HC Rodos zbrojí na novou sezonu. Angažoval posily z první ligy i ze zámoří

Hned sedm nových posil během uplynulých dnů angažoval HC Rodos. Dvorský dres bude od nové sezony kromě dalších oblékat bývalý útočník prvoligových Litoměřic Milan Valášek, urostlý zadák Michal Petira, extrutnovský obránce Lukáš Junek nebo mladý gólman Vlastimil Hak, který naposledy hrál juniorskou ligu v Kanadě. Už dříve s HC Rodos podepsali smlouvy útočníci Jakub Kmošek a Tadeáš Kocián.

„Hledali jsme hráče, kteří zapadnou do týmu. Většinou to jsou mladí hokejisté. V kádru máme dost zkušených hráčů a očekávám, že jim předají své zkušenosti a usměrní je. Posil je poměrně hodně, ale chceme vybudovat tým, který bude hrát druhou ligu na slušné úrovni. Věřím, že se v něm prosadí i naši odchovanci,“ řekl prezident HC Rodos Vasil Teodoridis. Cílem v první sezoně je postoupit do play off.

Nejzvučnější posilou je čtyřiadvacetiletý útočník Milan Valášek. Hradecký odchovanec hrál poslední dvě sezony WSM ligu v Litoměřicích. Předtím do druhé nejvyšší soutěže nakoukl v dresu Hradce Králové. Ve 166 zápasech si připsal 37 bodů (24+13). Forvard s levým držením hole má na kontě také 78 duelů ve druhé lize, v ní si dokázal udržet průměr jednoho kanadského bodu na utkání. Většinu zápasů odehrál za Kolín, ve dvou utkáních nastoupil v dresu Trutnova. Dohromady nasbíral 42 gólů a 37 asistencí.

Mnohem výraznější trutnovskou minulost za sebou má o tři roky mladší bek Lukáš Junek. V hlavním krkonošském městě strávil poslední tři sezony. Další posilou do obrany je urostlý třiadvacetiletý zadák Michal Petira, 193 centimetrů vysoký a téměř 90 kilogramů vážící pořízek odehrál přes 20 zápasů ve druhé lize (Kolín) a stejný počet ve WSM lize (Šumperk). Rodák z Jaroměře naposledy působil ve Francii.

Brankářskou sestavu doplní jedenadvacetiletý Vlastimil Hak, který v mládežnických kategoriích chytal ve Vsetíně a Hradci Králové. Naposledy hrál v juniorské lize v Kanadě. „Vytvoří plnohodnotnou brankářskou dvojici s Josefem Čápem. Třetím brankářem bude Denis Kozák,“ sdělil Vasil Teodoridis. Také další posila, dvacetiletý forvard Miroslav Hylena, naposledy hrál hokej v kanadské provincii Ontario, konkrétně v klubu Kingsville Kings. V mládežnických kategoriích prošel Libercem, Pardubicemi nebo Hradcem Králové.

Na střídavý start z Pardubic přicházejí devatenáctiletý obránce Vojtěch Faltys a o rok starší útočník Martin Hejna z Hradce Králové, který s hokejem začínal ve Dvoře Králové. Už dříve HC Rodos posílil nejlepší střelec loňského ročníku krajské ligy Tadeáš Kocián z Jaroměře a útočník Jakub Kmošek, jenž má zkušenosti z juniorské extraligy ve Vítkovicích.

Do přípravy se zapojí po návratu z USA také dvorský odchovanec, zadák Matěj Klust. Poslední sezonu strávil v zámoří. Pokračovat ve Dvoře Králové bude také univerzál David Vacek, HC Rodos se s jeho kmenovým oddílem HC Trutnov dohodl na prodloužení hostování i pro příští sezonu.

Kromě Jaroslava Poláka, Adama Szakála a Tomáše Veselého, kteří po sezoně ve Dvoře Králové skončili, nebude pokračovat ani obránce David Mišinec. Klub zažádal o uvolnění na hostování. „Jsem z toho trochu zklamaný. David se rozhodl, že se ani nepopere o šanci probojovat se do druholigové sestavy a chce jít na hostování do jiného klubu. Umožníme mu to, nechci žádnému hráči dělat problémy,“ uvedl Vasil Teodoridis. Na hostování by měl zamířit také centr Tomáš Veselý. Obránce Jan Zákravský a útočník Jan Rutrle jdou studovat vysokou školu.

Prezident klubu už další pohyby na soupisce nepředpokládá. „V tuto chvíli považuju kádr za uzavřený, další posily neplánujeme. Se všemi novými hráči mám podepsané smlouvy na příští sezonu,“ řekl. Do konce června bude mužstvo i s čerstvými posilami absolvovat suchou přípravu. Na led ve Dvoře Králové vyjede v polovině srpna. „Od města mám potvrzené, že 15. srpna by led měl být k dispozici,“ dodal Vasil Teodoridis.

Stejně tak se mu povedlo s radnicí a technickými službami dohodnout potřebné úpravy na zimním stadionu, aby splňoval parametry pro druhou ligu. V létě bychom měli sehrát zhruba čtyři přípravná utkání. Jedním ze soupeřů bude druholigový Kolín.

ODCHODY
Jaroslav Polák (konec kariéry)
Tomáš Veselý (hostování?)
David Mišinec (hostování?)