Dvoráci v Klatovech nebyli daleko od výhry. I konečný jeden bod ale může mít velkou cenu

Blízko blizoučko jsme byli tříbodové výhře v utkání 30. kola druhé ligy na ledě favorizovaných Klatov. Nakonec si z haly druhého celku skupiny Sever odvážíme cenný bod.

SHC Klatovy – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 2:1p (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Fakta – branky a asistence: 57. Roubal (Michel), 62. Uhlík (Hubner) – 31. Dušek (Pokorný, Panna). Rozhodčí: Hucl – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 300. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Pokorný, Kocián – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Ježek, Fořt – Panna, Hoskovec, Dušek.

Arény v Letňanech a ve Slaném zůstávají i po 30. kole jedinými, ze kterých naši hokejisté dokázali v této sezoně přivézt vítězství. Přitom nechybělo málo a do této malé skupiny se mohl zařadit i zimní stadion v Klatovech.

Svěřenci trenéra Malinského zde ještě na začátku 57. minuty vedli trefou Dominika Duška 0:1, nakonec ale dvoubodovou výhru slavili domácí, kteří nejprve svůj závěrečný tlak proměnili ve vyrovnávací gól Roubala, aby pak na startu prodloužení trefou Uhlíka využili nabídnutou přesilovou hru.

Dvěma klatovskými přesilovkami přitom celý zápas vlastně i odstartoval. V 6. minutě mířil za katr hákující Tadeáš Kocián, za další tři minuty jej napodobil za stejný prohřešek Jakub Luštinec. Vícekrát se ale Dvoráci v základní hrací době neprovinili a byla to právě disciplína, která stála za velmi nadějným vývojem utkání. Dále se naši borci mohli spolehnout na výborný výkon gólmana Pepy Čápa, jenž se po odchodu Landsmana stal znovu týmovou jedničkou a svůj tým na západě Čech hned několikrát podržel.

V první třetině nejvíc na jejím konci, kdy jej soupeři nepřekonali ze dvou velmi solidních příležitostí. Ještě dříve se musel otáčet také klatovský brankář Beran, na něhož si postupně nepřišli Ondra Panna ani navrátilec po zranění Vojtěch Havlas.

Zatímco úvodní dvacetiminutovka změnu ve skóre nepřinesla, v prostřední části už se stav měnil. A to k radosti hostujícího tábora fanoušků. Nejprve Čapíno zmařil velkou šanci Michela, pak ale domácí faulovali, v oslabení ještě přežili příležitost Panny, v pokračujícím náporu už ale udeřil Dominik Dušek, jenž z dorážky nedal Beranovi žádnou šanci – 0:1.

Bylo jasné, že v závěrečné periodě přijde tlak soupeře a tak se i stalo. Ve 43. minutě přitom mohlo být pro naše barvy ještě veseleji. Přečíslení však skončilo na Beranovi a nápor soupeře postupně sílil. Hodně vidět byl klatovský kanonýr Uhlík, jenž nejprve nepropasíroval puk za brankovou čáru, pak v obrovské šanci zcela propadl a třetí příležitost mu v čase 56:06 doslova ukradl skvělým zákrokem Čáp.

Za dalších deset vteřin už se ale favorizovaní domácí vyrovnání dočkali. Dobře umístěnou ranou se prosadil Roubal a svému týmu zajistil alespoň prodloužení.

To navíc kvůli vyloučení Havlase hosté zahájili v oslabení a soupeř nabídnuté výhody dokázal využít, když se po dvaašedesáti vteřinách trefou mezi Čápovy betony prosadil dosavadní smolař Uhlík.

Z klatovského ledu tak vezeme „pouze“ bod, i ten ale může mít v konečném zúčtování cenu zlata. Zvlášť, když aktuálně čtvrtý tým skupiny Střed, Nymburk, prohrál na ledě Řisut (přesněji ve Slaném) a naše ztráta se tak snížila na rozdíl jedenácti bodů.

O nadějích Rodosu pro závěrečné boje základní části jistě hodně napoví už středeční podkrkonošské derby na ledě Trutnova. Právě tam budou naši hráči od 18 hodin výrazně potřebovat podporu svých fanoušků.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos: „Odehráli jsme těžký zápas na ledě opravdu velmi kvalitního soupeře. Dlouho jsme drželi nadějný výsledek, ale o výhru nás připravila malá chybička v závěru a nakonec nám utekl i druhý bod po obdrženém trestu v úplném konci a následném gólu v prodloužení. Přesto musím hráče pochválit. Sehráli v Klatovech dobré utkání, všichni jej odmakali a i ten jeden bod je pro nás cenný. Předvedený výkon mužstva mě těší. Nyní je před námi důležitý týden. Nejprve derby na ledě Trutnova a poté domácí zápas s pražskou Kobrou. Pokud kluci předvedou podobný výkon jako dnes, věřím, že výsledky přijdou.“

Zbylé výsledky 30. kola: Most - Vrchlabí 3:4, Děčín - Trutnov 2:3, Bílina – Jablonec nad Nisou 0:10, Řisuty – Nymburk 4:3, Sokolov – Kolín 2:1, Kobra Praha – Letňany 2:1.