HC Rodos stoupá tabulkou. Po výhře nad Mostem jsme proklouzli mezi nejlepší pětku ligy

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

Střeleckou chuť z posledních utkání jsme si dokázali přenést i do domácího souboje s Mostem. O hladké výhře 7:2 jsme rozhodli už v první třetině, ve které jsme nasázeli čtyř branky. Výborný večer zažil ruský legionář Pavel Pozdnyakov. Jednu branku dal a u dvou asistoval. Podruhé v řadě jsme nastříleli sedm branek a v tabulce se posunuli už na 5. příčku.

Proti Mostu v sestavě kromě zraněného Patrika Fořta chyběl také nemocný Ivan Ďurač. Jeho místo ve druhém útoku zaujal Jakub Kmošek. Stejně jako v Letňanech jsme hráli od začátku na tři pětky. V první velké šanci se ocitl Jakub Luštinec. Skóre otevřel v 7. minutě Pavel Pozdnyakov, který využil své rychlosti a bekhendovým blafákem našel škvíru mezi betony Spěšného – 1:0.

Srovnat stav mohl nebezpečně pálící zadák Hora. Ve 12. minutě vymyslel v přesilovce Pozdnyakov s Hrazdírou skvělou pozici pro Lukáše Karlíka a dvorský obránce nechytatelnou střelou zápěstím podruhé zavěsil – 2:0. Za chvíli už to bylo o tři branky. Milan Valášek vyzval Jakuba Luštince, pro kterého nebyl problém nasměrovat puk do prázdné branky.

Na druhé straně se vyznamenal skvělým zákrokem Pepa Čáp při stoprocentní šanci exlitvínovského Kubinčáka, který hrál v první formaci hostů s veteránem Alinčem a střelcem Rodem. V závěru třetiny hosté působili odevzdaným dojmem, jejich zmar demonstroval vlastní gól v poslední minutě. Branku rozhodčí připsali Michalu Petirovi 4:0.

Ve druhé třetině dostali prostor i hráči, kteří se nevešli do tří pětek. V brankovišti Mostu vystřídal Spěšného Kuchař. Hostům jsme nabídli tři přesilovky po sobě, v závěru té poslední snížil krásnou střelou pod víko Ondřej Sýkora. I v této části hry jsme si dokázali vytvořit šance, ty největší měli Kocián s Hrazdírou. Kuchař ale působil jistějším dojmem než jeho předchůdce.

Ve 43. minutě sice po nedůrazu naší obrany zblízka snížil Kohůt, ale to bylo ze strany hostů vše. Diváky o minutu později uklidnil Jakub Kmošek, když na brankovišti pohotově dorazil kaťuši Pozdnyakova – 5:2. Výborné šance si dokázal vypracovat aktivní Honza Ježek, v 55. minutě se ale efektní bekhendovou střelou prosadil jeho kolega z útoku Dan Filip. Minutu před koncem uzavřel skóre v přesilové hře David Hrazdíra, kterému přesným pasem nabil Pavel Pozdnyakov.

Proti Mostu jsme zaznamenali poprvé v sezoně druhou výhru v řadě a třetí z posledních čtyř utkání. V tabulce jsme poskočili na 5. místo, na čtvrté Vrchlabí ztrácíme 4 body. V sobotu nás čeká mnohem těžší soupeř - druhý Jablonec nad Nisou. Severočeši až dosud podávali poměrně suverénní výkon, v posledním kole ale senzačně padli 3:6 v Bílině.

HC RODOS – HC MOST 7:2 (4:0, 0:1, 3:1)
Góly a asistence: 7. Pozdnyakov (Kmošek), 12. Karlík (Hrazdíra, Pozdnyakov), 15. Luštinec (Valášek, Kocián), 20. Petira, 44. Kmošek (Junek), 55. Filip (Ježek, Luštinec), 60. Hrazdíra (Pozdnyakov) – 29. Sýkora (Macháček, Kellerstein), 43. Kohůt. Vyloučení: 5:5. Využití přesilovek: 2:1. Diváci: 570. Sestava Dvora: Čáp – Karlík, Hamerský, Vitebský, Janeba, Junek, Petira, Klust – Luštinec, Kocián, Valášek – Kmošek, Hrazdíra, Pozdnyakov – Zmítko, Ježek, Sedláček - Lelka, Filip.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Ivan Houda: Věděli jsme, že Most má nebezpečný hlavně první útok a že si na něj budeme muset dát pozor. Povedlo se nám ho uhlídat, výborně jsme bránili střední pásmo. Ve druhé třetině jsme zkusili hrát na čtyři útoky, ale nedostali jsme se úplně do tempa. Ve třetí třetině jsme proto hru zase stáhli na tři formace. Celkově jsem s výkonem spokojený. Konečně dáváme góly, ze začátku sezony jsme se v koncovce trochu trápili. Opět nás podržel Josef Čáp, výbornou kulisu vytvořili fanoušci.

Trenér HC Most Jan Alinč: Začátek utkání byl z naší strany špatný, děláme individuální chyby. Spousta hráčů si neuvědomuje, že hokej je kolektivní sport a chtějí to všechno vzít na sebe. Nemáme takové hráče, kteří by uměli projet celé hřiště a dát gól. Šance jsme měli, bohužel naše produktivita byla slabá. Navíc brankář Dvora Králové chytal velice dobře.