinec, Havlas, Valášek – Fořt, Kocián, Starosta – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Sedláček, Ježek, Zmítko.