Martin Tondr před Kobrou: „Pro nás nic jiného než zisk tří bodů neexistuje!“

Obrázek uživatele HC Rodos

Byl velkou postavou posledního našeho zápasu. Obránce MARTIN TONDR se ve středečním derby na ledě Trutnova nejprve asistencí podílel na vyrovnání z hole Kuby Hoskovce, aby pak v páté minutě prodloužení vystřelil svému týmu důležitý druhý bod.

Jedenatřicetiletý borec nejen, že se ještě ohlédl za posledním duelem, také prozradil, jaký cíl má HC Rodos v sobotní důležité bitvě s pražskou Kobrou.

Martine, poslední utkání v Trutnově se pro nás zpočátku nevyvíjelo dobře. Ač jste rozhodně nebyli horším týmem, prohrávali jste dlouho 0:1. Jak moc to bylo svazující?

Jak říkáte, nepříjemné to pro nás bylo. Hlavně proto, že jsme měli dle mého názoru daleko více ze hry, ale nedokázali jsme pořádně trefit branku. Šance tam sice nějaké byly, pořád nám to tam ale ne a ne padnout.

Vám se v posledních zápasech ne úplně daří střelecky, na druhou stranu se co do počtu inkasovaných branek bilance hodně zlepšila. Čím to?

Je fakt, že jsme se trochu víc zaměřili na obranu. Zároveň nám hodně pomáhá gólman. Čapíno asi pod stromečkem našel pořádnou formu, protože nás svými výkony drží. Lze si jen přát, aby mu to vydrželo co nejdéle.

Vy jste zápas v Trutnově rozhodli v prodloužení a byl to právě váš gól, který utkání ukončil. Jak popsat vítěznou branku? Přece jen při hře tří proti třem tam bylo hodně prostoru.

No z toho já jsem byl až překvapenej (úsměv). Trutnovští hráči mi pořád ustupovali, tak jsem to klasicky vzal na sebe a naštěstí to vyšlo. Ten gól byl důležitý a my díky němu mohli slavit vítězství.

A vítězství je to opravdu cenné. Díky němu jste se zase trochu přiblížili vysněné čtvrté příčce.

Samozřejmě, kdo tabulku sleduje a umí počítat, ten ví, že naděje tam pořád je. Jak už v předchozím rozhovoru říkal Patrik Fořt, pro nás je už teď každý zápas jako play off. Do každého utkání jdeme s cílem urvat body a rozhodně myslíme na postup. Možná nakonec rozhodne přímý souboj s Nymburkem.

Ještě než ale k tomuto utkání dojde, máte teď před sebou sobotní bitvu s pražskou Kobrou. Ta je na tom podobně, také ve skupině Sever za čtvrtým místem zaostává. Jaký čekáte zápas?

Situace Kobry je sice podobná, ale pro nás nic jiného než zisk tří bodů neexistuje. Hrajeme před našimi fanoušky a ty nechceme zklamat. Pak nás navíc čeká těžký souboj na ledě Sokolova, takže by bylo dobré navázat na derby v Trutnově a zvítězit.

Když bychom se ještě měli vrátit k utkání v Trutnově, pak vám jistě udělala radost skvělá podpora dvorských fanoušků. Přijelo jich totiž opravdu hodně. A byli slyšet!

Tohle je neskutečný. Pohled na tribuny byl skvělý, viděli jsme, kolik dvorských příznivců přijelo a já jen zírám. Oni nám jezdí fandit pravidelně, ale tady při derby jich byl obrovský počet a všem za to děkujeme. Nemohlo být nic lepšího než s nimi společně slavit vítězství.

Vy jste se na výhře podílel gólem a přihrávkou. Jste spokojen se svým dosavadním bodovým příspěvkem v sezoně?

Ne že bych statistiky nesledoval, ale důležitější je pro mě výkon a výsledek celého týmu. Když se mi podaří k tomu přidat i nějaký ten kanadský bod, beru to jen jako třešničku na dortu.

Program sobotního 31. kola II. ligy - 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Kobra Praha, Nymburk – Bílina, Letňany – Sokolov. 17.07: Kolín – Řisuty. 18.00: Trutnov – Klatovy, Vrchlabí – Děčín, Jablonec nad Nisou – Most.

 

Tags: