Dvorský hokej straší nejistota. Majitele klubu potěšily vzkazy malých hokejistů

Obrázek uživatele HC Rodos

Zatím poslední zasedání krizového štábu české vlády přineslo novinky týkající se mimo jiné i sportovců v celé zemi. My tak nyní máme alespoň malý přehled o tom, kdy by se postupně mohla začít uvolňovat bezpečnostní opatření týkající se zákazu shromažďování většího počtu osob a s ním třeba i spojené trénování samotných hokejistů.

Těm sice před více než měsícem nedobrovolně skončila sezona 2019/2020, už na přelomu května a června by se však za normálních okolností měla rozběhnout příprava na ročník další.
Zajímá vás, jak se aktuální situace dotýká našeho oddílu HC Rodos Dvůr Králové nad Labem? Nejste sami. Nad osudem klubu dennodenně přemýšlí jeho vedení, na otázku, co bude dál, se ptají hokejisté, nejinak je tomu u fanoušků.
Těm všem se v rozhovoru pro www.hcrodos.cz pokouší odpovědět osoba nejpovolanější. Je jí prezident klubu VASIL TEODORIDIS, jenž se v době nouzového stavu v domácích podmínkách snaží rozpohybovat svou bolavou páteř, aby mohl již brzy dál naplno působit nejen v životě hokejovém, ale především osobním.

Sezona 2019/2020 Rodosu skončila před více než měsícem. Už jste se naplno smířil s tím, jaký osud nejen druholigové hokejisty potkal?
Dobrý den všem příznivcům Rodosu. Vlastně se dá říci, že jsme uplynulý ročník ještě neukončili. Je to u nás teď jako v průběhu sezony – nemáme uklizeno. Zaskočil nás všechny virus COVID-19 a čekáme, až se konečně budeme moci společně sejít, abychom uklidili šatnu, předali věci a zhodnotili sezonu i s malou oslavou. Mám pro hráče malou prémii a spolu s ní i dárek (pan Teodoridis s úsměvem přiznává, jak si je vědom, že prémie pro hokejisty budou zajímavější než ono překvapení).

Kam by to podle vás Rodos v play off dotáhl?
Nechci takhle odhadovat. Pořád se těžko smiřuji s tím, jak byla naše sezonní práce a snaha ukončena. Nejde samozřejmě říkat, že bychom semifinálovou sérii stoprocentně vyhráli, ale naše vysněné finále s Vrchlabím mohlo být naprosto úžasným vyvrcholením ročníku. Dnes už mohu prozradit, že jsem měl na případné finále navrženou sadu nových dresů. Bylo a je to stále pro mě velké zklamání a pro klubovou kasu samozřejmě výrazný prodělek.

KONEČNÁ TABULKA DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER NA WEBU LIVESPORT.CZ 

Váš zdravotní stav už jsme rozebrali v předchozím společném povídání. Operace vám byla odložena a momentálně rehabilitujete doma. Jak daleko od domova už jste se stihl projít a cítíte na sobě pokroky?
Moji nemoc mohu označit za nekonečnou. Operace kolene, ruky, kyčlí, páteře.. a zde pořád čekám na další. Snažím se doma cvičit, hodně chodím s holemi, denně 2500 až 7000 kroků. Vše ale při velké bolesti. Páteř bolí, nervy vystřelují do nohou a nejde pořádně stát ani chodit, než to vždy přestane. Raději vždycky únavou padnu na gauč a odpočívám. Co si budeme povídat, v sedmašedesáti letech už jde všechno hůř.

S trenérem Jiřím Malinským, obráncem Martinem Tondrem a hlavně i ve statistikách a vzpomínkách jsme se na našem webu podrobně ohlédli za minulou sezonou. Jak se vám hodnocení četla a co vás třeba zaujalo?
Hodnocení to byla samozřejmě velice dobrá a pozitivní. I za sebe mohu říci, že jsem byl s průběhem sezony spokojený. Zároveň ale musím dodat, že nikdy nejsem spokojený na sto procent. To by pak člověk nic nedokázal. Něco se určitě mohlo udělat lépe, ale zvláštní výhrady nemám.

Povedený ročník je už ale za námi a nyní již se pozornost soustředí na sezonu 2020/2021. Jak to momentálně vidíte s případným pokračováním ve druhé lize?
S ohledem na další působení v HC Rodos budu mít se všemi hráči pohovor. Kdo bude mít zájem u nás zůstat, ten zůstane. Kdo ne, odejde. Počítám i s tím, že bude potřeba kádr doplnit, to vše po dohodě s trenérem, který připraví tréninkový plán.

