Derby je naše! Prodloužení v Trutnově rozhodl obránce Martin Tondr

Derby je naše, Dvoráci, derby je naše! A může za to především velmi bojovný výkon celého týmu podpořený vynikajícím výkonem brankáře Josefa Čápa. Ačkoliv jsme na ledě Trutnově dlouho prohrávali po trefě Kally ze šesté minuty, dokázal v čase 53:05 vyrovnat Jakub Hoskovec a vítěznou radost zařídil půl minuty před koncem prodloužení Martin Tondr.

Velké poděkování patří dvorským příznivcům, kteří do haly rivala dorazili ve velkém počtu a v důležitém utkání byli slyšet!

Trutnov – Dvůr Králové 1:2p (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Fakta – branky a asistence: 7. Kalla (Ukhin, Fedulov) – 54. Hoskovec (Tondr, Panna), 65. Tondr. Rozhodčí: Hnát – Nepomucký, Žídek. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 942. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner - Vácha, Leder, Pražák, Suvorov, Suk, Kynčl - Kubinčák, Martinec, Semorád - Fedulov, Kalla, Ukhin - Chytráček, Janoušek, Tatar - Vacek, Svoboda, M. Poul. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Franc, Petira, Pokorný, M. Tondr, Faltys – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Ježek, Fořt – Panna, Hoskovec, Dušek – Šedivý, Kocián, Řepík.

Naši borci šli do zápasu s vědomím, že případná porážka by nám už hodně přivřela dveře do vyřazovací fáze soutěže. Úvod jsme měli dobrý. Na soupeře platila aktivita v útočném pásmu a kotel dvorských fanoušků si užíval hru před vlastním sektorem.

Jenže přišlo to, co nikdo nechtěl. Na začátku sedmé minuty dostal na druhé straně až příliš prostoru Jaroslav Kalla a po dorážce vlastní střely poslal Draky do vedení – 1:0.

Inkasovaný gól hostujícím týmem nijak zvlášť neotřásl, také další šance ale patřila Trutnovu. Při přesilovce si Čapíno poradil s nebezpečnou ranou, puk ale zůstal nestřežen pod ním a bylo jen štěstí, že si ho nikdo z trutnovských hráčů nevšiml. Naše největší příležitost v první třetině přišla v 16. minutě, Jirka Půhoný ale střelu z výhodné pozice nasměroval pouze do gólmana. Domácí mohli trestat za další dvě minuty. Kubinčák se zjevil zcela sám před Čápem, místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči ale volil zakončení, a s ním si mág v naší brance poradil.

Prostřední část utkání žádnou další změnu ve skóre nepřinesla. Na začátku jsme přežili dobře odehranou přesilovku soupeře, když si v obrovské šanci na Čápa nepřišel Chytráček. V rozmezí od 32. do 33. minuty měli naopak velký tlak naši hráči, obsazení trutnovského obranného pásma ale k žádné nebezpečné střele nevedlo.

Nápor Rodosu pokračoval. Ve 36. minutě vychytal Kubu Hoskovce skvělý Ašenbrenner, při dalším obléhání jeho branky neskončil gólem ani bekhend Patrika Fořta a brankář Trutnova si poradil i se třetí naší šancí během krátké chvíle.

Na vyrovnání tak Dvoru zbývala už jen závěrečná třetina. V ní domácí dlouho dobře bránili a navíc podnikali nebezpečné kontry. Rozhodnout mohl po naší chybě v rozehrávce Chytráček, na místě byl však pozorný Čapíno. V 50. minutě se zrodila možná klíčová situace celého utkání, když zívající branku netrefil domácí Fedulov.

A pak už to přišlo. Snaha třetí dvorské lajny vyprodukovala nahození Tondra, po kterém si před Ašenbrennerem našel prostor k zakončení Jakub Hoskovec a vytrvale povzbuzující dvorský kotel se mohl konečně radovat – vyrovnáno 1:1!

Ve zbytku základní hrací doby už branka nepadla a šlo se do atraktivního prodloužení s hrou tři na tři. V něm nejprve zmařil šanci aktivního Chytráčka hrdina zápasu Pepa Čáp. V poslední minutě si ale vzal slovo Martin Tondr, vybruslil si do výhodné pozice, a dobře umístěnou střelou derby rozhodl.

Radost na ledě i v hledišti byla obrovská. Jak by ne. Dvoráci vyhráli druhé derby v sezoně a navíc zvýšili své šance na dohnání potřebné čtvrté příčky v tabulce. Tu dál drží Nymburk, ztráta na něj se ale snížila na devět bodů. O další její atak zabojujeme už tuto sobotu v domácím utkání proti pražské Kobře – buďte u toho!

Petr Vácha, trenér HC BAK Trutnov: „Před zápasem jsme si řekli, že do konce základní části musíme osm z dvanácti utkání vyhrát, abychom mohli reálně pomýšlet na play off. A že ani to možná nemusí stačit. Takže bod je pro nás málo. První třetina byla z naší strany dobrá. Z té druhé ještě prvních pět minut, kdy jsme měli tři gólovky, ale bohužel jsme je neproměnili. Na tréninku na tom pracujeme, ale tento zápas opět ukázal, že jeden gól nestačí a vzhledem k tomu, kolik jsme měli šancí, nás to musí mrzet. Byl to zápas gólmanů. Myslím, že utkání se muselo líbit každému, hrálo se nahoru dolů. Navíc to bylo odehrané fair, neděly se tam žádné záludné věci. Soupeři chci pogratulovat k vítězství a divákům za výbornou atmosféru. No, a my musíme šlapat dál.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Dva body z Trutnova jsou pro nás příjemné a důležité, protože stále ještě bojujeme o play off. Myslím, že parádní výkony podali oba gólmani, protože těch šancí bylo hodně. Trutnovu patřil úvod zápasu, ale s tím jsme počítali, že na nás vlítnou. Mají dobré přesilovky, které nás vždycky trošku srazily a chvíli jsme se z toho pak dostávali. Řekl bych ale, že tak od poloviny zápasu jsme byli více aktivní, více jsme se udrželi v útočném pásmu na kotouči a z toho pramenily naše šance. Jejich proměňování je však náš kámen úrazu. Ale jak jsem to viděl, tak trenér Petr Vácha bude asi říkat totéž. Na obou stranách byla spousta šancí, ale o tom je hokej. My jsme zvítězili, takže pro nás je to parádní večer.“

Zbylé výsledky 31. kola: Jablonec nad Nisou – Kolín 4:6 (domácí po 15 minutách vedli 4:0), Vrchlabí – Letňany 5:1 (Berger 1+1).

Nejlepší hráči utkání: Čáp, Kalla, Ašenbrenner.