Jičín tentokrát neměl šanci, o výhře 6:1 rozhodly přesilovky

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

Žádnou šanci jsme nedali v 21. kole předposlednímu Jičínu. O výhře 6:1 rozhodly perfektně sehrané přesilovky, ve kterých jsme se prosadili celkem čtyřikrát. Dvakrát skóroval Jakub Luštinec, tři finální přihrávky si připsal Honza Ježek. Výborné utkání odehrál brankář Pavel Škop.

Do utkání jsme nastoupili s několika změnami v sestavě. V brance dostal přednost Pavel Škop, zraněného beka Jaroslava Faltýnka nahradil Karel Laš, ve druhé formaci hrál místo Davida Vacka, jenž měl v nohách zápas za juniorku, Adam Szakal.

Hned v úvodu zápasu se nám naskytla přesilovka pět na tři, kterou po několika sekundách přesnou střelou z mezikruží zužitkoval Ondra Hamerský – 1:0. Dvorský kapitán měl prsty také ve druhé brance. Ve 13. minutě z vlastní třetiny rozehrál puk na rozjetého Honzu Ježka, který zpoza branky milimetrovou přihrávkou našel Jakuba Luštince, a ten, jak je jeho dobrým zvykem, trefil šibenici – 2:0. Za další minutu už to bylo 3:0. Martin Lelka vybídl ke skórování štírka Tomáše Rychteru, který podobně jako Luštinec nekompromisně zavěsil. Prosadil se ve druhém utkání v řadě.

Ve druhé třetině Jičín přitvrdil hru. Fauly do obličeje na Hamerského, Zmítka a Vitebského však rozhodčí nepotrestal. Hosté si vytvořili několik dobrých šancí, se všemi si poradil spolehlivě chytající Pavel Škop. Dvakrát mu pomohla tyčka. Čtvrtý úder Jičínu zasadil opět v přesilovce Dan Vosyka.

Závěrečnou část hry rozdrobila série vyloučení. Jičín měl v jednu chvíli na trestné lavici dokonce čtyři hráče. Patrik Fořt ve dvojnásobné přesilovce nechytatelnou střelou zápěstím zvyšoval na 5:0. V pokračující přesilovce pět na čtyři Jakub Luštinec opět projektilem do horního růžku přidal šestou branku. Byl to pro něj už jedenáctý gól v sedmém utkání po přestupu z Trutnova.

Pavel Škop přišel o první vychytanou nulu v sezoně až šest minut před koncem, kdy také hosté využili přesilovou hru. Po výhře nad Jičínem zůstáváme v tabulce na třetím místě. Jaroměř i Náchod dokázaly zápasy proti Třebechovicím a Novému Bydžovu nakonec otočit.

Ve středu 13. ledna otevřeme poslední čtvrtinu základní části krajské ligy doma proti Novému Městu nad Metují. Poslednímu týmu tabulky máme co vracet. Poslední vzájemný zápas jsme na jeho ledě prohráli 4:6. Utkání začíná tradičně v 18 hodin.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – HC JIČÍN 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly a asistence: 6. Hamerský (Ježek), 13. Luštinec (Ježek), 14. Rychtera (Lelka), 34. Vosyka (Polák), 51. Fořt (Vosyka, Polák), 52. Luštinec (Ježek) - 53. Žďárský. Vyloučení: 6:9 + Chaloupka, Kollman (oba Jičín) 10 minut OT. Využití přesilovek: 4:1. Diváci: 400. Sestava Dvora: Škop – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Vosyka, Laš, Vitebský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Rychtera.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Tomáš Topol: Jsem rád, že to takhle dopadlo. V kabině jsme si říkali, že bychom měli určovat tempo zápasu a nic nepodcenit. Měli jsme povinnost udělat tři body, je pro nás důležité udržet krok s druhou Jaroměří. Dařili se nám přesilovky, je vidět, že kluci to zjednodušili, více střílíme a cloníme před brankářem. Odehráli jsme velice dobrý zápas v obraně a Jičín jsme až na jeden zbytečný gól téměř k ničemu nepustili. Musím pochválit Pavla Škopa, který se na zápas dobře připravil.

Brankář Pavel Škop: Zápas v Novém Městě se mi nepovedl a chtěl jsem to proti Jičínu odčinit. Promluvil jsem si s trenérem a cítím od něj důvěru, což je pro mě důležité. Jsem rád, že se to dneska povedlo, i když dostat gól šest minut před koncem trochu mrzí. Zápas jsme jako tým dobře zvládli. Kluci mi pomohli, většinu střel jsem viděl, to se hned chytá líp.