KONEČNÉ TABULKY VŠECH TŘÍ DRUHOLIGOVÝCH SKUPIN NA ELITEPROSPECTS.COM

Ač se hokej nehraje, na facebookovém profilu našeho klubu i tak fanoušci komunikují a o budoucnost klubu projevují zájem.
Těší mě moc, že se fanoušci o budoucnost Rodosu zajímají, ale momentálně je to tak, že se nelze spoléhat jen na Vasila. Do nemocnice mi přišla hromada přáníček a obrázků od dětí z naší hokejové mládeže. Všem moc děkuji, udělaly mi velkou radost.

Nejdůležitějším faktorem jsou v dnešní době peníze. Při pohledu na naše webové stránky vidíme přehled všech sponzorů. Oddíl jich nemá málo. Máte od nich již zprávy, jak moc jejich případnou podporu ovlivní doba koronaviru?
Druholigová sezona je drahá a od potenciálních sponzorů je potřeba větší zájem, větší pomoc dvorskému hokeji. Hodně našich partnerů je z automobilového průmyslu či z pohostinství a já si jsem vědom, že právě zde jsou na tom podnikatelé velmi špatně. Těžko se teď s nimi dohaduje případná další podpora sportu. I v době nouzového stavu jsem s nimi ale ve spojení a navzájem si dodáváme sílu.

Řešil jste třeba s panem starostou Jarolímem již situaci před novým ročníkem?
S panem starostou Jarolímem jsem se zatím nesetkal. Myslím si, že nyní je důležitější, abychom všichni nastalou situaci dobře zvládli, poradili si se stresem a byli hlavně zdraví. Nechci jej teď zatěžovat sportem. Až virus společně porazíme, určitě se u pana starosty objednám.

Věříte, že vůbec nová sezona začne tak, jak má, tedy někdy na začátku měsíce září? A zůstane naše město druholigovou štací?
Upřímně, nejen v našem městě nebude snadné dál pokračovat s ledním hokejem. Vůbec nedokážu odhadnout, jak to po skočení této krize dopadne. Jak moc nejen dvorský hokej zasáhne. Pokud má někdo radu, může mi napsat, budu jen rád. Naopak, kdo chce jen nadávat a pomlouvat, ten prosím ať nepíše. Momentálně se může stát i to, že se ve Dvoře Králové nad Labem nebude hrát ani krajská liga. Hokejové město by tak bylo bez hokeje.

Co se týče vás, chuť pokračovat stále máte?
Chuť samozřejmě stále mám. Ale nedávno u mě byl můj lékař a ten mi pokračování u hokeje již nedoporučuje. Operace a s ním spojená cvičení mohou zabrat až půl roku. Pokud jde o naši firmu, tak V+J Rodos nyní řídí můj společník Jan Teodoridis. Pro dopravní průmysl není nouzový stav vůbec ideální. Pro dispečery a řidiče je velmi těžké pracovat, patří jim velké poděkování.

Dvorští hokejisté odehráli poslední zápas 10. března v Táboře. Byl jste od té doby s hráči ve spojení? Jistě i je samotné zajímá, co bude…
S některými hráči si píšu, někteří se u mě stavovali doma pro rodosáckou roušku. Ve spojení jsem s vedoucím mužstva, kustodem, Jirka Malinský mě s Kubou Luštincem navštívili i v nemocnici. Nosili mi kafe, i když jsem měl zakázané (smích). Jak už jsem řekl, čeká nás všechny společné zakončení sezony, ať už ho budeme brát jako úspěšné či díky koronaviru neúspěšné.

Jistě neušlo vaší pozornosti, že vrchlabským hokejistům byla odklepnuta možnost účasti v Chance lize. Co myslíte, využije jí náš rival nebo zůstane i na další rok ve druhé lize?
Situaci vrchlabského klubu sleduji. Dostala se jim velice zajímavá nabídka. Jak jim, tak Šumperku a Kolínu bych postup přál. Vrchlabským funkcionářům, hráčům i příznivcům bych účast v Chance lize přál opravdu moc. Jenže zároveň cítím s vedením klubu, jak těžké rozhodování to pro ně nyní je, hlavně s ohledem na finance. S Vrchlabím máme velmi dobrou spolupráci, ať už města, majitelé, sponzoři či dokonce fanoušci. Už jsem několikrát zmínil, že práce HC Stadion Vrchlabí je pro mě vzorem.

Nouzový stav v České republice platí už déle než měsíc. Asi se také těšíte, až co nejvíce omezení skončí a my se vrátíme k běžnému životu...
Kdy tahle doba plná zvláštních opatření skončí, to si netroufnu odhadovat. Sám nejsem kouzelníkem. Ale osobní pocit mám takový, že některým lidem příliš brzy otrnulo, neberou vážně ochranné pomůcky a chovají se jako hlupáci. Dá se říci, že právě tito lidé mohou nemoc u nás neustále prodlužovat. Já se budu dál chovat tak, abych nikoho neohrozil. Dál budu nosit roušku, dál rukavice a dál budu na procházky chodit tam, kde bude co nejméně lidí.

 

Tags: