Důstojný vrchol oslav. Rodos získal skalp rivala z Vrchlabí. Obrat dokonal Půhoný

Sobota 4. září byla pro královédvorský lední hokej velkým dnem. Od brzkých odpoledních hodin se v blízkosti zimního stadionu konal bohatý program u příležitosti oslav výročí 100 let místního hokeje a vrcholem všeho měl být (a také byl) přípravný duel druholigového Rodosu s účastníkem Chance ligy a dlouholetým rivalem Dvora – týmem HC Stadion Vrchlabí.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem - HC Stadion Vrchlabí 4:3

Ve velmi pěkné kulise se rozhodně nehrál žádný exhibiční zápas. Ještě před ním se s kariérou loučil PATRIK FOŘT, borec, jenž zanechal hlubokou stopu v obou podkrkonošských oddílech, zároveň se zapsal do historie královéhradeckého klubu.

Sobotní soupeři šli do utkání s evidentní touhou uspět a po úvodním sympatickém nástupu Rodosu začali brzy prokazovat kvality hostující hráči. Ti přivezli silnou sestavu, když oproti pátečnímu duelu s extraligovými Pardubicemi (0:5) chybělo jen sedm obvyklých opor (Soukup – Linhart, Kajínek – Heřman, Kaut, Mrňa a Kloz).

Vrchlabští prokázali kvalitu úvodními dvěma trefami, když na gól Voženílka navázal v 11. minutě Chalupa, jenž zakončoval přečíslení dvou na jednoho do prázdné brány – 0:2. Dvoubrankový náskok ale favoritovi dlouho nevydržel, v 16. minutě totiž po přihrávce Jirky Vašíčka snížil na 1:2 Honza Ježek.

Prostřední část nabídla řadu vyloučení na obou stranách, jenže pouze jednu vstřelenou branku. K radosti slušně zaplněného kotle Rodosu ji opět vstřelil bojovník Honza Ježek, který se tentokrát trefil přesně pod horní tyčku – 2:2.

Kdo si prodloužil kouřovou mezi druhou a třetí třetinou, přišel o dokonání velkého obratu. Na startu závěrečné periody šli Dvoráci do další přesilovky a po střele Jardy Moučky se úspěšnou tečí prosadil (stejně jako proti Hronovu) Martin Franc.

Vedení nám sice záhy sebral hostující Matýs, přesto jsme se v prestižním derby dočkali vítězství. To Rodosu zajistil v čase 51:53 Jirka Půhoný, když obléhání vrchlabské branky zakončil přesnou dorážkou za záda gólmana Nečase.

ZE DVORA JEDEME S PROHROU - HLÁSÍ WEB NAŠEHO SOUPEŘE.

Ve zbylých minutách Dvoráci jasně ukázali, jak moc jim záleží na tom, aby nevšední duel skončil úspěchem HC Rodos. Na ledě nechali všechny síly. Nechyběla ani vítězná šarvátka Jirky Vašíčka, jenž protivníkovi Pochobradskému přetáhl dres přes hlavu a před nadšeným kotlem si stihl vítězoslavně zapumpovat. Po závěrečném klaksonu se Rodosáci v krásných dresech vytvořených u příležitosti 100 let mohli společně s fanoušky radovat z vydřené výhry podobně, jako by šlo o mistrovské body.

Teď už se ale můžeme soustředit na start nového ročníku druhé ligy. Generálka nás čeká v úterý na ledě Žďáru nad Sázavou, v sobotu 18. září už přijde první mistrovský duel, doma s týmem Letňan.

Fakta – branky a asistence: 16. Ježek (Vašíček), 34. Ježek (Bucek, Dvořák), 42. Franc (Moučka, Půhoný), 52. Půhoný (Procházka, Moučka) – 8. Voženílek (Matýs, Pochobradský), 11. Chalupa (Oliva), 44. Matýs (Jelínek, Chalupa). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 350. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Haas (Brázdil) – Vašíček, Voňka, Karlík, Matějíček, Franc, Muška, Petira – Bláha, J. Dvořák, J. Ježek – Valášek, Hlavlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Procházka – Soukup, Hoskovec, Vácha. HC Stadion Vrchlabí: Štěpánek (31. Nečas) - Nedbal, Voženílek, Jelínek, T. Kynčl, Oliva, J. Kynčl - Pochobradský, Matýs, Machač - Chalupa, Chrtek, Zeman - Šlaicher, Duchan, Cerman – Urban.