Dvoubrankový náskok stačil jen na bod. Potěšil návrat „beka“ Valáška, trápil nás gólman Vacek

Dvě vítězství, těsná domácí porážka 1:2 a nyní prohra v hale soupeře po nájezdech. Vzájemná sezonní bilance s nováčkem z Nové Paky zatím vychází pro Rodos, po sobotním utkání na soupeřově ledě ale mohlo být bodově mnohem lépe.

Svěřenci kouče Malinského měli bitvu skvěle rozehranou, vlastními chybami ale přišli o dvoubrankový náskok a po sérii neproměněných šancí nakonec padli po samostatných nájezdech.

V tabulce tak opouštíme druhou příčku, už ve středu si ji ale v domácím souboji s Mosteckými Lvy budeme moci vzít zpět. Jedno z klíčových utkání o přímý postup do semifinále play off startuje v 18 hodin.

BK Nová Paka – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 3:2sn

Na led Nové Paky jsme odjížděli v roli favorita. Mohlo za to odlišné postavení obou soupeřů v tabulce, bilance ze vzájemných zápasů v sezoně, ale i fakt, že náš rival odešel poražen z posledních sedmi utkání! Ano, naposledy Bruslaři vyhráli právě v naší aréně, 7. prosince šťastně 2:1.

Vůbec první vážnější moment sobotního zápasu přišel už v úvodní minutě. Po chybě v naší rozehrávce pádil domácí Aleš Půlpán sám na Pepu Čápa, ten hned na úvod vytasil zákrok, kterým uklidnil nejen spoluhráče, ale i sympaticky zaplněný sektor rodosáckých fanoušků, který měl navíc podporu dalších Dvoráků po všech koutech slušně zaplněné haly. Ve 4. minutě si hosté vytvořili tlak, který končil střílenou přihrávkou Tomáše Brokeše a neúspěšnou tečí Patrika Fořta. Uběhly další dvě minuty a my už se radovali z vedoucí branky. Od modré střílel netradičně v obraně hrající navrátilec do sestavy Milan Valášek a před gólmanem Vackem usměrnil puk do sítě Tomáš Brokeš – 0:1.

Následně pálil v přesilové hře nebezpečně Lukáš Karlík, z protiútoku nás pak vystrašil bekhendem zakončující Tomáš Půlpán. První třetinu jsme zcela po zásluze vyhráli 1:0.

Zajímavé momenty nabídl i start prostřední části hry. Nejprve pálil ihned po buly Jirka Půhoný, ve 24. minutě v přesilovce zlomil při střele hůl Martin Tondr a domácí Dvořák upaloval sám na Čapína. Ten se znovu zaskvěl a v polovině utkání byl za svůj zákrok odměněn druhou trefou z dílny svých spoluhráčů.

Nejprve tutovku Vojty Havlase po přihrávce Svobody zneškodnil Vacek, za moment už ale po Matějíčkově vybídnutí mířil přesně sám Daniel Svoboda – 0:2. Ještě líp nám mohlo být po úniku dvojice Půhoný – Dušek, na místě byl ale novopacký hrdina Vacek.

DOMÁCÍM ODDÍLEM KOMENTOVANÝ PŘENOS NA WWW.ONLAJNY.COM

Závěr druhé třetiny se Rodosu absolutně nepovedl. Nejdříve se ve 34. minutě mezi obránci Matějíčkem a Karlíkem prosmýkl útočník Dvořák, jenž nabídnuté příležitosti využil ke snížení na 1:2. Vyrovnat mohl záhy Hnik, na 1:3 naopak málem zvýšil Vojta Havlas. Ve 38. minutě hlavní sudí nepochopitelně nepotrestal faul na Jirku Matějíčka a domácí po chvíli srovnali šťastnou trefou Ukhina – 2:2.

Zatímco závěr druhé dvacetiminutovky se nám nepovedl, vstup do závěrečné periody měl Rodos výborný. Už ve 42. minutě zastavila pěknou akci Kuby Hoskovce tyč a ve 47. byla rána Petra Mocka domácím obráncem tečována alespoň na břevno. Minutu na to obrovský nápor Dvora přinesl tři velké příležitosti, ani z jedné ale výborně chytající Vacek neinkasoval.

Ožily nám tak vzpomínky na poslední vzájemný duel, při němž naši útočníci udělali hvězdu zápasu z novopacké jedničky Mahdala. V 50. minutě Vacek přesto zaváhal, Dominik Dušek byl ale při zakončení příliš blízko, aby zakončil do branky.

V závěrečných minutách normální hrací doby nám domácí nabídli dvě přesilové hry. Obrovskou šanci měl Vojta Havlas, tygřím skokem Vacek zamezil ve skórování Svobodovi a vítěznou branku nepřinesla ani poslední tutovka Jirky Půhoného.

Prodloužení patřilo našemu soupeři, přičemž největší šanci Tomáši Půlpánovi zneškodnil taktéž výborný Pepa Čáp. Duel šel do samostatných nájezdů. V nich jsme si díky přesným zakončením Kuby Hoskovce a Vojty Havlase dvakrát užívali náskoku. Domácí ale nejprve v hodině dvanácté zachránil Petr Foerster a stejný hráč pak v deváté sérii vystřelil svému týmu také druhý bod.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 34. Dvořák (Hric, A. Půlpán), 38. Uchin (Mlčoch, Houška), rozh. náj. Foerster – 7. Brokeš (Valášek), 29. Svoboda (Matějíček, Havlas). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Dědek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 857. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0. BK Nová Paka: Vacek (Mahdal) – Abraham, Mlčoch, Pohl, Müller, Suvorov, Bezděk, Houška, Holý – A. Půlpán, Ukhin, Hidveghy – J. Dvořák, Hnik, Kerekanič – T. Půlpán, Foerster, Hric – Vrba. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – M. Tondr, Valášek, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek – Ježek, Brokeš, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý, Sedláček.

Další výsledky 33. kola: Mostečtí Lvi – Bílina 10:1, Trutnov - Děčín 5:3, Jablonec nad Nisou - Vrchlabí 3:5.

Program 34. kola – středa 22. ledna 18.00: Vrchlabí – Trutnov, Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi, Děčín – Řisuty, Bílina – Jablonec nad Nisou.