Jediná branka ve Vrchlabí na body nestačila

Střeleckou pohodu z utkání na ledě Kobry Praha se nám do derby ve Vrchlabí přenést nepodařilo. V defenzivně laděném zápase domácí zvítězili 3:1. Utkání rozhodl nejproduktivnější hráč horalů Patrik Urban dvěma brankami v posledních deseti minutách. Jediný gól HC Rodos vstřelil Milan Valášek.

Zatímco první dvě derby s Vrchlabím nabídly devět a osm branek, středeční utkání bylo na góly i šance o poznání skromnější. Duel začal z obou stran ve volnějším tempu, diváky probudil až v 11. minutě domácí Tomáš Bláha, který poprvé překonal Josefa Čápa – 1:0.

Také ve druhé třetině se oba týmy soustředily hlavně na obranu. Velkou šanci měl domácí Oppelt, na druhé straně byl blízko brance David Hrazdira, jeho střela orazítkovala jen tyčku. Od brankové konstrukce se odrazil také pokus vrchlabského Jirků.

Do poslední části jsme vstoupili aktivněji. Jelínek musel vytáhnout dobrý zákrok při střele Kuby Kmoška. Ve 44. minutě jsme se dočkali srovnání. Po výborné práci Jakuba Luštince skóroval téměř do prázdné branky Milan Valášek. Zaznamenal třináctý gól v sezoně.

Vítězství domácích zařídil nejproduktivnější vrchlabský hráč Patrik Urban. V 50. minutě nejprve poslal svůj tým do těsného vedení a o sedm minut později propálil Čápa v přesilovce. Dobrou obranou nám domácí v závěru nedali šanci utkání ještě zdramatizovat.

S Vrchlabím jsme prohráli podruhé v sezoně. Horalé potvrdili dobrou formu z posledních zápasů, zvítězili počtvrté v řadě. V tabulce zůstáváme na 8. místě, devátá Bílina se k nám však přiblížila na jediný bod. V Trutnově sice vedla už 3:0, náskok ale promarnila a prohrála v prodloužení. Právě Trutnov bude naším dalším soupeřem. S draky změříme síly v sobotu od 17 hodin.

HC VRCHLABÍ - HC RODOS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly a asistence: 11. Bláha (Jirků, Oppelt), 50. Urban (Matějíček, Niko), 57. Urban (Jirků) – 44. Valášek (Petira, Luštinec). Vyloučení: 1:3. Využití přesilovek: 1:0. Diváci: 1014. Sestava Dvora: Čáp – Vitebský, Antonov, Hamerský (C), Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Věděli jsme, že pokud chceme ve Vrchlabí získat body, musíme hrát dobře do obrany a nedovolit domácím, aby nám utekli o více branek. Myslím, že se nám to celkem dařilo. Na můj vkus jsme byli v první třetině trochu moc zakřiknutí, pak se náš výkon začal zlepšovat. Paradoxně ve třetí třetině, kdy se nám povedlo vyrovnat a vypadalo to, že si nějaký bod odvezeme, jsme přestali být trpěliví a opustili hru, kterou jsme do té doby hráli. Bohužel jsme udělali dvě hrubky, za které nás domácí potrestali.

Trenér HC Vrchlabí Petr Hlaváč: Za posledních 14 dní jsme odehráli jeden zápas, vracejí se nám hráči po zranění. Byli jsme trochu nerozehraní. Začali jsme hrát zezadu a čekali na chyby soupeře. Nějaké šance nám hosté nabídli, ale po dvou třetinách jsme vedli jenom o jednu branku. To je vždy ošemetné. Po inkasované brance jsme byli pět minut trochu ze hry, pak jsme ale dali šťastný gól a nakonec se nám podařilo vyhrát. Jsme za to šťastní, protože to nebyl vůbec jednoduchý zápas.