Do Dvora Králové přijede trápící se Kobra

sobota 13. 1. 2018 17:00

Tým s velkými ambicemi, který si v posledních týdnech prochází krizí, bude naším sobotním soupeřem. Třetí čtvrtinu základní části druhé ligy uzavřeme duelem proti Kobře Praha. Na poslední vzájemný zápas máme dobré vzpomínky, ve 22. kole jsme v Praze zvítězili 5:1.

Pražanům se na přelomu prosince a ledna vůbec nedaří. Sérii pěti porážek přerušili až v posledním kole, kdy doma po utrápeném výkonu porazili Bílinu 3:2 v prodloužení. Hosté ještě šest minut před koncem vedli o jednu branku, pak vyrovnal Antončík. V 62. minutě vystřelil dva body domácím obránce Skočovský.

„Šli jsme za vítězstvím, protože potřebujeme získat tři body. To se ale nepodařilo, byla tam zbytečná vyloučení. Chybělo nám trochu štěstí, abychom gólmana překonali. Chytal dobře, ale měli jsme mít mnohem větší důraz na brankovišti,“ hodnotil trenér Kobry Miloslav Šeba.

Kobra patří mezi týmy, které hrají lépe na cizích kluzištích než doma. Z venkovních stadionů importovala do hlavního města už 25 bodů za osm výher a jednu porážku v prodloužení. Naposledy však vyhrála 9. prosince v Letňanech. Od té doby odjela s prázdnou z Jablonce, Trutnova i Řisut.

Pražský tým je stadionech soupeřů velmi produktivní, nasázel už 63 branek. Zároveň ale sbírá nejvíce trestných minut, součet za 14 zápasů je 284 minut. V sobotu se pokusíme v domácím prostředí potvrdit veledůležité tři body z Jablonce, kde jsme překvapivě vyhráli 4:2.

Právě Jablonec je také posledním týmem, který jsme dokázali na vlastním ledě porazit. Na konci listopadu jsme zvítězili 8:6. Od té doby jsme doma hráli jen dva duely, v obou zvítězili hosté (Trutnov, Řisuty).