Jablonec nám nesedí. V normální hrací době jsme ho doma neporazili ani na třetí pokus

Předposlední dějství základní části skupiny Sever na dvorský led přivedlo soupeře, který rozhodně nepatří mezi naše oblíbené. Platí to i po utkání 44. kola. Přitom v průběhu sobotního zápasu vše směřovalo k vítězství domácího mužstva za tři body.

Považte sami. Hosté přijeli pouze se dvěma pětkami. Po celý zápas jen dotahovali skóre a nutno dodat, že místy byli pod drtivým tlakem. Jenže gólman Jakub Jelínek měl v utkání až nebývale skvěle postavené tyče a navíc se Vlci představili jako neskutečně produktivní družina. Z minima šancí si vystříleli čtyři branky, když v každé ze tří třetin dokázali udeřit v úplném závěru!

UTKÁNÍ NA DVORSKÉM LEDĚ SLEDOVAL SERVER WWW.ONLAJNY.CZ

Nakonec svěřenci kouče Malinského urvali výhru v samostatných nájezdech, kde naopak předvedli výborné procento úspěšnosti hned v úvodních třech sériích. Měření sil mezi Dvorem a Jabloncem tak potřetí v sezoně skončilo dělbou bodů, pokaždé jsme se v „dovednostní soutěži“ radovali my.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – HC Vlci Jablonec n. N. 5:4 sn

Zatímco Severočeši na břeh Labe dorazili pouze s dvanácti hráči, domácímu celku chyběli obránci Karlík a už tradičně i Čáslava. Jako první se do statistik utkání zapsal Daniel Svoboda, jenž byl na začátku čtvrté minuty vyloučen za hákování. Hostům se tak nabízela první přesilovka, v ní ale Dominik Dušek vyslal do protiútoku Jirku Půhoného a jeho blafák byl gólový – 1:0.

Pak si oba soupeři zahráli další početní výhody a nejblíž změně skóre byli dvakrát Dvoráci. Pohledný ťukes Valáška s Luštincem však ke gólu nevedl a stejně tak se neujala ani teč Duška při ráně Matějíčka.

V 17. minutě roztleskalo tribuny nádherné uvolnění Patrika Fořta u mantinelu a v poslední minutě první třetiny hosty zachránila tyč. Místo gólu na 2:0 ale přišel šok v podobě šťastné vyrovnávací trefy Severočechů, kteří možná ještě teď sami nevědí, jak v čase 19:53 dostali puk za záda Oty Jeschkeho.

Úvod prostřední části hry nabídl doslova drtivou převahu Rodosu a s ní také brzký góly Dominika Duška. Když navíc Tomáš Brokeš došťouchal puk ve 35. minutě za záda exvrchlabského Jelínka potřetí, bylo v aréně hodně veselo. Krátce před tím navíc Jirka Půhoný orazítkoval horní tyčku!

Co čert nechtěl, hosté stejně jako v první třetině podnikli brejk a tentokrát se gólově prosadili 12 vteřin před klaksonem – 3:2.

Závěrečná dvacetiminutovka se znovu pro Dvůr vyvíjela dobře. V její polovině na 4:2 po pěkné přihrávce Petiry zvýšil Patrik Fořt a zanedlouho div nepřepůlil tyčku Půhoný. Zanedlouho se ale hosté znovu přiblížili na rozdíl jediného gólu a drama teprve mělo přijít.

Srovnat mohl Pulec, pak hru rozkouskovala řada vyloučení, když hlavně to Petirovo zvedlo všechny diváky ze sedaček.

Hromový pískot a následná Michalova reakce sudího vyprovokovaly i k osobnímu trestu a Jablonečtí bojovníci situace na ledě využili k vyrovnání Krejsou na 4:4.

Potřetí v sezoně se tak šlo při měření sil obou soupeřů do prodloužení. Hokej tři na tři diváky musel bavit. Šance střídala šanci, oba celky mohly rozhodnout. Nakonec ale poslední domácí zápas Rodosu v základní části dospěl k samostatným nájezdům.

V nich jako by naši borci zapomněli na střelecké trápení. Kuba Hoskovec, Jirka Půhoný a pak i Dan Svoboda s přehledem proměnili a mrzet nás pak už nemusely ani nepovedené nájezdy Ježka s Brokešem. Dvůr vítězí za dva body a už ve středu zakončí základní část na ledě velkého rivala z Trutnova. Buďte u toho!

AKTUÁLNÍ TABULKA SKUPINY SEVER, JAK JI NABÍZÍ WWW.LIVESPORT.CZ

Fakta – branky a asistence: 5. Půhoný (Dušek), 23. Dušek (Půhoný), 35. Brokeš, 50. Fořt (Petira, Svoboda), rozhodující nájezd Svoboda – 20. Bouřil (Tržický), 40. Kačírek (Nezbeda, Pulec), 54. Bouřil (Tržický, Krejza), 59. Krejsa (Pavlů, Nezbeda). Rozhodčí: Kraval – Krátký, Ofsík. Vyloučení: 5:6, navíc Petira (DK) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 467. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 – 0:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Petira, M. Tondr, Matějíček, Mocek, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Ježek, Sedláček.

Další výsledky 44. kola: Nová Paka – Mostečtí Lvi 1:3, Bílina – Trutnov 6:1, Vrchlabí – Řisuty 5:3.

KOMPLETNÍ 44. KOLO V SOBOTU ZHODNOTIL I KRKONOŠSKÝ DENÍK

Program 45. kola – středa 4. března 18.00: Trutnov – Dvůr Králové nad Labem, Děčín – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Řisuty – Bílina.