Milan Valášek do Nymburka jede pro 20. gól. „Chceme jim to play off zkomplikovat,“ hlásí

Obrázek uživatele HC Rodos

Nejlepším střelcem našeho týmu byl ve druhé lize loni a nejlepším střelcem HC Rodos je i v tomto ročníku. MILAN VALÁŠEK (na snímku) patří v celostátní soutěži k tahounům Dvora Králové nad Labem a před dnešním 39. kolem je také zatím posledním hráčem, který se za náš tým zapsal do střeleckých statistik.

Stalo se tak v sobotním utkání proti Mosteckým Lvům, kdy v čase 59:18 trefou do prázdné branky zvyšoval na konečných 5:2. Šestadvacetiletý útočník v seniorském věku oblékal mimo jiné dresy Hradce Králové, Kolína a Litoměřic, aby se nyní slušně zabydlel v Podkrkonoší.

Milane, v zatím posledním utkání jste doma přehráli Mostecké Lvi výsledkem 5:2. Byla v utkání rozhodující pasáž na konci první třetiny, kdy jste vstřelili dvě branky?

Myslím si, že určitě. Nám se po nějaké dobré práci a kvalitní hře do obrany povedlo dát dva góly. To rozhodlo o tom, že jsme nakročili za třemi body a zaslouženým vítězstvím.

Definitivu našemu vítězství přesto dala až soupeřova power-play a tvůj gól na 5:2. Čím to, že se hosté dokázali za stavu 4:0 vrátit do zápasu?

Tak bylo tam na naší straně několik zbytečných vyloučení. Asi není potřeba hodnotit výroky rozhodčích, každý ať si udělá obrázek sám. My jsme se ale při časté hře v oslabení dostali pod tlak a soupeř dokázal vstřelit dva góly. Výsledek byl pak vyrovnanější, ale blíž než dvoubrankový rozdíl se hosté nedostali.

REFERÁT Z UTKÁNÍ DVORA KRÁLOVÉ PROTI MOSTU (5:2) NAJDETE ZDE!

Vám se proti soupeřům ze skupiny Sever v sezoně dařilo. Cítíte, že druhá skupina letos byla kvalitativně slabší?

Já si to nemyslím. Sice se naší skupině říkalo „skupina smrti“, ale podle mě se v obou dvou dalo hrát s každým. Určitě jsme byli schopni porazit každého.

Tak jako tak nám letos účast v play off utekla. Je to velké zklamání? Co podle tebe o neúspěchu rozhodlo?

Samozřejmě je to pro mě velké zklamání. Každý hokejista chce vyhrávat a tahle soutěž se hraje hlavně proto, abyste si zahráli play off. Bohužel tady se nově poskládal skoro celý tým, přišlo hodně kluků a nezachytili jsme úvod sezony. Zlomových bylo asi těch prvních sedm utkání v sezoně, kdy jsme všechny prohráli a získali jen dva body. Mít lepší start, určitě by se nám hrálo líp.

Vy jste přitom v úvodu sezony hráli dobře, ale v závěrech zápasů ztráceli takřka jisté body…

Takových byla opravdu spousta zápasů, ztráceli jsme je v posledních pěti minutách. Vedli jsme někdy o dvě, jindy dokonce o tři branky. Do dneška si nedokážu vysvětlit, jak jsme ta utkání mohli ještě prohrát. Je to škoda a vážně nás mrzí, že jsme to play off ještě nedokázali dohnat.

Kádr, který dalo vedení klubu dohromady, se ale zdál být na začátku sezony velmi kvalitní. Souhlasíte?

Jo, tak na papíře, když člověk viděl ta jména, i to, co má kdo a kde odehrané, tak to vypadalo super. Bohužel ale pak reálné výsledky byly jiné. Ač jsme hráli vcelku slušný hokej, body jsme za to nedostávali.

Ty sám jsi ve druhé lize loni nastřílel dvacet branek, letos jich coby nejlepší střelec týmu máš na kontě 19. Padne dvacítka už dnes v Nymburku?

Určitě bych byl rád, ale hlavně by mě potěšilo, kdyby jakákoliv branka nebo asistence pomohla k zisku tří bodů.

MILAN VALÁŠEK V DRESU HC RODOS (čerpáno z eliteprospects.com)

  • 2017/2018 - 35 utkání, 20 branek, 11 asistencí, 31 bodů
  • PLAY OFF - 4 utkání, 2 branky, 1 asistence, 3 body
  • 2018/2019 - 30 utkání, 19 branek, 8 asistencí, 27 bodů

Ještě před časem to vypadalo, že právě přes Nymburk by ještě mohla vést cesta do play off. Středočeši ale nastartovali nepřekonatelnou vítěznou sérii. Čekal jsi od nich něco podobného?

Oni hrají takový nepříjemný hokej. Hrají to hodně na brejky a hlavně u nich v Nymburce se hraje hodně těžko. Je tam takové zvláštní prostředí. Upřímně ale musím potvrdit, že jsem takovou sérii od nich nečekal. Čekal jsem ji spíš od nás, ale bohužel se to nepovedlo.

KOMPLETNÍ PŘEHLED VÝSLEDKŮ NAŠEHO MUŽSTVA NA WWW.LIVESPORT.CZ 

Máte dnes o to větší motivaci dokázat, že kvalitou za Nymburkem nijak nezaostáváte?

Jo, pokusíme se. My se rozhodně budeme snažit vyhrát a pokusíme se jim tu cestu do play off zkomplikovat. Když už se tam sami nedostaneme, tak ať to nemají tak jednoduché.

Ty ses ve Dvoře Králové slušně zabydlel, bydlíš nedaleko, v týmu máš neotřesitelnou pozici. Uvidíme Milana Valáška v dresu Rodosu i v příští sezoně nebo je na to ještě příliš brzy?

Já si myslím, že je na to opravdu příliš brzy. Tahle sezona nebyla pro mě ani pro nikoho dalšího v klubu jednoduchá. Uvidíme, co přinesou další dny, ať už ty nejbližší nebo ty po sezoně.

Druhá liga není úplně profesionální soutěž a řada hokejistů při hokeji i pracuje. Jak ty to máš se zaměstnáním a skloubením práce s hokejem?

Pravda je taková, že druhá liga bez práce nejde. Samozřejmě zvládat hokej a ještě k tomu vlastní zaměstnání, to není jednoduché. Já ve Dvoře Králové pomáhám a pracuji ve firmě, která se zabývá opravou, servisem a prodejem malých stavebních strojů. Důležité pro mě je, že ohledně hokeje se mi vedení firmy snaží vyjít vstříc.

Když bych měl na závěr rozhovoru odbočit od druhé ligy a našeho týmu. Komu fandíš v extralize a kdo se podle tebe letos dočká mistrovského titulu?

Extraligu trochu sleduji. Když je čas, rád se na některé zápasy podívám. Že bych měl ale nějakého favorita, to úplně nemám. Nejvíc se mi ale líbí hra Liberce, takže by to právě oni mohli dotáhnout k titulu. Zapomenout nelze na brněnskou Kometu, která vyřazovací část hrát umí a závěry sezony jí jdou.

Tags: