HC Rodos hlásí další posílení útoku. Novými tvářemi jsou Vojtěch Havlas a Tomáš Brokeš

Dvojice útočníků, kteří v loňské sezoně působili v dresu účastníka baráže o WSM ligu, bude od nového ročníku druhé ligy hájit barvy HC Rodos. Po obránci Petru Pilařovi přicházejí z Jablonce nad Nisou Vojtěch Havlas a Tomáš Brokeš. Oba dva patřili v uplynulé sezoně k nejproduktivnějším hráčům Severočechů. Po Jiřím Půhoném je exjablonecké duo dalším výrazným posílením útoku. Prezident klubu Vasil Teodoridis s nimi ve středu podepsal roční smlouvu.

„Oba dva projevili sami zájem hrát za Dvůr Králové. Vojtěch Havlas i Tomáš Brokeš měli v loňské sezoně velice dobré výsledky, patřili k důležitým hráčům Jablonce. Věřím, že nám pomohou zlepšit produktivitu. Se střílením branek jsme v loňské sezoně měli problémy,“ řekl Vasil Teodoridis.

Třiadvacetiletý Vojtěch Havlas byl v loňské sezoně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem vlků, v 38 utkáních základní části nasbíral 37 bodů (23+14). V kanadském bodování západní skupiny mu patřila 22. příčka. Odchovanec libereckého hokeje v Jablonci působil od sezony 2016/2017, v 94 druholigových duelech nastřílel 53 branek. Havlas má také zkušenosti z WSM ligy, v dresu Benátek nad Jizerou odehrál 46 utkání a zaznamenal 6 gólů.

„Pro nás oba je velkou výzvou hrát za Dvůr Králové. V Jablonci jsme byli zvyklí na úspěchy a nechceme v tom polevit. HC Rodos má ambice, což je důvod, proč jsme se rozhodli sem jít. Určitě nechceme hrát na 5. místě,“ uvedl Vojtěch Havlas.

O pět let starší Tomáš Brokeš vloni zažil bodově nejpovedenější sezonu v kariéře, v základní části zapsal 27 bodů (9+18) a v play off přidal další 3 body (2+1). V minulé sezoně byl pátým nejproduktivnějším hráčem Jablonce. Celou dosavadní kariéru zatím odehrál na severu Čech, kde působil od roku 2007.

Ve druhé lize nastoupil k 334 zápasům s bilancí 54 branek a 86 nahrávek. „V Jablonci jsem hrál 10 let, ale už jsem se neměl kam posouvat a chtělo to po tak dlouhé době změnu,“ řekl Tomáš Brokeš, který má v 28 letech řadu zkušeností s vypjatými zápasy.

S jabloneckým mužstvem třikrát za sebou bojoval v baráži o postup do WSM ligy. „Velký zážitek byl hrát na vyprodaném Lapači proti Vsetínu, to se jen tak někomu nepoštěstí. Byla tam neskutečná atmosféra,“ dodal forvard.

Už v květnu HC Rodos angažoval obránce Petra Pilaře a šumperského forvarda Jiřího Půhoného, který vloni ovládl kanadské bodování východní skupiny. Posilování tím nekončí. Vedení klubu chce přivést ještě jednoho kvalitního útočníka a dva obránce.

Otazník visí nad pokračováním Milana Valáška, který se v červenci chce pokusit probojovat do kádru prvoligového Přerova. Stejně tak nejproduktivnější dvorský hráč loňské sezony David Hrazdira ze Zlína zkouší štěstí ve slovenské extralize. „Jestli budou pokračovat ve Dvoře Králové, je s otazníkem. Budeme to vědět až v létě,“ upozornil Vasil Teodoridis.

V týmu naopak už nebude pokračovat obránce Lukáš Junek, jenž se vrátil do mateřského Trutnova. Nové angažmá si hledá útočník Daniel Filip, z osobních důvodů nebude v příští sezoně dvorský dres oblékat ani zlínský obránce Michal Hlaváč.