Dvoráci v první přípravě před domácím publikem nestačili na rozehranější Tábor

Druhý přípravný duel na novou sezonu v úterý večer odehráli hokejisté našeho HC Rodos. Zatímco v tom prvním před týdnem dokázali vyhrát na ledě Jablonce nad Nisou (5:4), tentokrát se jim už tolik nedařilo.

Na královédvorský led přijel atraktivní soupeř z Tábora, který v srpnu stihl odehrát již pět (!) přípravných duelů. Těsně porazil například prvoligového nováčka z Kolína, naposledy doma vyřídil Havlíčkův Brod výsledkem 5:0.

A k vcelku suverénnímu vítězství dokráčeli Jihočeši i pod Hankovým domem.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Tábor 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Oba druholigoví soupeři se sice v mistrovských bojích dosud nesetkali, sehráli spolu ale jeden přípravný duel letos v březnu, kdy ještě věřili v dohrání play off ročníku 2019/2020. V hale svého soka tehdy Dvoráci vyhráli 7:5, v úterý se však hostům povedla odveta.

Jihočeši byli od začátku pohyblivější, působili rozehranějším a sehranějším dojmem. A co víc, dokázali střílet góly. Už v 5. a 14. minutě získali dvoubrankový náskok zásluhou přesnosti lídra druhé útočné řady Dančišina, jenž nejprve skóroval v přesilové hře, aby nás poté trestal za nevyužití minutové dvojnásobné početní výhody.

TEXTOVÝ PŘENOS Z ÚTERNÍHO UTKÁNÍ NABÍDL WEB WWW.ONLAJNY.CZ

Dvorští fandové věřili, že přestávka mezi první a druhou třetinou přijde domácímu mužstvo vhod, hned 19 vteřin po návratu z kabin ale Tábor přidal třetí trefu z hole Škody – 0:3.

Hostům se gólem Heřmana povedl i nástup do závěrečné periody a čestného úspěchu jsme se konečně dočkali v 50. minutě, kdy kouzla brankáře Koláře odčaroval svou první trefou v dresu Rodosu Jirka Vašíček.

Žádný zvrat nebo stíhací jízda se ale nekonaly. Naopak hosté záhy přidali Škodou pátý úspěch a pranic jim nemusela vadit ani branka z hole Michala Procházky, jenž se trefil vteřinu před konečnou sirénou.

ZÁPASU VE DVOŘE KRÁLOVÉ NAD LABEM SE VĚNOVAL I WEB SOUPEŘE.

Další přípravné duely čekají Rodos v příštím týdnu, kdy svěřenci kouče Zörklera nejprve v úterý přivítají Vlky z Jablonce a ve čtvrtek změří síly na ledě Chrudimi (oboje 18.00).

Fakta – branky a asistence: 50. Vašíček, 60. Procházka - 5. Dančišin (Černý), 14. Dančišin (Černý, Matiášek), 21. Škoda (Matiášek, Seidl), 43. Heřman (Volf, Beran), 55. Škoda (Matiášek, Seidl). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 350. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Petira, Franc, Karlík, Matějíček, Vašíček, M. Tondr – Berger, Hoskovec, Procházka – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek. HC Tábor: Kolář (M. Novák) – Černý, Radoš, Pařízek, Hajič, Skočovský, Beran, Havran – Seidl, Škoda, Matiášek – Prášek, Dančišin, Tejko – Volf, Šedivý, Heřman – Březina.