Děkujme Čapínovi! Dvůr ustál slabší zápas. O posunu na druhé místo rozhodl Hoskovec

Na vítězné vlně se vezou naši hokejisté, o čemž svědčí jedenáct (!) výher z posledních dvanácti zápasů. Vždyť jsme od 5. října padli pouze na ledě bezkonkurenčního Vrchlabí. Možná kdekdo čekal, že duel s týmem Řisut bude jednoznačnou záležitostí Rodosu. Jenže nebyl. Pod Hankovým domem se ve středu večer odehrávalo pořádné drama.

Na stadionu se sice sešla nejnižší návštěva sezony, kdo ale dorazil, musí teď uznat, že tentokrát bral Rodos velmi šťastné tři body. Přitom by byla velká škoda, kdybychom Středočechy neporazili. V tabulce druzí Mostečtí Lvi totiž prohráli domácí duel s Jabloncem vysoko 1:10 a Dvoru se tak otevírala cesta k průběžné druhé příčce v tabulce.

STRUČNĚ KOMENTOVANÝ PŘENOS NA ONLAJNY.COM

Nakonec jsme si společně mohli oddychnout. Hrdinou utkání byl totiž gólman Pepa Čáp, jenž během středeční šedesátiminutové partie soupeřovi útočníky přiváděl doslova k šílenství. Gólové příležitosti hostů si detailněji popíšeme později v podrobném referátu, ale bylo jich opravdu hodně.

O výsledku nakonec gólem na 3:2 rozhodl v čase 56:26 Jakub Hoskovec. Při vcelku nevinné akci převzal přihrávku od Michala Petiry a po přechodu útočné modré čáry pohotovou ranou mezi nohy gólmana skóroval.

Dvůr doma vyhrál osmý z celkového počtu devíti zápasů a už v sobotu bude hájit druhou příčku na ledě čtvrtého Děčína. A pozor. Už další středu na náš stadion zavítá HC Stadion Vrchlabí, který dnes oznámil další hvězdnou posilu. Není jí nikdo jiný než kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek! Rada na závěr: zajistěte si lístky na středeční utkání včas.

HOKEJISTA TOMÁŠ ROLINEK SE UPSAL VRCHLABSKÉMU STADIONU

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem - HC Řisuty 3:2

Po vítězném derby s Trutnovem jsme byli zvědavi, jak dvorští hokejisté vkročí do třetí pětiny základní části druhé ligy. Start zápasu se našim nepovedl podle představ. Sice jsme duel zahájili ofenzívně, zároveň ale přicházely chyby v obranné činnosti a z nich pramenící šance Středočechů. V té první se objevil ve 4. minutě Řepka, semafor Pepy Čápa ale úřadoval. Minutu na to kryl náš gólman tutovku Fortelky a v 7. minutě musel navrch přidat další dva po sobě jdoucí zákroky.

Dvoráci s odpovědí nečekali dlouho. V 10. minutě napřáhl Dominik Dušek a za gólmanem Jirouškem zvonila tyčka. Po chvíli likvidoval Čáp šanci Kesziho a při další velké příležitosti hasil problémy faulem David Hrazdira.

Hosté byli v přesilovce bezradní, naopak chyby v jejich rozehrávce dokázal využít Kuba Luštinec, v samostatném úniku na bránu ale pálil pouze do lapačky.

Co nedokázali Středočeši, zvládli hráči Rodosu. Přesněji Jiří Půhoný. V 15. minutě naše třetí lajna povozila soupeře na kolotoči a na konci pozvolné akce byla nádherná sólo jízda Jirky Půhoného – 1:0.

Po pauze nám hosté nabídli dvě přesilové hry a v té druhé Valášek s Luštincem vymysleli ideální pozici pro Vojtu Havlase, jenž suverénně zvýšil na 2:0.

Velká škoda, že ještě do druhé přestávky stihli hosté gólem Patyka snížit. V závěrečné periodě jsme soupeři nabídli tři po sobě jdoucí přesilové hry a v čase 49:28 poslední z nich využil k zaslouženému vyrovnání Keszi. Ještě před tím zazdily Řisuty dvě tutovky, na straně druhé mířil do tyče Luštinec a po Hrazdirově ráně puk poskakoval před brankovou čarou.

Nakonec se o vítězi rozhodlo v čase 56:26.

Michal Petira vyslal do úniku Kubu Hoskovce, jenž ranou mezi nohy gólmana rozhodl o třech bodech a zároveň o již zmiňovaném posunu na druhou příčku tabulky.

Klinickou smrt jsme pak přežili v čase 59:42, kdy už už zvedal ruce nad hlavu řisutský Náprstek, jemuž však gólovou radost překazil zázračný zákrok hrdiny zápasu Josefa Čápa. Následná férová bitka frustrovaného Náprstka s Matějíčkem už jen dokreslila napínavý duel, po němž jsme mohli slavit další vítězství, zatímco naši hosté arénu opouštěli s krutou porážkou.

Fakta – branky a asistence: 15. Půhoný (Hoskovec), 24. Havlas (Luštinec, Valášek), 57. Hoskovec (Petira) – 32. Patyk (Danov, Parshakov), 50. Keszi (Kolářík). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 5:4, navíc Matějíček - Náprstek oba 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 381. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – M. Tondr, Blažej, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Havlas – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý. HC Řisuty: Jiroušek – F. Novák, Potěchin, Zderadička, Kolářík, Rudovský, Zavřel – Fortelka, Řepka, Náprstek – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Patyk, Danov – Rendla, Holub, Okegawa.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Další výsledky 19. kola: Nová Paka – Trutnov 4:6 (0:1, 2:3, 2:2, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou 1:10 (0:4, 1:4, 0:2), Bílina – Děčín 4:3 (1:2, 3:0, 0:1).

Program 20. kola, sobota 17.30: Řisuty – Nová Paka. 18.00: Vrchlabí – Bílina, Trutnov – Mostečtí Lvi, Děčín – Dvůr Králové nad Labem.