Druhé utkání se Sokolovem rozhodly přesilovky. Favorit využil hned čtyři

Ani ve druhém utkání osmifinálové série jsme na Sokolov nestačili. Vítěz základní části díky čtyřem proměněným přesilovkám vyhrál ve Dvoře Králové 5:1 a ve středu může na svém ledě sérii ukončit. Výhru favorita řídil veterán David Hruška, který zaznamenal jednu branku a dvě finální nahrávky. Antihrdiny zápasu byli tři rozhodčí, kteří rozdali 115 trestných minut a chvílemi na ledě chvílemi doslova kouzlili.

V zápase nám kromě Patrika Fořta chyběl také obránce Lukáš Karlík, za kterého zaskočil Petr Zmítko. V první třetině vůbec nebylo znát, že proti sobě hrají týmy, které po základní části dělilo 39 bodů. Od začátku jsme hráli ve velké intenzitě, k první ostřejší střele se hosté zásluhou Kuběny dostali až po pěti minutách hry.

První velký zákrok večera musel Pepa Čáp vytáhnout při nájezdu Strunze. Hned nato se ve stoprocentní šanci zjevil Milan Valášek, ale bekhendový blafák nedotáhl do konce. V 7. minutě divákům zatrnulo. Sokolovský zbojník Petr Přindiš u mantinelu sroloval Martina Hejnu a nemohlo následovat nic jiného než trest 5 minut a do konce utkání.

V chaotické přesilovce jsme se dostali pouze k jedné vyložené šanci, tečujícímu Štěpánu Sedláčkovi chyběly na brankovišti pouze milimetry. Po vyloučení Rulíka jsme hráli minutu pět na tři, Kuchaře zasypala sprška střel, ale sokolovský gólman odolal. Hosté měli viditelné problémy s naším agresivním napadáním a jejich obrana dělala pod tlakem chyby.

V závěru třetiny jsme bohužel Západočechům nabídli přesilovku a Pavel Kuběna po rychlé přihrávce od Hrušky neměl žádný problém zavěsit – 0:1. Na přelomu první a druhé třetiny rozhodčí ukázali, že rozhodně nejsou žádní troškaři. Během necelých devíti minut poslali za katr šest hráčů HC Rodos.

Dlouho jsme se statečně bránili, přesto hosté z „nekonečné“ přesilovky vytěžili dvě branky: Vojtěch Šik ve 23. minutě propálil bombou nad ledem vše, co mu stálo v cestě, Michael Čejka o necelou minutu později zakončil zblízka do odkryté branky hezkou kombinaci s Traplem.

Ve 37. minutě gólovou radost poznali také fandové HC Rodos. Hejna naservíroval puk Davidu Hrazdírovi a nejproduktivnější hráč týmu vymetl levou šibenici – 1:3. O půldruhé minuty později vrátil hostům tříbrankový náskok David Hruška, v další přesilovce se prosadil dorážkou na brankovišti – 1:4.

Hned v úvodu třetí části utkání předčasně skončilo pro Martina Hejnu, jehož hokejka zasáhla do hlavy faulujícího Hohla. Rozhodčí Jechoutek vytáhl ze svého zásobníku nejpřísnější možný postih, vysokou hůl ocenil trestem ve hře. Ještě zdramatizovat zápas mohl v přesilovce Honza Ježek, při přečíslení tři na jednoho trefil pouze Kuchařovu výstroj.

Pět minut před koncem trenéři HC Rodos vylepšili přesilovku odvoláním brankáře, po dalším vyloučení na obou stranách z toho bylo pět na tři. Sokolovská pevnost odolala. Martin Strunz vracející se z trestné lavice naopak pečetil výhru hostů snadnou trefou do prázdné branky.

Se Sokolovem jsme prohráli pošesté v sezoně, v ani jednom zápase jsme nedali více než tři branky. Třetí osmifinálové utkání, ve kterém Západočeši už mohou sérii rozhodnout, je na programu ve středu na ledě vítěze základní části. Případné čtvrté utkání by v pátek hostil Dvůr Králové nad Labem.

HC RODOS – BANÍK SOKOLOV 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Góly a asistence: 37. Hrazdíra (Hejna) – 19. Kuběna (Hruška, Zadražil), 23. Šik (Strunz, Hruška), 24. Trapl (Strunz, Čejka), 39. Hruška (Zadražil), 57. Strunz (Kuběna). Vyloučení: 9:6 + Přindiš a Davídek (oba SOK) 5 min. a do konce utkání, Luštinec (DK) 10 min. OT, Hejna (DK) trest ve hře. Využití přesilovek: 0:4. Diváci: 580. Sestava Dvora: Čáp - Junek, Hamerský, Zmítko, Hlaváč, Petira, Vitebský - Luštinec, Kocián, Ukhin - Hejna, Hrazdira, Valášek – Ježek, Kmošek, Sedláček – Filip.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Hráčům nemůžu vytknout nasazení a bojovnost. Nicméně play off rozhodují přesilové hry a oslabení. Už v prvním utkání v Sokolově jsme rychle prohrávali 0:2 po přesilovkách, dnešní zápas také zlomily přesilové hry. My jsme v nich nedokázali skórovat, naopak soupeř čtyři proměnil. V oslabení jsme kolikrát byli v držení puku, místo abychom ho vyhodili, tak jsme dostali branku. Takové věci se v play off nesmějí stávat.

Trenér Baníku Sokolov Michal Jäger: Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas než v Sokolově. Pro nás bylo velmi důležité, že jsme ustáli začátek utkání, kdy domácí hráli přesilové hry. Jejich ubráněním jsme položili základní kámen k úspěchu. Na konci třetiny se nám navíc podařilo proměnit vlastní přesilovku a ve druhé třetině jsme přidali další branky. Zápas rozhodly přesilovky, které se nám dnes opravdu dařily. Bylo to hektické utkání, hodně faulů z obou stran, hráče jsme upozorňovali, aby byli disciplinovaní. Ve středu budeme chtít sérii v Sokolově ukončit.