Mostecké Lvy zkrotily tři góly rámující první přestávku. Pojistka přišla při power-play

Dvorští hokejisté si ve 38. kole vcelku s přehledem poradili s nájezdníky ze severočeského Mostu, které porazili výsledkem 5:2. Svěřenci trenéra Jiřího Malinského tak soupeři oplatili porážku 3:6 z jeho ledu a v sezoně si připsali jedenácté tříbodové vítězství.

Základ výhře Rodos položil v závěru první a na začátku druhé třetiny. Nejprve se dvěma góly v rozmezí 73 vteřin prosadili Jirka Půhoný s Patrikem Fořtem, prvně jmenovaný pak ve 22. minutě zvyšoval už na 3:0. Když Dvůr v polovině utkání po střele Dominika Duška vedl už čtyřbrankovým rozdílem, bylo o vítězi rozhodnuto.

Ve zbytku zápasu sice tempo hry mírně opadlo, čehož hosté využili ke snížení na 4:2. V úplném závěru duelu se pak ale Mostečtí odhodlali ke hře bez brankáře a střelou do prázdné branky upravil na konečných 5:2 Milan Valášek.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi 5:2

Fakta – branky asistence: 18. Půhoný (Hoskovec, Dušek), 19. Fořt (Ježek), 22. Půhoný (Hoskovec), 29. Dušek (Půhoný, Tondr), 60. Valášek (Matějíček) – 33. Mical (Smolka), 58. Havlůj (Bakrlík, Přeučil). Rozhodčí: Markovský – Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 465. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský - Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Faltys, Oliva - Sedláček, Ježek, Fořt - Valášek, Havlas, Luštinec - Půhoný, Hoskovec, Dušek -  Machač, Šedivý.

Čtvrté vítězství z posledních pěti utkání! Naši hokejisté letos sice loňskou účast ve vyřazovací části druhé ligy nezopakují, sezonu se ale snaží dohrát se ctí. Potvrdil to i výkon mužstva proti soupeři z Mostu. Už v první třetině měl Rodos velkou převahu (poměr střel 16:3!), kterou korunoval dvěma góly do šatny. Nejprve se po kombinaci celého útoku prosadil náš nejproduktivnější hráč Jirka Půhoný, o chvíli později jej napodobil Patrik Fořt - 2:0.

Jak jsme zakončili periodu první, tak jsme vstoupili do druhé. „Puhas“ se prosadil už ve druhé minutě a na 4:0 zvyšoval krátce před uplynutím poloviny zápasu Dominik Dušek. Až za tohoto stavu Dvoráci mírně ubrali na plynu a výsledkem byl nejprve čestný úspěch Mostu, který zařídil Mical.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej plný osobních soubojů. Diváky i některé hráče znervózňovaly sporné výroky sudích, z čehož pramenily i ostré výměny názorů okořeněné pěstnímii souboji. Na konečném tříbrankovém rozdílu ve skóre to ale nic nezměnilo. Hosté nejprve využili přesilovku, v poslední minutě ale na 5:2 střelou do prázdné branky upravil Milan Valášek.

Opět povedenou fotogalerii Miloslava Knapa z utkání najdete ZDE!

V dalším kole nás již tuto středu čeká výjezd na led Nymburka. Ještě před pár týdny jsme věřili, že půjde o pomyslný zápas roku, ve kterém by se třeba mohlo i rozhodovat o čtvrtém postupujícím do play off. Dnes je ale vše jinak. Na aktuálně třetí Středočechy čtyři kola před koncem ztrácíme propastných 17 bodů a právě v souboji s námi bude mít Nymburk příležitost definitivně stvrdit zasloužený postup.

Další výsledky 38. kola skupin Střed/Sever: Vrchlabí – Řisuty 15:0, Trutnov – Bílina 6:5, Nymburk – Kobra Praha 5:4p, Jablonec nad Nisou – Sokolov 3:7, Kolín – Klatovy 3:6, Letňany – Děčín 3:13.

Aktuální tabulky všech skupin druhé ligy najdete ZDE!

Program 39. kola skupiny Střed - středa 18.00: Nymburk – Dvůr Králové nad Labem, Jablonec nad Nisou – Trutnov, Kolín – Letňany. Vrchlabí má volno.