Letos chci ligu vyhrát! Majitel klubu Vasil Teodoridis prozradil ambice mužstva

Obrázek uživatele HC Rodos

Za necelé tři měsíce vstoupí hokejisté Dvora Králové nad Labem do již čtvrté druholigové sezony v řadě a jak se zdá, ve skupině Sever budou mít jen ty nejvyšší cíle.

Naznačil to v rozhovoru pro zástupce Fanclubu HC Rodos majitel klubu VASIL TEODORIDIS (na snímku). Ten se nechal slyšet, že po přechodu vrchlabského rivala do Chance ligy, by rád s naším týmem v nové sezoně atakoval vedoucí příčku. Majitele HC Rodos zpovídal Miroslav Kříž.

VIDEOROZHOVOR S PREZIDENTEM KLUBU NAJDETE ZDE!

Otázek na klubového bosse bylo více a tak si pojďme některé odpovědi připomenout.

Loni jsme se mohli opřít o opravdu pevnou defenzívu. Ze stabilních členů sestavy odešel vlastně jen Petr Mocek. Bude tento poctivý hokejista hodně chybět?

„Petr je výborný hráč a samozřejmě bude hodně chybět. Jak ale vidíte, nahradil jsem jej Jirkou Vašíčkem. Jde o bojovníka, ale i obětavého hráče. Pevně věřím, že půjde o minimálně stejně kvalitní náhradu.“

Náš rival z Vrchlabí je už prvoligový. Řada našich fanoušků mu jistě v Chance lize bude přát. Neplánujete v sezoně nějaký přípravný zápas s tímto mužstvem, které vždy dokázalo zaplnit náš stadion?

„Přemýšleli jsme o tom, ale neměli jsme jistotu, že budeme mít led. Když se to rozhodlo, Vrchlabí už soupeře mělo zajištěné. Uvidíme, možná se nám podaří dohodnout zápas na vánoce. Určitě to budeme zkoušet.“

Nechybělo mnoho a s Vrchlabím jsme v nové sezoně mohli spolupracovat. Není tajemstvím, že jste byl rivalem osloven. Podle čeho jste se rozhodoval nabídku nepřijmout?
„Rozhodl jsem se rychle a jasně. Vrchlabí mi dalo seriózní nabídku. Ta ale obnášela, že ve Dvoře by mělo působit až 14 vrchlabských hráčů. Já si však myslím, že bych nedokázal propustit klky, kteří se mnou bojovali za Dvůr a někam to s námi za těch šest let dotáhli. Dá se tedy říct, že jsem nabídku smetl ze stolu. I tak doufám, že s Vrchlabím zůstaneme kamarádi, ale bohužel tento typ spolupráce by se mi nelíbil.“

Trutnov vcelku výrazně posílil. Hlavně do útoku. Bude vám hodně záležet na výsledcích vzájemných duelů nového ročníku?

„To je samozřejmost. Na souboje s Trutnovem, Vrchlabí čí Novou Pakou bývá vždy zaplněný stadion. Budeme bojovat, abychom v těchto prestižních soubojích vyhráli.“

Vy jako osoba Vasil Teodoridis a firma RODOS V+J již několik let významně finančně podporujete dvorský hokej, který se za těch pár roků dostal z nejnižších krajských pater až na špičku druhé ligy. Změnilo se podle vás ze strany Dvoráků vnímání vaší firmy? Vědí teď o vašich službách a využívají je víc?

„Je to těžké. Nemyslím si, že by k nám jezdili právě lidé, kteří chodí na hokej. Spíš k nám jezdí cizí lidé. Myslím si, že firma je dobrá a trochu mám na srdci, že jejích služeb Dvoráci až tolik nevyužívají.

Dostalo se také na dotazy fanoušků a zde přinášíme jak jejich znění, tak odpovědi majitele našeho klubu.

Pepa Darvaš: Jak se vám daří a jak je vám po zdravotní stránce?

„Jsem po dvou operacích a nyní se snažím sportovat. Jsou tam ale pořád nějaké bolesti. Čekám, že bych měl jít 17. července do lázní a doufám, že se tam můj stav zlepší.“

Radek Odl: Kolik sponzorů jste před novou sezonou oslovil a kolik jich přislíbilo dvorský hokej sponzorovat?

„Bojuji s tím. Sponzorů jsem oslovil hodně. Samozřejmě nějaká krize momentálně je. Někteří odmítají sponzorovat, jiní dávají polovinu toho, co dávali dříve. Někteří říkají, že nám přispějí zase až příště. Já pochopitelně některým lidem ani nevolám, jelikož vím, že dva měsíce stáli. Je to takové otevřené. Přesto se snažím a děkuji všem za podporu našeho klubu.“

ČTĚTE ZDE: ROZHOVOR S OBRÁNCEM LUKÁŠEM KARLÍKEM

Jan Moravec a Jiří Vejnar: Přijdou nějaké posily? Jaké bude mít klub ambice?

„Víte, já když něco dělám, vždycky chci, aby z toho něco bylo. Loni jsme skončili druzí. Nyní budeme mít ty nejvyšší ambice. Ať si v těchto slovech každý představí, co pro letošek zamýšlím. A posily? Budou, ale rád bych to ještě nechal pod pokličkou. Teprve se uzavírá první liga. Budu rád, když fanoušci ještě chvilku počkají, už brzy ale se jmény posil vyjdu ven.“

Filip Urban: Chcete letos vyhrát ligu?

„Ano! Asi to všechny zaskočí, ale odpověď je ano. Proto ten hokej dělám. Z krajské ligy jsme se dostali do druhé ligy, loni nás zastavil koronavirus. Nyní přichází čas, kdy to zkusíme dotáhnout na vrchol.“

Radek Odl: Povídá se o sporech ohledně B týmu. Údajně se jeho vzniku bráníte. Pokud je tomu tak, vysvětlíte nám proč?

„To se dá jednoduše vysvětlit. Jsou peníze na děti a peníze na dospělé. Já jsem také pro vznik B mužstva. Ale řekl jsem lidem, kteří B tým chtějí, ať mi ukáží, kde vezmou na béčko peníze. Zatím mi to nikdo nedokázal říct. Nedovolím, aby se peníze pro B mužstvo braly s peněz, které jsou určené mládeži a dětem.“

Dominik Belák: Plánujete nějakou rekonstrukci stadionu? Kdy se u nás začne hrát?  

„Rekonstrukce stadionu se neplánuje. Led bychom měli mít k dispozici od 15. srpna. Přípravných utkání bude celkem pět a mistrovská premiéra nás čeká v sobotu 19. září, kdy doma přivítáme Mostecké Lvy. Hned na to vyrazíme k prvnímu derby do Trutnova.“

Emil Pokorný: Naplníme letos náš zimák?  

„To by bylo moje velké přání. Nezáleží to však na mě, nýbrž na vás dvorských fanoušcích. Já každopádně všechny na nový ročník zvu a budu rád, když se na našem zimním stadionu uvidíme.“

Radka Dubecká: Proč už se na ten hokej nevykašlete, když jste nemocný a stejně vám pořád někdo hází klacky pod nohy?

„To je těžká otázka. Když něco děláte, nemůžete myslet na to, na jaké narážíte lidi. Někdo vám přeje, někdo zase nepřeje. S nemocí je to těžké, ale člověk musí něco dělat. Já mám hokej rád a chci to ještě rok zkusit. Pevně věřím, že vše bude klapat a všichni budeme spokojení.“

Tags: