Kopřiva to zavřel. Rodos na úvod nenašel střelecký recept a těsně podlehl Letcům

Výsledkově nepovedený vstup do sezony mají za sebou hokejisté HC Rodos Dvůr Králvé nad Labem. Na domácím ledě svěřenci trenéra Jiřího Zörklera podlehli Letcům z Letňan 0:2, když o vítězství hostujícího celku rozhodla branka z 16. vteřiny závěrečné třetiny. Výhru pak Pražané jistily při power-play.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – HC Letci Letňany 0:2

Než samotný duel začal, rozloučil se domácí klub společně s diváky se zesnulým Ladislavem Lubinou. Odchovanec našeho klubu a královédvorský rodák v noci na úterý podlehl dlouhé a těžké nemoci, načež mu zimní stadion pod Hankovým domem věnoval minutu ticha, při níž mohli přítomní sledovat Lubinův dres vyvěšený ke stropu arény.

Na počest bývalého skvělého hokejisty, českého reprezentanta, vítěze extraligy a medailisty z mistrovství světa i zimních olympijských her chtěli domácí hráči zvítězit, proti dobře organizovanému soupeři se jim to však nepovedlo.

Od úvodních minut fanoušci sledovali rychlý hokej, při němž nechyběly ani gólové šance, na obou stranách ale hráli prim brankáři. V dvorské brance byl po celý zápas bezchybný Jaroslav Brázdil, na opačném pólu ledové plochy ničil rány soupeře extraligou ostřílený Miroslav Kopřiva.

Na něho si Dvoráci za celých 60 minut nepřišli ani jednou a duel tak rozhodla jediná pro hosty šťastná situace. V čase 40:16 vypálil ostrou ránu Letec Štěpán Turek, Brázdil puk mezi hráči nemohl postřehnout a kotouč se zastavil až za jeho zády.

To už na ledě chyběl útočník Milan Valášek, jenž po první třetině ze hry odešel pro zranění třísel.

Rodosáci i bez jeho pomoci (chyběli také Karlík s Bláhou) po inkasované brance vyvinuli ještě větší tlak, aby duel minimálně vyrovnali a dostali do prodloužení. Dění na ledě přiostřila i bitka Jirky Vašíčka, jenž ve férovém souboji vysvlékl z dresu Tadeáše Pejchala, osm minut před koncem si domácí aktivní hrou vynutili dokonce i dvojnásobnou přesilovku. Jenže při ní mužstvu štěstí scházelo. Puk v brance neskončil ani když se ve skrumáži motal kousek před brankovou čarou.

Kopřiva s pomocí spoluhráčů pochytal vše, co na něho šlo a zmar domácího celku dokonala trefa extrutnovského Kastnera, jenž při power-play 13 vteřin před závěrečnou sirénou trefil opuštěnou branku.

Fakta – branky a asistence: 41. Turek (Zedek), 60. Kastner. Rozhodčí: Kraval – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 3:5, navíc Vašíček – Pejchal oba 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 350. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Haas) – Vašíček, Voňka, Franc, Matějíček, Muška, Petira, M. Tondr – Hoskovec, J. Dvořák, J. Ježek – Luštinec, Havlas,Valášek – Půhoný, Moučka, M. Procházka – Vácha.

Další výsledky 1. kola: Mostečtí Lvi – Hronov 6:5, Bílina – Jablonec nad Nisou 5:6p, Nová Paka – Děčín 4:5.

Program 2. kola – středa 18.00: Hronov – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Mostečtí Lvi, Jablonec nad Nisou – Nová Paka, Děčín – Bílina.