Derby je naše! Ve šlágru kola kralovali oba brankáři. Rozhodly golfáky Petiry a Luštince

Dvorští hokejisté v sobotu na svém ledě hostili zápas z největších. Derby proti Trutnovu, tedy klubu zeměpisně nejbližšímu našim městským branám. A pomyslné brány jsme po tuhém boji uhájili.

POZVÁNKA NA PODKRKONOŠSKÉ DERBY V KRKONOŠSKÉM DENÍKU

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC BAK Trutnov 2:1

Nebylo to jednoduché, ale tři body z derby s Trutnovem zůstávají doma pod Hankovým domem. O vítězství HC Rodos v ostře sledovaném duelu rozhodly ukázkové dělovky Michala Petiry a opozdilce Kuby Luštince, jenž do utkání zasáhl až v průběhu první třetiny. Hosté se ke střeleckému slovu dostali až za stavu 2:0. Gól Matěje Poula nás vystrašil, ale víc už obrana v čele s brankářem Pepou Čápem soupeři nedovolila. Nad rivalem vítězíme 2:1 a náskok na Draky navyšujeme na propastných 13 bodů. Po konci druhé pětiny základní části patří dvorským hokejistům třetí příčka, bod za druhými Mosteckými Lvy.

ZDE NAJDETE PŘEDZÁPASOVÝ ROZHOVOREM S GÓLMANEM JOSEFEM ČÁPEM

Dvoráci derby odstartovali v nedbalkách a už po třiceti vteřinách hry měli hosté na svém kontě dvě gólové šance. Hrubky spoluhráčů v rozehrávce pokaždé hasil pozorný Čáp. Na druhé straně Ašenbrennera jako první prověřil Vojta Havlas. Další dvě obrovské šance Rodosu přivedly diváky do varu, ale po chvíli ujel do samostatného nájezdu Šimoníček a znovu musel zasahovat Pepa Čáp.

V čase 11:04 už se skóre měnilo. Jakub Hoskovec se v útočném pásmu povedeným manévrem zbavil obránce, zpětnou přihrávkou nabil najíždějícímu Michalu Petirovi, a ten vypálil takovou ránu, že se za ní Ašenbrenner pouze ohlédl – 1:0.

Druhý gól mohl záhy přidat Honza Ježek, skórem však nepohnul jak on, tak ani Jirka Půhoný, který ve velké šanci mířil mimo tyče.

Úvodních pět minut prostřední části bylo pouhým bojem mezi oběma soupeři, pak se ale začalo hrát nahoru – dolů a přicházela jedna šance za druhou. Jako první zahrozil vysoký Vácha, jenž své postavy využil k procpání se až před Čápa, jenž byl na místě. Následně pálil nebezpečně obávaný kanonýr Svoboda a velmi dobrou pasáž Draků potvrdila tečovaná střela Kynčla.

Dvoráci si „koledovali“. Svoboda po dalším zaváhání ujížděl sám na Čápa, ten ale stále držel. Zajímavé věci se děly i na druhé straně. Půhoný pálil skvěle ihned po buly, v šanci byl Dominik Dušek a Havlasovi v gólové radosti na poslední chvíli zamezil faul Suka.

I ve druhé dvacetiminutovce přece jen jeden gól padl. Trutnovští jej ale ve 34. minutě dosáhli dávno po odpískání.

Za stavu 1:0 bylo zřejmé, že nás v závěrečné periodě čekají pořádné nervy. Kdo s koho? Zvýšíme na 2:0 nebo nás trpělivě hrající soupeř potrestá? Dvoráci museli přežít dvě oslabení, při nichž měl největší šanci Luštinec. Ašenbrenner ale chytal výborně a poradil si i s dvěma dělovkami Davida Hrazdiry. V té době bylo publikum ve varu a v čase 51:42 se dočkalo druhé branky.

Lukáš Karlík do protiakce vyslal Milana Valáška, ten přihrál puk doprava na Luštince a bývalý hráč Trutnova parádní ranou nedal Ašenbrennerovi šanci – 2:0.

Radost na ledě i v hledišti by se dala krájet. Nadšení a předčasný pocit vítězství nám však vydržel jen chvíli. Exkrálovédvorský Matěj Klust na konci 54. minuty rozjel akci, na jejímž konci bylo pohotové zakončení jmenovce Poula – 2:1.

K radosti většiny z bezmála tisícové návštěvy ale Dvoráci žádné větší drama nepřipustili. Závěrečné minuty Rodos odehrál zkušeně, soka nepustil ani k power-play a v prestižním souboji dovedl zápas k tříbodovému vítězství.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 12. Petira (Hoskovec), 52. Luštinec (Valášek, Karlík) – 54. Poul (Krsek, Klust). Rozhodčí: Pokorný – Roischel, Gregar. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 868. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – M. Tondr, Mocek, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Havlas – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý.

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Pražák, Višňák, Kynčl, Junek, Kozák, Suk, Klust – Kubinčák, Fedulov, Svoboda – Tatar, Krsek, M. Poul – Vácha, Janoušek, Šimoníček – Planý.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ OBJEKTIVEM MILOSLAVA KNAPA

Další výsledky 18. kola: Nová Paka – Jablonec nad Nisou 6:3 (4:1, 0:0, 2:2), Bílina – Řisuty 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).

Program 19. kola, středa 18.00: Nová Paka – Trutnov, Dvůr Králové nad Labem – Řisuty, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou, Bílina – Děčín.

LÍBILO SE VÁM DERBY S TRUTNOVEM? BUDEME RÁDI, KDYŽ JEJ PO ČLÁNKEM OHODNOTÍTE. V KAŽDÉM PŘÍPADĚ DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA NÁVŠTĚVU TOHOTO V SEZONĚ UŽ ČTVRTÉHO PODKRKONOŠSKÉHO ŠLÁGRU. A ZÁROVEŇ ZA SKVĚLOU ATMOSFÉRU. POTĚŠIL HLAVNĚ FAKT, ŽE PO UTKÁNÍ VĚTŠINA Z DIVÁKŮ ZŮSTALA NA SVÝCH MÍSTECH A POTLESKEM NAŠEMU TÝMU PODĚKOVALA ZA VYDŘENÉ VÍTĚZSTVÍ. DÍKY A NA VIDĚNOU VE STŘEDU V SOUBOJI S TÝMEM ŘISUT.