Generálka ve stínu loučení. Žďár byl jednoduše lepší. A Honzo, my nezapomeneme!

Úsměvy od ucha k uchu na straně jedné, zamračené tváře na straně druhé. Tak nějak končil duel dvorských hokejistů s Plameny ze Žďáru nad Sázavou. Ke shrnutí generálky na start nové sezony stačí jedna věta: Hosté byli lepší.

A vyhráli zaslouženě. Dvorské fanoušky musela bavit první třetina. V ni šel sice soupeř z Vysočiny brzy do dvoubrankového vedení, v 7. minutě ale po pěkné akci snížil Vojta Havlas a Rodos nebyl daleko od srovnání skóre.

To už měli Dvoráci za sebou loučení s předním fanouškem zelenožlutých barev. Honza Florián se dočkal pietního místa před stadionem, na začátku zápasu i krásného chorea a potlesku svých kamarádů. „Nezapomeneme,“ stálo mimo jiné v jejich odkazu. A nelze mu než věřit Honzo!

Zpět ale k samotnému dění na ledě. Šance po pěkných akcích domácí nevyužili a v prostřední části hry za svým nadšeně hrajícím soupeřem zaostávali. A to docela dost. Hosty nastartoval gól z 31. vteřiny druhé třetiny, za chvíli přidali další a ve 29. minutě vedli už rozdílem čtyř branek.

Bohužel Žďár nad Sázavou zdaleka není Chrudim, proto bylo většině ze tří stovek diváků brzy jasno, že tady se asi zázračný obrat z minulého týdne konat nebude.

Tak nějak se i stalo. V závěrečné periodě sice Dvoráci projevili enormní snahu, zkušený soupeř ale nechtěl výhru v generálce na sezonu ztratit. Odolal tlaku Rodosu, zvládl ubránit šanci Půhoného a neinkasoval ani z akce stejného hráče, která skončila na tyči.

Dvůr byl ve třetí dvacetiminutovce rozhodně lepším týmem, na honění výsledku ale bylo pozdě. Porážka 1:6 udělala tečku za přípravným obdobím a nyní už se můžeme těšit na první mistrovský duel.

Ten máme odehrát v sobotu 19. září na domácím ledě proti Mosteckým Lvům. Asi tak nějak jsme se před půl rokem těšili na první semifinálový duel play off sezony 2019/2020, tak snad to tentokrát dopadne lépe...

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - SKLH Žďár n. S. 1:6

Fakta – branky a asistence: 7. Havlas (Luštinec, Matějíček) – 3. Bureš (Kovářů), 4. Čermák (Chlubna, Štěpánek), 21. Chlubna (Bureš), 24. Čermák (Chlubna), 29. Jícha (Adam, Prokš), 57. Adam (Bureš). Rozhodčí: Veinfurter – Brož, Roischel. Využití: 1:1. Diváci: 296. Třetiny: 1:2, 0:3, 0:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Mert, Vašíček, Voňka, Matějíček, Petira, Franc – Procházka, Moučka, Berger – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhný, Dvořák, Dušek – Moravčík. SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma, Čáp – Pleva, Vašíček, Půža, Černohorský, Bureš, Henrich, Kovářů, Čermák, Adam, Štěpánek, Gregar, Jícha, Prokš, Chlubna, Kadleček.