Dvoráci přejeli tým šampiona z Nagana. Výhru nad Řisuty režíroval Jirka Půhoný

Tenhle hokej se dvorským fanouškům musel líbit. Dvoráci se na soupeře ze středních Čech připravili skvěle a nebezpečné Řisuty vedené koučem Martinem Procházkou přehráli výsledkem 6:2.

Velký večer zažil Jirka Půhoný, jenž se na výsledku podílel dvěma brankami a stejným počtem gólových asistencí. V tabulce jsme si ale (prozatím) moc nepomohli, vítězný večer zažili také naši konkurenti v boji o play off – Nymburk a Trutnov.

Dvůr Králové – Řisuty 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 3. Luštinec (Matějíček), 7. Půhonný (Tondr), 14. Hoskovec (Půhoný, Franc), 20. Franc (Matějíček), 35. Fořt (Půhoný), 56. Půhoný (Hoskovec, Ježek) – 6. Náprstek (Fortelka), 59. Kučera (Keszi, Kolářík). Rozhodčí: Hornáček - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 350. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský - Karlík, Pokorný, Petira, M. Tondr, Franc, Matějíček, Vitebský - Panna, Valášek, Fořt - Půhoný, Hoskovec, Dušek - Sedláček, Havlas, Luštinec - Ježek, Kocián.

Pět zápasů v roce 2019, čtyři vítězství a ve skupině Sever minimální odstup na postupové pozice do play off. Tak nějak vypadala vizitka našeho sobotního soupeře v boji o další druholigové body. Řisuty do Dvora přijely s vírou v tříbodový zisk, domů se ale vracely s poměrně jasnou porážkou 2:6.

Tým trenéra Martina Procházky, olympijského vítěze z Nagana, se přitom v první třetině prezentoval zajímavým výkonem. Rozhodovala ale produktivita a v té jsme byli lepším mužstvem. Už v čase 2:12 nás parádní střelou pod horní tyčku poslal do vedení Kuba Luštinec. Za další minutu byl blízko vyrovnání Kašák, odpovědi se ale dočkal až obranou Rodosu zapomenutý Náprstek.

V 7. minutě naše druhá útočná formace rozpoutala před gólmanem Ilašenkem doslova kolotoč, Dušek ještě tečí Tondrovy přihrávky neuspěl, Půhoný už ale další vybídnutí od stejného beka hravě využil – 2:1. Podruhé srovnat mohl v 11. minutě kanonýr Krpata, proti Janskému ale „ostrouhal“ a za chvíli jen sledoval, jak fantasticky sehraný brejk po akci France a Půhoného využívá trefou pod víko Hoskovec.

Našim hráčům se úvodní perioda vydařila a zlatý punc jí dala závěrečná dvacátá minuta. V ní Rodosáci nejprve po krásných akcích nevyužili dvě obrovské šance, 33 vteřin před sirénou ale Ilašenka počtvrté překonal obránce Martin Franc.

Také prostřední třetina nabídla věrným dvorským příznivcům pohledný hokej. Ve 25. minutě mohl snížit řisutský Potechin, Janského svatyni ale minul. Stejně dopadl i náš Dominik Dušek, který v oslabení minul „zařízení“ po bezvadné akci s chutí hrajícího Půhoného. Ve 33. minutě po další skvělé akci neprotlačil puk za záda gólmana Kuba Hoskovec, ale jedna trefa ve druhé dvacetiminutovce přece jen přišla. Hned v první nabídnuté přesilovce přihrával Půhoný Patriku Fořtovi, ten se vtipně uvolnil přes posledního beka a mazácky zakončil – 5:1.

Ve zbytku třetiny Fořt s Pannou zazdili dvě velké příležitosti a na druhé straně likvidoval Janský tutovku Potechina.

Zbylé dva góly tak nabídla až závěrečná část. V ní nejprve Jirka Půhoný zvýšil ranou na přední tyč na 6:1, poslední slovo ale patřilo Středočechům, kteří 105 vteřin před koncem utkání Kučerou doladili stav na konečných 6:2.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos: „Jsem rád, že jsme konečně dali více než jeden gól a zápas odehráli poměrně v poklidu. Základem naší výhry byla první třetina, ve které jsme vstřelili čtyři góly. Byla tam i okna v naší obraně, ale soupeř jich využít nedokázal. Vedení nás uklidnilo, a i když pak už tolik branek nepadalo, zápas svou kvalitu i nadále měl. Těší mě výkon mladého gólmana Honzy Janského, pro něhož jsou tohle potřebné zkušenosti. Zvedli jsme si náladu a já věřím, že tento výkon přeneseme i do dalšího utkání na ledě Letňan.“

Další výsledky 34. kola: Vrchlabí – Kobra Praha 5:2, Trutnov – Sokolov 3:2 po prodloužení, Jablonec nad Nisou – Klatovy 7:6 po prodloužení, Nymburk – Děčín 3:0, Kolín – Mostečtí Lvi 6:3, Letňany – Bílina 3:2.

Nejbližší program skupiny Střed – středa 30. ledna: Nymburk – Vrchlabí, Kolín – Trutnov, Letňany – Dvůr Králové.