Derby ve Vrchlabí otevře druhou půlku soutěže

středa 6. 12. 2017 18:00

Už potřetí v letošní sezoně změříme síly s HC Vrchlabí. Ve středu přivítá derby, které zároveň otevře druhou polovinu základní části, krkonošská aréna. Pokusíme se navázat na poslední derby, ve kterém jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně a horaly doma porazili 5:3.

Vrchlabí se od drtivé porážky 2:7 s Kobrou Praha herně i výsledkově zvedlo a vyhrálo tři utkání v řadě. Do sestavy horalů se navíc po zranění vrátil veterán Martin Filip, který svému týmu chyběl téměř tři týdny. Jeho tým nakoplo vydřené vítězství 4:3 v Trutnově.

Těsně horalé udolali před vlastními fanoušky také Děčín a solidní formu potvrdili výhrou 5:2 nad posledními Řisuty. V sobotu měli doma přivítat Bílinu, ale soupeř kvůli poruše autobusu do Vrchlabí nedorazil.

Vzhledem k pětizápasové absenci Martina Filipa mužstvo letos bodově táhne hlavně Patrik Urban (7+20), Tomáš Šťastný (10+11) a bývalý hráč extraligového Zlína Michal Pšurný (7+19). Střelecky povedenou sezonu prožívají Patrik Maďar s Danielem Miškovským, oba už nasázeli 10 branek. První brankář Jakub Jelínek má procentuální úspěšnost zákroků těsně pod 90 procent.

Horalé na domácím ledě letos vyhráli pět z devíti zápasů. Před vlastními fanoušky ale střílejí překvapivě málo branek (36). Méně jich doma vstřelily už jen Trutnov, Most a Řisuty. HC Rodos naopak patří k týmům, kteří na hřištích soupeří inkasují nejčastěji. V 10 zápasech jsme dostali 46 gólů, více jich obdržely pouze Most a Řisuty.

V prvním zápase sezony jsme ve Vrchlabí prohráli hladce 2:7. V odvetě na dvorském stadionu se hráči vybičovali k výbornému výkonu a favorita porazili 5:3. V utkání se dvakrát prosadil ruský střelec Pavel Pozdnyakov.

V posledním kolem jsme dokázali prolomit sérii pěti venkovních neúspěchů a zvítězit 5:1 na ledě pražské Kobry. Třikrát se prosadil navrátilec do sestavy Patrik Fořt. Bylo to první vítězství pro novou trenérskou dvojici Juraj Jurík, Jiří Antonín.