Na dvě porážky s Novou Pakou zapomenuto. Cestu za vítězstvím režíroval Brokeš

Poslední dva zápasy s nováčkem z Nové Paky Rodos na přelomu nového roku prohrál. Nejprve doma 1:2, pak v hale soupeře 2:3 po nájezdech.

O tom, že bilance vzájemných utkání bude i proti Bruslařům nakloněna Rodosu, rozhodl poslední pátý zápas základní části. Dvoráci v něm zeměpisně blízkého souseda přehráli 4:1. Zasloužené vítězství podpořil čtyřmi góly elitní útok Rodosu. Dvě branky a dvě asistence zaznamenal Tomáš Brokeš, gól a dvě přihrávky si připsal Daniel Svoboda a s bilancí 1+1 opouštěl hokejové pódium Patrik Fořt.

Naši hokejisté bodovali v desátém utkání v řadě, poosmé za sebou navíc vyhráli. Postupně porazili všechny soupeře ze skupiny Sever a bodové konto zaokrouhlili na fantastickou osmdesátku!

Utkání sledovala skvělá návštěva 579 diváků, mezi nimiž tentokrát ze zdravotních důvodů chyběl majitel klubu Vasil Teodoridis.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – BK Nová Paka 4:1

Oba soupeři šli do zápasu s vědomím, že o jejich osudu v základní části je již jasno. Novopačtí se s vidinou play off dávno rozloučili, Rodos má již zajištěnou účast v semifinále. Že by ale východočeské derby nudilo, to rozhodně ne.

STRUČNĚ KOMENTOVANÝ PŘENOS TRADIČNĚ NABÍDL PORTÁL WWW.ONLAJNY.CZ

I když, první třetina byla z těch slabších, které jsme letos na našem zimním stadionu viděli. Hosté šli brzy do vedení po trefě Tomáše Půlpána, kterou Pepa Čáp zaregistroval až za svými zády. Náskok Bruslaři drželi déle než deset minut. Pak se ale faulem provinil Bezděk a úvodní přesilovou hru využil po pouhých deseti vteřinách Tomáš Brokeš.

Po vyrovnávacím gólu uběhlo jen 148 sekund a v kotli dvorských fanoušků bylo podruhé veselo. Znovu za to mohl první domácí útok a opět byl na konci akce Brokeš, jemuž pěknou přihrávkou asistoval Dan Svoboda – 2:1.

Prostřední část nabídla zprvu snahu hostujícího mužstva o vyrovnání. Šance byly, třeba tutovka Malíka hodně vyděsila v té chvíli bezmocného Čapína. Novopacký útočník ale naštěstí zamířil mimo opuštěnou klec a gól tak přišel na straně druhé. Nejprve na sebe upozornil povedeným slalomem navrátilec do sestavy Martin Tondr, jenž kličkovanou mezi trojicí protihráčů zakončil dělovkou mimo. V čase 38:25 Brokeš před modrou čárou krásně předal puk Fořtovi, ten akci vyšperkoval přihrávkou na Daniela Svobodu a jeho rána pod víko byla dokonalá – 3:1.

Vcelku slušně hrané derby nabídlo na každé straně tři vyloučené hráče, jednou ujely nervy Aleši Půlpánovi, jehož protesty na konci druhé dvacetiminutovky ocenil arbitr panenkou. Když hrál Dvůr druhou přesilovou hru, dokázal ji ve 49. minutě využít. Do úniku dva na jednou se dostal Tomáš Brokeš. Hattrick? Kdepak. Hráč večera nehamounil, před gólmanem Vackem ještě nezištně přihrál Fořtovi a Patrik snadno zvýšil náskok Rodosu na tříbrankový.

Výsledkem 4:1 zápas skončil. I proto, že třetí přesilovku v utkání jsme již nevyužili. Nejblíž gólu při ní byl Lukáš Karlík, jenž parádní ťukes s Luštincem a Matějíčkem zakončil ranou přímo do Vacka.

Závěrečný potlesk spokojeného publika značil, že Dvoráci své příznivce i tentokrát pobavili a hlavně potěšili dalšími třemi body. Ve zbytku základní části zbývá svěřencům kouče Malinského odehrát duely v Mostu, doma s Jabloncem a na závěr derby v Trutnově.

AKTUÁLNÍ TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER NABÍZÍ PORTÁL WWW.LIVESPORT.CZ

Fakta – branky a asistence: 15. Brokeš (Petira, Svoboda), 17. Brokeš (Svoboda), 39. Svoboda (Fořt, Brokeš), 49. Fořt (Brokeš, Mocek) – 5. T. Půlpán (Hidveghy, A. Půlpán). Rozhodčí: Bernat – Tasch, Kettner. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 579. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Mocek, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mert, M. Tondr – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Šedivý, Ježek, Sedláček – Dušek, Hoskovec.

Další výsledky 42. kola: Děčín – Trutnov 6:3, Bílina – Mostečtí Lvi 3:6. Utkání Vrchlabí – Jablonec nad Nisou (6:0) bylo předehráno.

Program 43. kola – středa 26. února 18.00: Mostečtí Lvi – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Vrchlabí, Řisuty – Děčín, Jablonec nad Nisou – Bílina.