Exhibice na závěr sezony. Čtyřgólový Půhoný v parádní kulise dirigoval demolici Trutnova

Fantastický závěr sezony! Před báječnou kulisou dnes naši hokejisté smetli tradičního soupeře z Trutnova výsledkem 6:2. Rozhodnuto bylo už v 17. minutě první třetiny, kdy Jakub Luštinec zvyšoval na 4:0.

Možná symbolicky právě v té chvíli. Právě hráč, který dres s číslem „17“ dlouho v našem klubu oblékal, se totiž před utkáním loučil s hokejovou kariérou. Ondřej Hamerský si z povedeného večera odnesl dárkový koš, dres podepsaný bývalými spoluhráči, potlesk tisícovky diváků, hlavně ale radost z jednoznačného vítězství nad odvěkým rivalem.

PŘEDZÁPASOVÝ ROZHOVOR  s Ondrou Hamerským najdete ZDE!

Dvoráci na závěr "nepovedené" sezony vyhráli šestý duel v řadě, přesto pro ně účinkování v tomto ročníku končí. Mezi čtyři postupující celky do play off se vedle Vrchlabí a Jablonce probojovali Středočeši z Kolína a Nymburka. I přesto se Dvoráci po poslední siréně dočkali dlouhotrvajícího aplausu spokojených fanoušků. Dík za středeční představení patří jak samotným hráčům, tak i vám divákům, kteří jste nespěchali domů a klukům připravili parádní děkovačku. Díky a v září při další, již třetí druholigové sezoně v řadě, na viděnou!

HC RODOS Dvůr Králové n. L. – HC BAK Trutnov 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Fakta – branky a asistence: 1. Valášek (Luštinec), 6. Půhoný (Dušek, Tondr), 11. Půhoný (Hoskovec, Tondr), 17. Luštinec (Valášek, Matějíček), 27. Půhoný (Tondr), 40. Půhoný (Faltys) – 20. Krsek, 44. Kalla. Rozhodčí: Jaroš – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:4, navíc Suvorov 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1010. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Faltys, Pokorný, Vitebský – Sedláček, Ježek, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Řepík, Machač. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Vácha, Špetla, Fedulov, Suvorov, Suk, T. Kynčl – Kubinčák, Martinec, Semorád – Svoboda, Kalla, Ukhin – Chytráček, Janoušek, Smékal – M. Poul, Krsek, Křížek.

Jak dopadne poslední zápas sezony? Jak bude vypadat nasazení hráčů obou mužstev? Naváží naši hokejisté na vítěznou sérii ze závěru ročníku? Odpovědi na tyto otázky padly tak rychle, že nad nimi snad fanoušci Rodosu nemohli začít ani dumat.

Dvoráci do derby, které pro leckoho znamenalo zápas sezony, vlétli jako uragán. Už po 45 vteřinách hry klasicky objel branku Jakub Luštinec, mezi kruhy našel Milana Valáška a kanonýr Rodosu ranou do šibenice nedal brankáři Ašenbrennerovi žádnou šanci – 1:0. Za další tři minuty stejný hráč nabíjel Jirkovi Matějíčkovi, obránce Dvora ale puk netrefil, jak chtěl. Mrzet to naše hráče ani fanoušky dlouho nemuselo. Už v čase 5:03 totiž předvedli další parádní akci, kdy od modré pálil Martin Tondr a jeho ránu před brankovištěm usměrnil do sítě Jirka Půhoný (2:0).

Hosté mohli kontrovat v sedmé minutě. V oslabení se nám nepodařilo vyhodit puk z obranného pásma, před Janským se zjevil zcela osamocený Kalla, gólman Dvora byl ale na místě. Po chvíli hostům ujel Půhoný, jeho dělovka se ale odrazila od Ašenbrennerovy tyče, skrytou střelou po buly se neprosadil ani hostující Chytráček.

Další změnu stavu tak nabídla až minuta jedenáctá. Útok založil Martin Tondr, Hoskovec si vyměnil puk s Půhoným a jeho zakončení pod víko stoprocentně potěšilo oko každého fanouška na zimáku – 3:0.

Trutnováci si v té době museli připadat jak na kolotoči. Úprk Machače s Řepíkem další branku nepřinesl, stejně tak slalom Vojty Havlase, který pacifikoval Ašenbrenner. V přesilovce pak s (ne)šťastnou výpomocí gólmana skóroval přihrávající Kuba Luštinec a stav 4:0 věštil trutnovský debakl.

Ten zmírnil parádně provedený brejk trutnovského mladíčka Krska, jenž pláchl naší obraně při dvorské přesilovce. I tak byl výsledek 4:1 pro většinu z 1010 diváků na stadionu velmi příjemný.

V prostřední části pokračovala skvělá podívaná. Ve 23. minutě měl další gól na holi Patrik Fořt. Po parádním vybídnutí od Půhoného zakončoval pohotově, vynikající zákrok ale předvedl nejlepší hráč Trutnova v utkání, gólman Ašenbrenner. Ve 27. minutě ani hvězda mezi trutnovským tyčemi nezabránila Jirkovi Půhonému v dokonání hattricku (5:0), následně v tutovce neuspěl s chutí hrající Jirka Matějíček.

Na 6:1 mohl zvýšit Kuba Luštinec, pak jsme se ale museli bránit dvouminutovému oslabení ve třech. Dvoráci v čele s Honzou Janským ani v této situaci soupeři skórovat nedovolili! Snížit přesto mohl Krsek, to když už jsme byli v pěti, jeho rána ale orazítkovala pouze tyč. Nakonec ale skvěle zaplněná aréna ve druhé dvacetiminutovce ještě jeden gól viděla. Pět vteřin před sirénou přidal svou čtvrtou trefu v utkání Jirka Půhoný, tentokrát střelou mezi nohy Ašenbrennera.

Závěrečná část nejprve nabídla snížení zkušeného Kally na 6:2, pak ale dlouho moc zajímavých momentů nepřinášela. Od 50. minuty však šance znovu přibývaly. Půhoný, Ježek ani Luštinec proti kouzelníkovi v trutnovské brance neuspěli, na druhé straně trestné střílení Smékalovi kryl výborný Honza Janský. V oslabení pak Milan Valášek orazítkoval tyč a v poslední šanci zápasu neuspěl ani naší obranou zapomenutý Semorád.

Dvoráci tak závěrečný duel sezony bravurně zvládli. Odměnou jim nejen za středeční výkon byla fantastická děkovačka, s jakou vyčkali na svých místech věrní příznivci Rodosu. Takhle má vypadat poslední zápas sezony, dík patří všem zúčastněným! Však se také hráči na led několikrát vraceli...

Jak hodnotil derby náš soupeř?
...
o tom se můžete přesvědčit v REFERÁTU a také OHLASECH na webu Trutnova.

Další výsledky 42. kola skupiny Střed: Letňany – Vrchlabí 2:4, Kolín – Jablonec nad Nisou 4:6. Nymburk měl volno.

Pohled na konečné tabulky všech skupin II. ligy najdete ZDE!

Dvojice pro 1. kolo play off – sobota 18.00: Vrchlabí – Děčín, Sokolov – Nymburk, Jablonec – Mostečtí Lvi, Klatovy - Kolín.