Druhá nula pro Čapína. Znovu proti Medvědům. Navyšujeme náskok na druhém místě

Skvělá zpráva z Děčína. Dvorští hokejisté ve 38. kole druholigové skupiny Sever počtvrté v řadě vyzráli na tamní Medvědy a po vítězství 3:0 připisují do tabulky další tři body. Základ úspěchu postavil vynikající a nepřekonatelný Pepa Čáp v brance, který si v sezoně připsal druhé čisté konto, shodou okolností opět proti Děčínu. V sestavě nám chyběli obránci Čáslava, Tondr a Mocek, v útoku pak Daniel Svoboda. Malinského tým poprvé v sezoně dokázal v normální hrací (!) době vyhrát čtyři duely za sebou.

UTKÁNÍ V DĚČÍNĚ SLEDOVAL POVEDENÝ PŘENOS NA WWW.ONLAJNY.COM

O branky Rodosu se postarali Kuba Luštinec s Jirkou Půhoným v první a Martin Franc ve druhé třetině. A bonus navíc? Tím je pro nás porážka Mosteckých Lvů na ledě Trutnova. Na druhém místě, zaručujícím přímý postup do semifinále play off, si nyní užíváme luxusní sedmibodový náskok! Ve středu si tak můžeme v klidu užít svátek v podobě pátého derby této sezony proti nabušenému Vrchlabí. Mimochodem, lídr tabulky dnes na domácím ledě přejel Bílinu 15:0 a v pátek uhrál s extraligovými Pardubicemi solidní výsledek 2:4!

HC Děčín – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 0:3

Naše hokejisty čekal soupeř, o jehož účasti v play off se v polovině základní část nepochybovalo. V poslední době ale Medvědi procházejí krizí a tabulkou postupně klesají. Proti Rodosu tak potřebovali zabrat a úvod zápasu jasně dokazoval jejich snahu o vítězství.

Děčínští začali hodně ofenzívně a tlačili se před Pepu Čápa, jak jen mohli. První vážnější příležitost si vypracoval kanonýr Ondřej Sýkora, náš gólman byl ale na místě a za pár vteřin měl štěstí, že Kordule sám před brankou minul.

Dvoráci byli pot tlakem Čapíno svůj tým však držel i v 5. minutě, kdy se jej pokusili překonat Fojt a po něm ještě Zajan. Co čert nechtěl, nápor domácích přinesl i první přesilovku, v té jsme ale soupeři větší šanci nedovolili. V 11. minutě nás ale při dělovce Zajana zachránila horní tyč!

Ačkoliv tlak Severočechů neustával, střeleckou listinu rozepsal hostující celek. Na začátku 13. minuty našel Vojta Havlas svou přihrávkou Kubu Luštince a nejlepší střelec Rodosu zaskočil soupeře nenápadnou střelou – 0:1.

Po chvíli nám úvodní přesilovku nabídlo hákování Korduleho a ve výhodě jsme hráli velice dobře. Doslova kolotoč v útočném pásmu skončil druhým gólem z hole Jirky Půhoného, jemuž nabíjel Dominik Dušek – 0:2.

REFERÁT Z WEBU SOUPEŘE SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

Dvoubrankové vedení po první třetině jsme si ale ještě museli zasloužit. V 18. minutě nám totiž rozhodčí během dvaceti vteřin vyloučili jak Havlase, tak Luštince, oslabení tří proti pěti však Dvůr přežil a periodu dokonce dohrával v početní výhodě.

V oslabení však mohli Medvědi na startu prostřední části snížit, další šanci Zajana ale opět zneškodnil skvělý Pepa Čáp! Hrálo se nahoru – dolů. Dvoráci se museli bránit dvěma přesilovkám soupeře. Při té druhé ale ujel Patrik Fořt, byl faulován a sudí neváhali nařídit trestné střílení. To sám postižený neproměnil, přesto jsme před druhou sirénou náskok navýšili. Ve 38. minutě překonal gólmana Lavingera potřetí zblízka Martin Franc a výsledek 0:3 již vydržel i po celou závěrečnou dvacetiminutovku.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 13. Luštinec (Havlas), 16. Půhoný (Dušek), 38. Franc (Půhoný, Dušek). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 6:6, navíc Zicho (DĚČ) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 321. Třetiny: 0:2, 0:1, 0:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Oliva, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mert – Fořt, Ježek, Brokeš – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: "Dnes to pro nás bylo velmi těžké utkání. Myslím, že se projevila naše dlouhá pauza. Navíc soupeř hrál velmi aktivně, hodně bruslil, dostával nás pod tlak. Musíme poděkovat Čapínovi, tohle byl jeho zápas. Nám se v těžkých chvílích podařilo vždy vstřelit branku, čímž jsme soupeře zmrazili a měli i oddych. Na druhou stranu musím říct, že jsme odehráli velmi dobře oslabení, včetně dvojnásobného tří proti pěti. Třetí třetinu jsme už poctivě odbránili dozadu a soupeři šance nedovolili. Pro nás to jsou důležité body, už vzhledem k dalším výsledkům v tomto kole."

Další výsledky 38. kola: Vrchlabí – Bílina 15:0, Trutnov – Mostečtí Lvi 4:3, Řisuty – Nová Paka 5:4.

Program 39. kola – středa 12. února 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Trutnov, Nová Paka – Děčín, Mostečtí Lvi – Řisuty.

JAK MOC SE VÁM LÍBÍ VÝSLEDEK Z DĚČÍNA? ZVOLTE SPRÁVNÉHO SMAJLÍKA DOLE POD ČLÁNKEM ;-)