HC Rodos čeká těžký výjezd do Sokolova

středa 15. 11. 2017 18:00

Další velmi těžké venkovní utkání přinese středeční souboj na ledě Sokolova. Tým prošpikovaný bývalými hráči z extraligy patří od začátku sezony k elitě soutěže a HC Rodos nečeká na jejich ledě nic jednoduchého. Západočeši vyhráli pětkrát v řadě, v posledních dvou zápasech soupeřům nasázeli celkem 16 branek.

Zatímco v úvodu sezony hrál Sokolov skvěle hlavně na hřištích soupeřů, v posledních kolech se polepšil také před vlastními fanoušky. Sérii domácích proher utnul proti Trutnovu, který porazil 5:3. V dalším domácím utkání rozstřílel Řisuty 8:1. Hattrickem se blýsknul karlovarský forvard Tomáš Harkabus.

Poslední zápas Sokolov odehrál v sobotu v Bílině a dalším vysokým vítězstvím 8:5 potvrdil, že venku to letos opravdu umí. Třemi brankami opět zazářil Harkabus, který odehrál téměř 50 utkání v extralize a dvojnásobnou porci ve WSM lize. Jediným celkem, který v této sezoně dokázal Sokolov na vlastním ledě porazit, je Most.

Sokolov s přehledem drží třetí příčku, na čtvrtou Kobru Praha má k dobru sedm bodů. Od vedoucího Jablonce, který má stejně jako Kobra o zápas méně, mužstvo dělí pět bodů. Západočeši letos vyhráli už desetkrát, více vítězství má na kontě už jen druhý Děčín (11) a Jablonec (12).

Po třech porážkách v řadě jsme dokázali v listopadu poprvé zvítězit doma s Bílinou. Pod vítězství 10:3 se čtyřmi přesnými zásahy podepsal Pavel Pozdnyakov. V prvním utkání proti Sokolovu jsme nepodali špatný výkon, ale soupeř posílený o řadu hráčů z prvoligových Karlových Varů zvítězil 3:1. Všechny jeho branky zařídil obránce Adam Rulík.