Hvězdné Vrchlabí bylo i potřetí nad naše síly. Zimák přepisoval rekord v návštěvnosti

Svátek hokeje. Jak jinak popsat středeční událost na našem zimním stadionu. Už před zápasem Dvora Králové s Vrchlabím vyhlásil majitel našeho klubu Vasil Teodoridis snahu o překonání tři roky starého rekordu v návštěvnosti arény pod Hankovým domem. Tehdy si sem na první finálový duel s Náchodem našlo cestu 1340 diváků.

Ve středu rekord padl. Příjezd hvězdného mužstva, které má ve svém středu borce jako Rolinek, Sýkora, Bednář, Hlaváč či Vašíček, přilákal do ochozů úctyhodných 1463 diváků. Všem vám děkujeme za tuhle úžasnou návštěvu a věříme, že jste s úrovní zápasu byli spokojeni.

ISPORT.CZ: VE DVOŘE KRÁLOVÉ NEBYLO VYPRODÁNO, ALE SPÍŠ PŘEPRODÁNO

Souboj vedoucího celku druholigové skupiny Sever s druhým v pořadí ovládl vcelku hladce favorit. Hosté, podporováni do posledního místa zaplněným sektorem svých příznivců, byli lepším týmem a zásluhou sedmi branek v úvodních dvou třetinách si dokráčeli k vítězství. Za Rodos se střelecky prosadili Dominik Fušek, Tomáš Brokeš a David Hrazdira.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Stadion Vrchlabí 3:7

Dvoráci do utkání proti favoritovi vstoupili nadějně a už po šesti odehraných minutách si vynutili přesilovou hru. Bohužel to byl ale soupeř, kdo šel při naší výhodě do vedení. Svoji velikost v 7. minutě prokázal kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáše Rolinek, jenž se v oslabení zmocnil kotouče a jako na podnose jej předložil skórujícímu Matějčkovi – 0:1.

SESTŘIH BRANEK Z PODKRKONOŠSKÉHO DERBY NA KRALOVÉDVORSKO.CZ

Hosté byli na koni, působili sebevědomějším dojmem a v 10. minutě udeřili podruhé. Znovu šlo o rychlý kontr. Po obloučku z obranného pásma pláchl naší obraně Mrňa a Hozák po jeho přihrávce zakončoval do poloodkryté branky. Bohužel hned za 53 vteřin vyhrál v našem obranném pásmu buly Jaroslav Bednář a další borec ostřílený slavnou NHL Jan Hlaváč nezadržitelně zvýšil na 0:3.

Skóre kruté, avšak zasloužené. Přesto se Dvoráci nehodlali vzdát. Ze druhé třetiny uteklo 111 sekund, když do útočného pásma vlétl náš třetí útok a po akci Půhoného s Hoskovcem snižoval ranou pod horní tyčku Dominik Dušek – 1:3.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ ZE STRANY KRKONOŠSKÉHO DENÍKU

Aréna ožila, jenže hostům na odpověď stačilo 29 vteřin a Bláha jim zase vracel tříbrankový náskok. Ve 26. minutě putoval na trestnou lavici vrchlabský Mrňa a po obléhání soupeřovy branky přece jen dokázal skórovat Tomáš Brokeš.

Dvůr usiloval o další kontakt, ve 32. minutě ale ujeli hosté zase do brejku a Jirásek svůj tým uklidnil pátou brankou. Ta naše borce opařila a v závěru třetiny jsme inkasovali ještě dvakrát. Nejprve z hole Havránka, pak smolně vteřinu před sirénou, když přesilovou hru využil Rolinek – 2:7.

Hostující tábor fanoušků možná věřil v další desetigólové představení svého mužstva, nic takového ale v poslední dvacetiminutovce nepřišlo. V brance našeho mužstva dostal po delší době příležitost Honza Janský a ke své i naší radosti již neinkasoval. Naopak to byli hokejisté Rodosu, kdo dokázal skórovat. Přesněji David Hrazdira, jenž pěkným sólem zakončeným dobře umístěnou ranou v čase 44:03 upravil na konečných 3:7.

STRUČNĚ KOMENTOVANÝ PŘENOS NA PORTÁLU WWW.ONLAJNY.COM

Fakta - branky a asistence: 22. Dušek (Hoskovec, Půhoný), 27. Brokeš (Hrazdira), 45. Hrazdira – 7. Matějček (Rolínek), 10. Hozák (Mrňa), 11. Hlaváč (Bednář), 23. Bláha (Havránek), 32. Jirásek, 39. Havránek (Bednář), 40. Rolinek (Sýkora, Hlaváč). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1463.Třetiny: 0:3, 2:4, 1:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (od 41. Janský) – Čáslava, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Mocek, Hrádek – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Rozlílek, Ježek.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků, Havránek, Vágner, J. Moník, Vašíček, Voženílek, Kynčl – Hlaváč, Urban, Bednář – Rolinek, Matějček, P. Sýkora – Hozák, Kastner, Mrňa – Chalupa, Bláha, F. Jirásek.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Z naší strany ustrašený a nervózní úvod. Brzy jsme prohrávali
o tři branky
a podle toho se pak zbytek utkání odvíjel. Před Vrchlabím měli hráči zbytečně velký respekt. Podlehli zápasu, té atmosféře, tomu, jací hráči proti nim stáli. Pokud jsem během utkání dobře slyšel, jednalo se tady o rekordní návštěvu
v historii od zastřešení haly. Myslím, že i s ohledem na počet branek si to všichni užili. Nás může mrzet, že se nám nepovedlo uhrát lepší výsledek. Soupeř je prostě na jiné úrovni, přesto jsme i my přispěli k úrovni derby.“

ROZHOVORY S OBĚMA TRENÉRY V KRKONOŠSKÉM DENIKU

Václav Baďouček, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Od začátku jsme byli lepším týmem, dobře bruslili a jednoduše chodili přes střední pásmo.
Po naší první přesilovce jsme trochu polevili, což především závěr první třetiny poznamenalo. Soupeř vycítil šanci, snížil na 1:3, ale bylo důležité, že se nám záhy podařilo odpovědět. Pak už bylo utkání jasně v naší režii. Ke cti domácímu mužstvu rozhodně slouží, že se snažilo hrát hokej. Nebyl to od nich žádný beton, jaký v podobných utkáních předvádí jiné týmy. Dvoráci mají ve svém středu spoustu šikovných kluků, přišli mi ale takoví zakřiknutí.“

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Další výsledky 21. kola: Jablonec nad Nisou – Trutnov 6:3 (4:1, 2:0, 0:2), Mostečtí Lvi – Řisuty 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), Nová Paka – Děčín 4:6 (1:3, 1:0, 2:3).

Program 22. kola – sobota 17.30: Bílina – Dvůr Králové nad Labem. 18.00: Vrchlabí – Nová Paka, Děčín – Mostečtí Lvi, Řisuty – Jablonec nad Nisou.