Drama s vítězným koncem. Dvoráci výhru nad Novou Pakou doslova vydřeli

Dvorští hokejisté na domácím ledě zapisují druhé vítězství v sezoně. Před takřka šesti stovkami diváků svěřenci trenéra Malinského porazili Novou Paku 5:1. Ve východočeském derby se dvěma góly zaskvěl Kuba Luštinec, po jednom přidali Jirka Půhoný, Milan Valášek a Patrik Fořt.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – BK Nová Paka 5:1

Naši hokejisté v úvodním kole nového ročníku na domácím ledě přehráli Řisuty 7:2, pak padli na ledě Děčína (4:6) i v domácím derby s Vrchlabím (1:3). Následovala dvě kola, ve kterých byl svěřencům kouče Malinského nejprve odložen duel s Bílinou a poté si tým vybral volný los.

Po dlouhé pauze už se ale jak hráči, tak fanoušci těšili na další utkání, a jelikož nám mezi tím soupeři s vyšším počtem odehraných zápasů bodově utekli, potřebovali jsme pod Hankovým domem nutně vyhrát.

K východočeskému derby přijel na náš zimní stadion nováček z Nové Paky a řeklo by se, že půjde o ideálního soupeře. Jak ale většina z fandů Rodosu dobře ví, Novopačtí v soutěži vlastně nejsou žádným novicem. Klub ano, zkušení hráči posbíraní v okolních klubech (Jablonec, Vrchlabí, Trutnov) rozhodně ne. A potvrdil to i sobotní výkon hostujícího mužstva.

„Nový“ rival k nám přijel s patřičným sebevědomím podpořeným posledními výsledky a v úvodní periodě se prezentoval ofenzivní hrou, která činila našim hráčům problémy. Z toho vycházely i fauly a Rodos musel přežít hned dvě oslabení. Obrana nám ale fungovala skvěle, a co jí prošlo, zastavil pozorný Pepa Čáp v brance. Zatímco soupeř skulinu ve dvorské defenzívě nenašel, Malinského hoši udeřili v 11. minutě. V akci byl nově složený útok Brokeš – Havlas – Luštinec a na konci přesné zakončení posledně jmenovaného – 1:0.

Trefa vyvolala radost nejen na tribunách, ale především u samotného střelce, jenž mohl svůj úspěch oslavit s rodinnými příslušníky.

Výsledkem 1:0 úvodní perioda i skončila a v té druhé byl vývoj hry dost podobný. Jen si soupeři lehce vyměnili role, když tentokrát si svou aktivitou dvě přesilové hry vybojovali domácí. Z výhod neudeřilo, ve 33. minutě ale Dominik Dušek nádherně uvolnil Jirku Půhoného a ten si s šancí poradil báječně – 2:0.

Kdo věřil, že by snad druhý inkasovaný gól mohl hostům sebrat vítr z plachet, mýlil se. Svěřenci trenéra Aleš Půlpána dál skvěle bruslili, neustále do naší defenzívy šlapali a v čase 47:11 se za svoji aktivitu dočkali i zasloužené odměny. Po nahrávce Tomáše Půlpána snížil na 2:1 Planý a na světě bylo rázem drama.

V další příležitosti nás skvělým zákrokem podržel Čapíno, pak ale nápor Paky přibrzdila dvě vyloučení. No a následně již přišla pojistka vydřeného vítězství. V 55. minutě se hostům nepodařilo dostat z obléhání své branky, Martin Tondr nádherně před brankovištěm našel Milana Valáška a jeho kanonýrské schopnosti všichni dobře známe: rychlá klička gólmanovi a gól na 3:1!

Hosté se nechtěli vzdát a ve skvělé kulise ještě přece jen zkusili závěr bojovného zápasu zdramatizovat. Půl minuty před koncem jim ale podél mantinelu pláchl Milan Valášek, v útočném pásmu puk nezištně zadovkou posunul na Patrika Fořta a jemu už zbývalo jen trefit prázdnou klec. Euforii na tribunách navíc zdokonalil o 15 vteřin později brejk Kuby Luštince, jenž tentokrát své zakončení nasměroval podél gólmana Mahdala.

Dvoráci vyhráli přesvědčivě 5:1, konečný výsledek vyrovnaného utkání však hodně ovlivnily góly v úplném závěru zápasu. K dalšímu duelu naši borci vyrazí ve středu na led Mosteckých Lvů.

Fakta – branky a asistence: 11. Luštinec (Brokeš, Havlas), 33. Půhoný (Dušek, Franc), 55. Valášek (Tondr), 60. Fořt (Valášek), 60. Luštinec (Jirásek) – 48. Planý (Půlpán). Rozhodčí: Bernat – Torman, Kettner. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 570. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Čáslava, Jirásek, M. Tondr – Brokeš, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Valášek, Hrazdira, Šedivý – Rozlízek, Ježek, Fořt.

Jiří Malinský, trenér Dvora Králové nad Labem: „Derby pro nás bylo velmi těžkým zápasem a o svém vítězství jsme rozhodli až v úplném závěru utkání. Proti dobře bruslícímu soupeři to byl boj do konce, když nás v těžkých chvílích podržel Čapíno. S výsledkem jsem samozřejmě spokojen, bohužel ale máme ve hře stále momenty, kdy přestáváme hrát a bruslit. To náš výkon kazí a musíme se znovu dostávat do tempa. Nedařily se nám přesilovky, kterých jsme měli dostatek. Zatímco v prvním duelu s týmem Řisut nám tam spadlo všechno, nyní se nedaří a je potřeba to změnit. Soupeř svým výkonem jen potvrdil, že s ohledem na zkušenosti svých hráčů vlastně v soutěži není žádným nováčkem.“

Aleš Půlpán, trenér Nové Paky: „Do utkání jsme vstoupili výborně. Hráli jsme velmi dobře, měli i herně navrch. Po hrubé chybě jsme ale inkasovali gól na 1:0 a po něm trochu vypadli z tempa. Rozhodně nám nepomohla ani vyloučení. Pořád jsme však byli ve hře a za stavu 2:1 tam byla i šance na vyrovnání. Zvedali jsme se, nadechovali k náporu, ale vlastní nedisciplinovaností jsme nechali soupeře zvýšit na 3:1. Další góly již byl při power-play a spíš mě mrzí ten pátý, to se vůči gólmanovi nesmí stát.  Naše hra je založená na dobrém pohybu, třetí třetiny většinou vyhráváme, tentokrát to ale nevyšlo.“

Další výsledky 6. kola: Vrchlabí – Jablonec nad Nisou 10:3 (6:0, 2:1, 2:2), Děčín – Trutnov 9:6 (2:1, 4:1, 3:4), Bílina – Mostečtí Lvi 1:7 (1:4, 0:1, 0:2).

Program 7. kola (středa 2. 10.): Mostečtí Lvi - Dvůr Králové nad Labem, Trutnov - Vrchlabí, Řisuty - Děčín, Jablonec nad Nisou - Bílina.