Hattrick Kuby Luštince nasměroval Rodos k hladké výhře z ledu historicky oblíbené Bíliny

V rámci 22. kola druholigové skupiny Sever nás los zavedl podruhé v sezoně na led Bíliny a Rodos si odsud odváží zasloužené tři body. Na vítězství 7:4 se nejvíc podílel útočník Jakub Luštinec, jenž se v severočeské aréně prezentoval hattrickem, když navrch přidal jednu gólovou asistenci.

POVEDENÝ ROZHOVOR S DAVIDEM HRAZDIROU NA WWW.HOKEJ.CZ

HC Draci Bílina – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:7

V Bílině 6:4, doma se stejným soupeřem 4:3 a dnes 7:4 znovu na severu Čech. Proti Drakům se nám ve druhé lize historicky daří a nejoblíbenějšího soupeře jsme porazili i potřetí v sezoně. Základ úspěšnému výsledku položili v rozmezí osmé a deváté minuty útočníci Jakub Luštinec s Dominikem Šedivým. Prvně jmenovaný zakončoval přihrávku Jirky Půhoného, druhá branka padla po spolupráci celého elitního útoku Rodosu.

STRUČNĚ PSANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NA WWW.ONLAJNY.COM

V prostřední části hry jsme soupeři definitivně odskočili. Góly Jakubů Luštince a Hoskovce znamenaly už vedení 0:4 a teprve při tomto skóre se střelecky prosadili i domácí.

Ve třetí dvacetiminutovce Dvoráci pokračovali v ofenzivním pojetí hry a díky trefám Půhoného, Ježka a Luštince jsme vedli už 7:2! Pro Jakuba Luštince šlo už o třetí branku v utkání a na světě tak byl hattrick. Následně si svěřenci kouče Malinského vybrali slabší chvilku a domácí celek dvěma góly během 38 sekund snížil na konečných 4:7.

Dvoráci i přes hladkou výhru zůstávají na třetí příčce tabulky. Může za to fakt, že Mostečtí Lvi zvládli vítězně dramatický duel na ledě Děčína (7:6). V příštím kole HC Rodos pauzíruje a bude moci sledovat, jak si povedou jeho soupeři. Další utkání nás čeká v sobotu 7. prosince, kdy do naší arény zavítá nováček ze sousední Nové Paky. Ano, nováček, který dnes dokázal vyhrát ve Vrchlabí 5:4 (1560 diváků)!

AKTUÁLNÍ POHLED NA VÝSLEDKY A TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 36. Mašek (Šimeček, Zdeněk), 33. Kubišta (Tupý), 57. Mašek (Tupý, Brzek), 57. Urban (Zdeněk, Běhula) – 8. Luštinec (Půhoný), 9. Šedivý (Brokeš, Hrazdira), 28. Luštinec (Valášek), 31. Hoskovec (Půhoný), 52. Půhoný (Dušek), 54. Ježek (Luštinec), 56. Luštinec (Havlas). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Sýkora. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Třetiny: 0:2, 1:2, 3:3.

HC RODOS Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – Čáslava, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Mocek – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Fořt, Ježek.

Další (průběžné) výsledky 22. kola: Vrchlabí – Nová Paka 4:5, Děčín – Mostečtí Lvi 6:7, Řisuty – Jablonec nad Nisou 5:1.

Program 23. kola – středa 18.00: Mostečtí Lvi – Vrchlabí, Trutnov – Řisuty, Nová Paka – Bílina, Jablonec nad Nisou – Děčín.

Historická bilance Dvora Králové s Bílinou

• 27. 09. 2017: Bílina – HC Rodos 6:10 (třetinu jsme prohráli 3:0, Pozdnyakov 3+0, Hrazdira 2+3)
  • 08. 11. 2017: HC Rodos – Bílina 10:3 (nezapomenutelné čtyři trefy Pavla Pozdnyakova)
  • 20. 12. 2017: Bílina – HC Rodos 3:6 (hattrickem v Bílině zazářil Milan Valášek)
  • 07. 02. 2018: HC Rodos – Bílina 7:1 (dnešní střelec Jan Ježek vstřelil dvě branky)
  • 08. 12. 2018: HC Rodos – Bílina 6:2 (trefil se za nás i Dominik Řepík, dnes hráč soupeře)
  • 02. 02. 2019: Bílina – HC Rodos 7:3 (hattrickem nás zničil domácí Jakub Procházka)
  • 09. 10. 2019: Bílina – HC Rodos 4:6 (soupeř vedl 2:0 a 3:2. My dali pět branek ve druhé třetině)
  • 26. 10. 2019: HC Rodos – Bílina 4:3 (třikrát jsme vedli o gól, třikrát soupeř srovnal. Počtvrté už ne)
  • 30. 11. 2019: Bílina - HC Rodos 4:7