„Konečně nám to tam napadalo,“ lebedil si po výhře nad Řisuty Jiří Půhoný

Obrázek uživatele HC Rodos

Dva dny uplynuly od našeho vítězství nad Středočechy z Řisut (6:2) a my se můžeme nejen za povedeným zápasem ohlédnout s jedním z jeho hrdinů. Výběr byl tentokrát snadný. Útočník JIŘÍ PŮHONÝ se na výsledku podílel dvěma brankami a stejným počtem gólových asistencí, s přehledem se pak zhostil i rozhovorů nejprve pro Krkonošský deník, pak i naše webové stránky.

Jirko, jak bys s odstupem dvou dnů zhodnotil zápas proti soupeři z Řisut? 

Myslím si, že jsme po celé utkání byli na ledě lepším týmem. Jsme hlavně rádi, že se nám konečně dařilo proměňovat šance a nastříleli jsme vyšší počet branek. Zároveň je dobře, že se nám před našimi fanoušky povedlo získat tři body.

Vy jste dali zapomenout na střelecká trápení z úvodu ledna. Znamená to, že se teď můžeme těšit na gólové hody?

Je fakt, že nám to tam v poslední době nepadalo. Šancí byla spousta, ale štěstí jsme v zakončení neměli. Teď to ale přišlo a už v první třetině jsme čtyřikrát skórovali. Bylo by super, kdybychom v tom pokračovali – všichni v to doufáme.

Trenér Malinský před utkáním hodně zamíchal složením útoků. Ten váš ale zůstal pohromadě. Jak se ti hraje s Dominikem Duškem a Kubou Hoskovcem?

S oběma se mi samozřejmě hraje dobře. Jsou to šikovní hokejisti a pro nás všechny je důležité, že si na ledě dokážeme vyhovět.

Celkově se letos ve Dvoře Králové sešel zajímavý kádr plný mladých hráčů, kteří nastupují vedle již zkušených mazáků. Jak se ti složení zamlouvá a jak se u nás vlastně cítíš?

Za sebe určitě mohu říct, že se mi v klubu líbí. Ve Dvoře Králové se cítím dobře a jsem i rád, že je tu dobrá parta. Složení kádru se měnilo i v průběhu sezony a pro nás je hlavně velká škoda, že jsme si na začátku nechali utéct hromadu bodů. Prohrávali jsme hodně rozdílem jediného gólu a ty body nám teď chybí.

Jak říkáš, spousta nových jmen se bohužel podepsala na nepovedeném vstupu do sezony. Než si to takzvaně „sedlo“, nabrali jsme v tabule pořádnou ztrátu. Umíš si představit, že by aktuální sestava hrála za Dvůr i v sezoně příští a měla tak možnost ukázat, co v ní doopravdy je? 

Určitě jo. Osobně bych se tomu rozhodně nebránil. Asi nejsem jediný, kdo si myslí, že máme na víc, než jsme předváděli v této sezoně.

Asi jsi i sám v posledních dnech zaznamenal dění okolo majitele klubu pana Teodoridise. Ten se navíc nechal slyšet, že váhá nad pokračováním v roli prezidenta klubu.

Nešlo si nevšimnout a samozřejmě i já tu situaci vnímám. Není to nic příjemného. Pan Teodoridis pro lední hokej ve městě dělá maximum a byla by velká škoda, kdyby v tom nepokračoval. Je teď na nás, abychom ve zbytku sezony udělali maximum pro co nejlepší výsledky a možná tím i pomohli pro jeho kladné rozhodování.

Teď vás čekají dva venkovní zápasy v arénách, ve kterých se Dvoru v minulosti dařilo. Věříš, že případným úspěchem v těchto duelech bychom ještě mohli zamotat bitvu o postupové čtvrté místo do play off?

Už to říkali kluci přede mnou a stejně tak já se budu opakovat. Dokud bude žít jakákoliv šance na postup do vyřazovacích bojů, budu věřit, že to dokážeme. Musíme jít zápas od zápasu, sbírat body a doufat, že navíc Trutnov s Nymburkem budou ztrácet.

Naši skupinu vedou hokejisté Vrchlabí. Co říkáš na jména, jaká tento klub před nedávnem posílila a těšíš se už na měření sil s Jaroslavem Bednářem či Hlinkou?

Předně musím říct, že taková jména jsou pro celou druhou ligu velkým zpestřením. Oba jsou to výborní hokejisté, kteří něco dokázali ať v naší extralize, NHL nebo reprezentaci. Zápas s Vrchlabím hrajeme na konci základní části a samozřejmě se na něj těším.

My dosud s tímto ambiciózním týmem sehráli tři zápasy a všechny jsme prohráli 3:4. Přitom pokaždé jsme byli blízko vítězství. Jak se tobě zamlouvají podkrkonošská derby. Vnímáš jejich zvýšenou prestiž?

Samozřejmě. Zatím na všechny podkrkonošská derby přišlo hodně lidí. Byly to vyhecované zápasy a divákům se musely líbit. S Vrchlabím jsme byli opravdu blízko, na kontě ale máme jediný bod. S Trutnovem jsme naopak dvakrát vyhráli.

Jak bys vlastně porovnal kvalitu druholigové skupiny Střed se skupinou Východ, v níž jsi hrál v loňském ročníku za Šumperk a vyhrál tam kanadské bodování?

Tak hlavně je každá sezona jiná. Naše skupina Střed je hodně vyrovnaná a hraje se tu bojovný hokej. Srovnání s Východem je těžké. Ještě loni tam hrály tři skoro plně profesionální týmy. Z mého pohledu se tam hraje trochu kombinačněji.

Ty jsi odchovancem pardubického hokeje, kde sis mimo jiné ještě v sezoně 2013/2014 zahrál play off proti Třinci a před třemi lety dva extraligové zápasy. Co říkáš na momentální situaci v klubu a trápí tě hodně postavení Dynama v tabulce?

Bohužel je smutné, jak to tam teď vypadá. Nedaří se výsledkově, ani o dění v klubu se moc pěkně nepíše. Já ale pevně věřím, že sezonu letos Pardubice ještě zachrání. Město i fanoušci si nejvyšší soutěž zaslouží.

Jinak jsi se ale narodil v Chocni, kde jsi zažil hokejové začátky. Je na to samozřejmě ještě hodně brzy, ale prozraď, kde bys jednou chtěl zakončit svoji kariéru? Bylo by to právě ve svém rodišti?

(úsměv) Tak to se omlouvám, ale nad tím jsem vážně ještě nikdy nepřemýšlel.  Na to je brzy. Uvidíme.

----------------------

Výkon Jiřího Půhoného očima trenéra Malinského: „Jirka v sobotním utkání předvedl velmi dobrý výkon. Víme dobře, že právě on je jedním z těch hráčů, kteří mají tým táhnout. Dal dva góly, na spoustu šancí přihrál. On dobře ví, že na můj vkus někdy nahrává až příliš často. Bavíme se o tom spolu, že bych u něho raději viděl více střelby. To ale nemění nic na tom, že tenhle zápas se mu povedl a já mu musím k výkonu pogratulovat.“

Zmiňovaný rozhovor pro Krkonošský deník si můžete přečíst ZDE!

Tags: