Krakonoš nám chutná. Trutnovského rivala porážíme pošesté v řadě. Poprvé s nulou vzadu

Předčasné Vánoce. Dvorští hokejisté dnes svým věrným fanouškům nadělili parádní dárek, když na ledě trutnovského rivala vyhráli suverénně 6:0. Vítězný gól zaznamenal na konci úvodní části hry Honza Ježek. Rozhodující však stejně jako před třemi dny ve Slaném byla prostřední část hry. V ní Dvoráci soupeři opět nasázeli pět branek. Vynikající představení Rodosu vyšperkovala druhá nula Oty Jeschkeho v řadě. Novic ve dvorském brankovišti v zelenožlutých barvách ještě neinkasoval!

Sympatické gesto si na závěr povedeného večera (spíš odpoledne) připravili hráči s fanoušky po závěrečné děkovačce. Společný snímek a povzbudivý vzkaz mířil do trutnovské nemocnice za majitelem klubu Vasilem Teodoridisem.

HC BAK Trutnov – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 0:6

Dvoráci na led zeměpisně nejbližšího soupeře mířili s vědomím, že s Trutnovem posledních pět soubojů vyhráli. Motivací navíc byl fakt, že pokud přidají šestý zářez v řadě, posunou se před vánoční přestávkou na druhé místo tabulky druholigové skupiny Sever.

A povedlo se. Od úvodních minut byl Rodos aktivnějším týmem a brzy si vykoledoval dvě přesilové hry. Ani v jedné ale naši borci neudeřili a na gólovou radost si početný zástup fanoušků musel počkat do závěru úvodní periody.

Po akci druhého útoku si před branku perfektně sjel Honza Ježek a krkolomně dostal puk za záda gólmana Krofty. Domácí střídačka protestovala, že se ale kotouč dostal za brankovou čarou, měli jasno jak naši fanoušci, tak hlavně dobře postavený hlavní rozhodčí, jenž ani chvilku nezaváhal a branku uznal.

Draci se o vyrovnání snažili v nástupu do prostřední části hry. Pomoci jim měla první přesilová hra, ta ale jako by se stala klíčovým momentem celého zápasu. Dvoráci v ní totiž soupeři absolutně nic nedovolili a sami jako by získali pevnou půdu pod nohama. Krátce poté, co se Michal Petira vrátil na led, utrhla se na modré čáře dvojice Brokeš – Hrazdira. Prvně jmenovaný ukázkovou zadovkou nabíjel, Hrazda pečlivě zakončoval – 0:2.

Svěřence kouče Malinského druhá branka ohromně navnadila a už za necelé dvě minuty jsme se radovali znovu. Asistoval tentokrát Kuba Hoskovec, přesně střílel Dominik Dušek. Aby toho pro Trutnov nebylo málo, v čase 29:41 sehrála parádní „tréninkové“ bago trojice Ježek – Luštinec – Havlas a střelec posledních týdnů suverénně zakončil – 0:4.

V ochozech trutnovského stadionu by se rozdíl v naladě fanoušků dal krájet. Zatímco někteří domácí příznivci opouštěli ochozy, v pěkně zaplněném kotli Rodosu bylo veselo. Náladu jsme si před druhou sirénou vylepšili ještě dvakrát. Ve 38. minutě svůj další gól v utkání přidal Dominik Dušek, 68 vteřin po něm zvyšoval na 0:6 přesně umístěnou ranou Kuba Luštinec.

ZÁPASOVÝ REPORT JSME MOHLI SLEDOVAT NA WWW.ONLAJNY.COM

V závěrečné dvacetiminutovce už si Dvoráci především hlídali vydobytý náskok. Umění musel několikrát předvést extrutnovský Oto Jeschke, a jelikož jej domácí ani jednou překonat nedokázali, mohl si vybojovat druhé čisté konto v řadě. Od příchodu do našeho klubu tento gólman ani jednou neinkasoval. Příležitost prodloužit fantastickou sérii možná dostane až v sobotu 4. ledna, kdy naši hokejisté přivítají soupeře z Děčína.

Do té doby si můžeme užívat nejdelší sezonní pauzu. Během ní Rodos vytrvá na druhé příčce tabulky, o čemž ostatně pohovořil pokřik spokojených příznivců „Tak jsme druhý, no a cóó...“

VESELÉ VÁNOCE PŘÁTELÉ A PO NOVÉM ROCE NA VIDĚNOU!

Fakta – branky a asistence: 18. Ježek (Havlas, Luštinec), 27. Hrazdira (Brokeš), 29. Dušek (Hoskovec), 30. Havlas (Luštinec, Ježek), 38. Dušek (Mocek, Hoskovec), 39. Luštinec (Karlík, Havlas). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 815. Třetiny: 0:1, 0:5, 0:0.

HC BAK Trutnov: Krofta (Horáček) – Kynčl, Leder, Junek, Vácha, D. Jirásek, Suk, Višňák, Klust – Fedulov, Janoušek, Kubinčák – F. Jirásek, Planý, Bucek – Krsek, Škvrně, Poul – Tatar .

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Janský) – Tondr, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek – Fořt, Hrazdira, Brokeš – Luštinec, Havlas, Ježek – Dušek, Hoskovec, Šedivý.

„Děkuji všem dvorským fanouškům a fanynkám.
Zároveň a samozřejmě i samotným hráčům.
Udělali jste mi velikou radost! Všem vám přeji krásné Vánoce“

Vzkaz Vasila Teodoridise...

VÁŽNĚ JSME DRUZÍ. NA WWW.LIVESPORT.CZ SE SAMI MŮŽETE PŘESVĚDČIT!

Ondřej Poul, asistent trenéra HC BAK Trutnov: „Hodnocení utkání je tentokrát jednoduché. Svojí nedůsledností a lehkovážností jsme soupeři ulehčili práci. Hosté si výhru zasloužili. Speciální gratulaci posíláme do nemocnice Vasilovi a doufáme, aby se brzo uzdravil.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Úvodní minuty byly z naší strany pomalejší. Domácí dobře bruslili, my se do tempa dostávali stěží. Důležitý pro nás byl první gól. Druhá třetina se nám povedla. Bruslařsky, ale i střelecky. Myslel jsem, že v aktivitě budeme pokračovat i v závěrečné periodě, ale už spíš šlo o to zápas důstojně dohrát. Hráčům za předvedený výkon děkuji a samozřejmě mě těší i nula vzadu. Při té ofenzivní euforii tam měl Ota několik těžkých zákroků a čisté konto si vybojoval. Zároveň jsme potěšili majitele klubu pana Teodoridise a společný vzkaz po konci utkání mu snad udělal radost. Přejeme mu brzké uzdravení.“

Dnes od 18 hodin se hraje: Děčín – Vrchlabí 3:6, Jablonec nad Nisou – Nová Paka 4:3, Řisuty – Bílina 9:3.

V tomto roce zbývá odehrát – sobota 28. 12., 16.00: Trutnov – Nová Paka.