Do nového roku vstoupíme zápasem v Letňanech. Hrát se bude o šest bodů

4. 1. 2018 18:20

Dalším velice důležitým soubojem proti soupeři z dolní poloviny tabulky vstoupíme do roku 2018. Ve čtvrtek zajíždíme na led pražských Letňan, se kterými máme v základní části vyrovnanou bilanci. Po Řisutech a Bílině jsou Letňany třetím soupeřem v řadě, proti kterému potřebujeme bodovat. Na 7. místě mají letci náskok jediného bodu.

V posledním měření sil vyhráli Pražané ve Dvoře Králové 5:2. Od té doby podávají vyrovnané výkony. Senzačně vyhráli 3:1 na ledě vedoucího Sokolova, vyrovnanou bitvu sehráli v Jablonci, kde domácí po boji zvítězili 5:3. Smůlu měli letci v utkání s Kobrou Praha, v derby dvou týmů z hlavního města podlehli těsně 3:4.

Třetí porážku v řadě si připsali ve Vrchlabí (3:6), pak ale před vlastními fanoušky dokázali zabrat a rozstřílet 7:2 letos výborně hrající Trutnov. Letci o výhře rozhodli ve druhé třetině, v ní nasázeli drakům čtyři branky v řadě.

Závěr roku však letcům nevyšel. Obě utkání se soupeři ze spodku tabulky prohráli. Nejprve těsně podlehli 2:3 v Řisutech, potom si odvezli porážku 2:5 z Bíliny, přestože soupeře zcela přestříleli 58:18. „Naprosto jsme vyhořeli v koncovce a nepohlídali si klíčové momenty. Škoda, že jsme rok zakončili porážkou. O to víc to budeme chtít v lednu napravit,“ hodnotil kouč Pražanů Aleš Totter.

V utkáních s Letňany se zatím vždy výsledkově dařilo hostujícím týmů. V 8. kole jsme si z Prahy odvezli vítězství 7:4, v 19. kole nám soupeř porážku vrátil a ve dvorské aréně zvítězil 5:2. Ve čtvrtek se pokusíme navázat na vítězství 6:3 v Bílině, kterým jsme uzavřeli rok 2017. Vítězstvím jsme přerušili sérii čtyř porážek, navíc jsme po delší době dokázali v jednom utkání vstřelit více než dvě branky.

Výsledky v samotném závěru loňského roku ještě víc zamotaly situaci kolem 8. místa. Držíme ho už pouze o skóre před Řisuty, kterým kromě výhry nad Letňany přišly vhod tři body za kontumaci proti Mostu. Desátá Bílina na HC Rodos ztrácí jediný bod. Navíc má ještě jeden zápas k dobru.