Hrozící ostudu v Chrudimi proměnil Rodos v těžko uvěřitelný obrat z 0:7 na 8:7

Třetí vítězství v letní přípravě si ve čtvrtek večer připsali hokejisté královédvorského Rodosu. Naši borci si ale v souboji s Chrudimí řádně pohráli s trpělivostí svých fanoušků. V hale účastníka Krajské ligy Pardubického kraje totiž po dvou třetinách prohrávali ostudně 0:7!

Až do závěrečné periody v zelených dresech nastoupil opravdový tým a ve zbytku utkání se děly věci. Dvoráci šokujícím způsobem dotáhli vysokou ztrátu a v samostatných nájezdech pak dokonali rekordní obrat.

HC Chrudim – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 7:8sn

Svěřenci kouče Jiřího Zörklera do Chrudimi odjížděli dva dny po hladké výhře s Jabloncem, úvodní dvě třetiny zápasu proti papírovému outsiderovi si však za rámeček nedají. S účastníkem krajské ligy totiž Rodos po dvou třetinách prohrával o sedm branek.

Nepochopitelný vývoj zápasu donutil majitele klubu Teodoridise odjet z utkání předčasně domů, možná by se však šéf rozhodoval jinak, kdyby jen tušil, co se stane v závěrečné periodě.

Do ní hosté nastoupili s úplně jiným nasazením, než jaké předváděli 40 minut. Od úvodní minuty třetí části začali ukrajovat z náskoku svého soupeře, a když v domácí brance končil jeden puk za druhým, začali nejen hráči, ale i jejich fanoušci věřit, že se s utkáním dá ještě něco dělat.

A taky že dalo. Dvoráci skóre neuvěřitelně dokázali srovnat a stav 7:7 svítil na tabuli už v 54. minutě! Minutu před koncem navíc Chrudimští faulovali tak nešťastně, až z toho bylo trestné střílení. K němu se postavil obvykle neomylný Jirka Půhoný, avšak hattrick při něm nedoladil a výhru v základní hrací době Rodosu nevystřelil.

Mrzet to Půhase ani přítomné dvorské příznivce nakonec nemuselo. V následných samostatných nájezdech byli Dvoráci šikovnější a z bláznivého zápasu, který nejprve zaváněl velkou ostudou, si odvezli těsnou výhru.

Hodnocení zápasu na webu našeho čtvrtečního soupeře

Posledním přípravným duelem na blížící se nový ročník II. ligy bude ve čtvrtek 10. září domácí souboj s Plameny ze Žďáru nad Sázavou (18.00).

Fakta – branky: Hudec, Plch, Karásek, Machač, Novák, Haltuch, Polák – Tondr 2, Půhoný 2, Hašek, Hoskovec, Moučka. Vyloučení: 8:2. Využití: 1:3. Diváci: 89. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (od 27. Jeschke) – Mert, Franc, Karlík, Matějíček, Voňka, M. Tondr – Berger, Hoskovec, Hašek – Valášek, Moravčík, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek.