Do dvorské arény míří Most. Tým, který není radno podceňovat

11. 10. 2017 18:00

Po Letňanech nás čeká další soupeř ze spodní části tabulky. Ve středu do dvorské arény přijede celek HC Most, kam se před začátkem sezony druhá liga přestěhovala z Mostu. Přestože se mužstvo v letošním ročníku zatím hledá, není dobré partu kolem veterána Jana Alinče podceňovat.

Most v loňské sezoně po šesti letech spadl z WSM ligy, někdejší prvoligový klub se ale přestěhoval do Slaného a od začátku sezony působí na stejném stadionu jako Řisuty. V Mostě se hraje pouze krajská soutěž. Druholigovou sezonu nezačal tým ze Středočeského kraje příliš dobře, na druhou stranu měl poměrně těžký los.

Prvních pět utkání Most prohrál, nejblíže k bodům měl v Trutnově, kde podlehl 3:4. Na první body si mužstvo muselo počkat do 7. kola, v něm porazilo Řisuty 7:5. V posledním kole pak Středočeši přehráli Bílinu 4:3 po nájezdech. V tabulce jim v současnosti s pěti body patří předposlední příčka.

I přes postavení v tabulce má Most ve svém středu několik borců, kteří vzbuzují respekt. Vloni nejproduktivnější hráč Tomáš Divíšek v týmu už nepokračuje, i tak ale zůstala řada známých tváří. Hlavní osobností je pětačtyřicetiletý veterán a brilantní technik Jan Alinč, který v dresu Litvínova, Slávie Praha a Karlových Varů v extralize odehrál 590 zápasů.

Další velkou osobností je exlitvínovský Vojtěch Kubinčák, v nejvyšší domácí soutěži dokonce odehrál přes 800 utkání. Extraligové zkušenosti mají také útočníci Tomáš Rod (Mladá Boleslav, Mountfield) nebo Jaroslav Kůs (Chomutov, Karlovy Vary). Posledně jmenovaný zazářil při první výhře nad Řisuty, kdy dvakrát mířil do černého.

Proti Mostu bychom měli nastoupit v kompletní sestavě, s jistotou bude chybět pouze útočník Patrik Fořt, který se dává dohromady po zranění.