Derby číslo dvě. V sobotu přijede Trutnov

sobota 9. 12. 2017 17:00

Po dvoutýdenní přestávce se HC Rodos opět představí na dvorském stadionu. V dalším těžkém utkání přivítáme trutnovské draky, se kterými letos máme zatím vyrovnanou bilanci. Naposledy jsme na jejich ledě prohráli 0:5.

Trutnov hraje letos výborně doma, venku je ale spíš průměrný. Má nejméně výher v základní hrací době, pouze jednu. Zato v prodloužení nebo na nájezdy už venku vyhrál třikrát a je v této statistice nejlepší ze všech celků soutěže.

Společně s Bílinou střílí na cizích kluzištích nejméně branek, v 10 utkáních zaznamenal jen 27 gólů. Naposledy vyhrál po nájezdech 4:3 v Děčíně. Ve středečním kole draci vydřeli dva body nad Bílinou, když dokázali otočit takřka rozhodnutý zápas. Ještě ve 37. minutě prohrávali 0:3, přesto dokázali ještě vyrovnat (třetí branku dali v 60. minutě) a v prodloužení po trefě Chytráčka zvítězit.

Trutnov zvítězil třikrát v řadě. Proti Bílině už nastoupila nová akvizice draků – exlitvínovský útočník Vojtěch Kubinčák, který sezonu zahájil v dresu HC Most.

HC Rodos má doma vyrovnanou bilanci 5 výher – 5 porážek. Naposledy jsme zaskočili favorizovaný Jablonec 8:6. Z poslední dvou venkovních utkání jsme vytěžili tři body za výhru 5:1 v Kobře Praha, z Vrchlabí jsme si ve středu po vyrovnaném průběhu odvezli porážku 1:3.

Pro trenéry Juraje Juríka a Jiřího Antonína bude souboj s Trutnovem prvním utkáním na lavičce HC Rodos před domácím publikem.